Фільм про «Бовсунівських бабусь» здобув перемогу на кінофестивалі у Лондоні

28.08.2020

 

Найкращою документальною картиною лондонського кінофестивалю ECG Eurasian Film Festival визнали фільм «Bovsuny Grannies» («Бовсунівські бабусі») української режисерки Тетяни Сучкової-Ладик.

Фестиваль проходив у Лондоні 13-19 серпня.

"Український документальний фільм "Бовсунівські бабусі" визнаний "Кращим документальним фільмом" кінофестивалю ECG Eurasian Film Festival (Лондон, Великобританія). Вітаю всіх, хто був дотичний до створення фільму!

Цього року, не зважаючи на пандемію, організатори вирішили не йти в онлайн і провести фестиваль у традиційному форматі. Він став першим у Великобританії після початку пандемії COVID-19 кінофестивалем цього року, що показав фільми на великому екрані в кінотеатрі. У рамках обох кінофестивалів показано понад 200 фільмів англійською мовою в таких категоріях, як документальне кіно, художнє кіно, короткометражне кіно, анімаційний фільм, нова течія — буктрейлер, а також музичне відео і сценарій", – повідомила Тетяна Сучкова-Ладик.

Фільм-портрет «Бовсуновська бабусі» розповідає про специфічний регіон України — житомирське Полісся, а точніше про одне село, що називається Бовсуни.

Героїнь фільму є шестеро, наймолодшій поміж них за 75. Усі вони дуже світлі особистості, розумні й добрі українські жінки, що зберегли притаманну тільки цій частині Полісся пісенну культуру й манеру фольклорного співу. А ще жінки виступають у старовинних народних строях, деякі зберегли сорочки, що полотно на них ткали ще їхні мами. Відсутні елементи традиційного для цього регіону одягу — творіння рук «Бовсунівських бабусь». Шанування традицій та любов до народної пісні наповнює душу цих жінок. За словами режисерки, саме пісня — це їхнє життя.

13 грудня 2018 року Держкіно підписало контракт з компанією «Атасов Фільм Тревел» про державне фінансування кінопроєкту «Бовсуновська бабусі» в розмірі 575 тис. грн, що становить загальну вартість виробництва фільму.

"Режисер з України Тетяна Сучкова подала заявку на участь у кінофестивалі з фільмом „Bovsuny Grannies“ („Бовсуновська бабусі“) й зуміла здивувати журі. Кінострічка стала фіналістом фестивалю в категорії документального кіно та отримала можливість узяти участь у показі фільмів у Premiere Cinemas у Ромфорді", – повідомили організатори фестивалю.

Кінофестиваль ECG Eurasian Film Festival — один із небагатьох, що сприяють просуванню євразійського кінематографа в англомовному просторі.

На ECG Film Festival були представлені роботи з України, Білорусі, Казахстану, Росії, Італії, Великої Британії, Ізраїлю, США, Катару, Швеції, Німеччини, Ірану, Грузії, Вірменії, Таджикистану, Узбекистану, Киргизстану, Канади та Фінляндії.

Нагороди в номінаціях вручено таким учасникам:

Гран-прі (Найкращий художній фільм) — «Materia», режисер Наталя Нафталіева (Росія);

Найкращий короткометражний художній фільм — «Józefa's Letters — Extraction from Oblivion», режисер Майкл Даніель Сагатіс (Великобританія);

Найкращий документальний фільм — «Bovsuny Grannies», режисер Тетяна Сучкова-Ладик (Україна);

Найкращий сценарій — «House of Silkworms», Зауре Туреханова (Казахстан);

Найкраще музичне відео — Nevrida band «Туган Як» (Білорусь).


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Косуля
У Житомирі дитинча косулі гуляло містом. Дику тварину помітила перехожа, яка поспішала на роботу. Перелякана тварина пішла за жінкою просто у її робочий...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...