На півночі Житомирщини дістали з річки стародавній 9-метровий човен. ФОТО

5.08.2020

 

У річці Уборть поблизу с. Хочине Олевського району підняли з річки стародавній древлянський човен.

Про це пише сайт Поліського заповідника.

Щоб підняти масивний човен на стрімкий берег, привезли автокран.

Археологи, які розкопали знахідку, розповіли, що це 9-метровий древлянський човен-довбанка, зроблений із суцільного масивного стовбуру сосни.

Колись такий річковий транспорт використовували для торгових перевезень або військових дій, управлявся він групою до 7 чоловік.

У давнину річка Уборть була глибокою і крутою, тому човен міг перекинутися і затонути. Або ж на нього могли напасти розбійники, затопити і забрати вантаж. Це міг бути і торговий крам, і золото, наприклад.

Тому археологи планують продовжувати розкопки задля визначення призначення даного човна та причин його затоплення. Можливо, знайдуть ще цікаві речі.

Помітили човен ще в дев’яності роки минулого сторіччя. У підлітка, а нині майстра лісу Перганського лісництва Івана Дворецького тоді закралася підозра, що з води виглядає геть не корч.

Весь цей час річка розливалася, і розкопати знахідку можливості не було.

Цьогоріч, через відсутність дощів, така нагода трапилася.

Чоловік вирішив перевірити свої здогадки і почав розкопки. Але виявив, що знахідка має дуже великий розмір і стан його дуже древній.

Тому звернувся до спеціалістів з Олевського краєзнавчого музею.

За попередньою оцінкою археологів, човен пролежав у воді мінімум 200-300 років. Проте точний вік буде встановлений згодом.

Для збереження він потребує спеціального догляду та обробітку. То ж його забрали до краєзнавчого музею м. Олевськ.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Косуля
У Житомирі дитинча косулі гуляло містом. Дику тварину помітила перехожа, яка поспішала на роботу. Перелякана тварина пішла за жінкою просто у її робочий...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...