Словацький сценарист розповів про серіал "Слов'яни", який знімають неподалік Житомира

19.08.2019

 

На екрані покажуть слов'янського бога.

Про це Gazeta.ua розповів головний сценарист українсько-словацького історичного серіалу "Слов'яни" Йозеф Колеяк зі Словаччини. Зйомки проекту тривають у селі Дениші під Житомиром.

Чому вирішили знімати серіал на основі слов'янської міфології і чия була ідея проекту?

‒ Ключова ідея написати телесеріал про слов'ян у VII ст. прийшла від моєї дружини Вероніки у 2016 році (сценарна команда "Слов'ян" складається з Вероніки Колеякової, Йозефа Колеяка та Яна Лютерана). Вона запропонувала задум про молоду дівчину та незнайомця, які обоє шукають свою ідентичність. Останнім часом ми були заінтриговані, дізнавшись, наскільки відгомін старовинних образів із язичницьких часів досі є частиною нашої ідентичності в сучасному світі. Через прислів'я, казки, народні пісні чи християнські святкування. А також нас захопила жорстока і темна міфологія давніх слов'ян. Почасти з тієї причини, що існує не так багато історичних свідчень про її правильну структуру. Здається, вона була дуже специфічною для кожного племені. Тож у нас були розв'язані руки, коли справа стосувалася створення духовного світу та духовного життя давніх слов'ян.

Чи будуть у серіалі фігурувати якісь історичні факти, дати, діячі?

‒ Час розгортання історії - VII ст., але це повністю художня реконструкція. У літописах міститься лише кілька згадок про слов'ян тих часів. Тож ми використовували відомі історичні факти та археологічні знахідки. Як-от напади аварів, прагматичне співіснування слов'янських та аварських племен, торгівля рабами як основне джерело доходу, слов'янський спосіб життя у VII ст., базований на археологічних ресурсах.

Ми консультувалися із професійними істориками та археологами, що спеціалізуються на ранньосередньовічних часах на нашій території. Інакше кажучи, ця історія є вигаданим історичним минулим із фантазійним поворотом.

Як можете описати цей період, яким він постане на екрані?

‒ Ми намагалися розповісти історію, яка покаже, наскільки важким і жорстоким було життя в ранньосередньовічні часи. Нас надихнули елементи жанру фентезі: життя і смерть залежать від рішень богів і впливових жерців. Середньовіччя було найнебезпечнішим періодом в історії людства - життя мало дуже малу ціну. З іншого боку, це був час, коли зародилися всі наші сучасні філософські системи. Християнство зміцнювало свої позиції, а культура, освіта та наука завжди йшли поруч у ті часи.

Які джерела лежать в основі сценарію?

‒ Основними джерелами нашої історії є давні словацькі та українські балади, народні пісні, прислів'я та казки. Ми також додали деякі давні народні звичаї - певні з них пережили століття та практикуються й досі.

Які характерні риси слов'янської міфології можна буде побачити в серіалі?

‒ Глядачі побачать давні ритуали, пов'язані з циклічністю природи. Наприклад, сонцестояння або перетворення, як-от обрізання волосся - пострижини, коли хлопчик стає чоловіком. Будуть ритуали, пов'язані з важливими подіями життя людини - весілля, похорони. Зображуємо використання магії з лісовими духами, жертвоприношення, зокрема й людські, безліч дивних містичних елементів. Глядачі також побачать одного з багатьох слов'янських богів. 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Наприкінці січня до Житомира нарешті добралася зима. Зранку 29 січня пішов досить сильний сніг. Якщо у місті через тепло сніг майже одразу танув, то у...