Хелловін у Житомирі: звідки пішло свято

31.10.2019

Національне американське свято Хелловін вже вкорінилося в українську культуру. Житомиряни вподобали Хелловін – щороку все більше вітрин, розважальних закладів, домівок прикрашені павутиною і павуками, гарбузами і іншою атрибутикою для відлякування "духів".

Що означає Хелловін

Хелловін - Ніч напередодні Дня всіх святих. Відзначають щороку в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Згідно з традиціями, саме в ніч з 31 жовтня на 1 листопада злі духи проникали на землю. Для того, щоб захиститися від них, було вирішено вбиратися у страшні костюми.

Звідки пішло свято

Національне свято в США.

Істрія Хелловіну налічує кілька тисячоліть. Свято пішло ще в кельтських часів. Зараз же Хелловін є одним з найулюбленіших свят американців, яке відзначають як дорослі, так і діти.

Кельтські народи відзначали початок пір року, кожна з яких отримала свою назву. Початок зими назвали Самайн. Її відзначали 31 жовтня. А наступний після Хеллоуїна день — 1 листопада — в 7 столітті був призначений Папою Боніфацієм IV Днем всіх святих.

Trick-or-treat - солодощі або витівки

Особлива традиція свята – пригощання солодощами. У цю ніч діти стукають у будинки з криками: «Treat or trick!» - «Пригощай або пошкодуєш!». Дорослі приходять в гості теж із пакунком солодощів – так відкуповувалися від "злих духів".

"Ліхтар Джека" – гарбуз зі свічкою

Ще один обов'язковий атрибут Хелловіну – гарбуз зі свічкою. Вхід до хати захищали спеціальними оберегами – ліхтарями, вирізаними з овочів, як зараз гарбуз на Хеллоуїн. Якщо їх не виготовити, то потойбічні сили могли забрати людину у світ мертвих. Крім того вірили, що ці ліхтарі відлякували нечисть від будинків.

Як підготували вітрини житомирських закладів – дивіться у фоторепортажі.

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Наприкінці січня до Житомира нарешті добралася зима. Зранку 29 січня пішов досить сильний сніг. Якщо у місті через тепло сніг майже одразу танув, то у...