На Житомирщині хочуть розвивати кінотуризм

14.10.2019

 У Тетерівській громаді відбувся круглий стіл та прес-тур для журналістів, фахівців громад та студентів житомирських навчальних закладів «Кінотуризм на Житомирщині: можливості для громад».


На заході обговорили можливості залучення туристів до громад, які мають локації знімання кіно та телепрограм. Представники Тетерівської, Коростишівської, Станишівської та Овруцької громад презентували наявні локації та фільми й програми, які були відзняті у громадах.

«Коростишівський каньйон – це дуже популярна локація для телевізійників. Це найближчий до Києва об’єкт, де можна відзняти скельний масив. Тут вже знімали фільми, кліпи телепрограми, як українські фахівці так і закордонні», - розповів Володимир Слівінський, директор Коростишівського краєзнавчого музею.

У Тетерівській громаді цього року розбудували два поселення древніх слов’ян, де і проводили знімання українсько-словацького кінопроєкту «Слов'яни». Одне село побудовано біля скельного масиву «Скеледром» та  має дуже вигідну логістику.

Наразі громада працює над розвитком інфраструктури біля цих об’єктів, та шукає можливості для розвитку кінотуризму.

«За роки діяльності ОТГ кількість туристів до громади значно зросла, але після початку знімання серіалу «Слов'яни» потік людей збільшився в рази. Сьогодні ми шукаємо рішення для того аби ці поселення збереглись у такому ж вигляді й могли надалі приваблювати людей», - ділиться Валентина Дверник, начальник управління культури та туризму Тетерівської ОТГ.
 

Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» спільно із громадою організував круглий стіл та прес-тур, аби максимально висвітлити успіхи громад у цій сфері та зібрати цікавий досвід розвитку кінолокацій.

«Туризм – це креативна індустрія, і наша місія допомогти громадам отримати досвід розвитку різних туристичних локацій та сфер. Житомирський Центр активно працює із турактивом та фахівцями громад у цьому напрямку», - наголошує Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру.

Прес-тур для ЗМІ передбачав огляд локацій де відбувались знімання фільму та оглядову екскурсію громадою. Екскурсовод громади, Наталія Сорочинська, розповіла про унікальні об’єкти громади, цікаві історії про Скеледром та хід знімання фільму «Слов'яни».

«Такі локації є у кожній громаді, але знаємо про них лише ми. Що потрібно робити, аби до вас приїхали телевізійники на знімання проєкту? Розповідати в мережі про самих себе. Активно висвітлювати цікаві місця та унікальні історії», - переконує Андрій Швачко, заступник голови Всеукраїнської асоціації гідів України.

По завершенню круглого столу Валентина Ільницька, голова Тетерівської сільської ради підписала меморандум про співпрацю з Всеукраїнською асоціацією гідів з метою розвитку туристичних продуктів, підготовки гідів та реалізації проєктів.

Нагадаємо, що за підтримки Житомирського Центру громади Житомирщини розробили туристичні маршрути по місцевим локаціям.

 

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...