У наступному році місцеві бюджети Житомирщини можуть позбавити акцизних зборів

14.02.2020

 

У 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального має надійти до початку березня до бюджетів громад.

Про це повідомляє Асоціація міст України.

На засіданні Уряду, 12 лютого, прийнято постанову «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році».

Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримають громади України, складе 7,7 млрд грн.

Цією постановою затвердили Порядок (проект) зарахування частини акцизного податку до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році. Ним, зокрема, передбачається щоденний, у день надходження акцизного податку, розподіл частини акцизного податку (13,44%) між бюджетами місцевого самоврядування.

«За результатами опрацювання постанови КМУ «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році» встановлено, що із 71 місцевого бюджету Житомирської області, для яких у торік визначили частки для зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, у І півріччі 2020 року передбачається зменшення таких часток по 46 бюджетах», - зауважує консультант з бюджетних питань АМУ у Житомирській області Сергій Гаращук.

Також експерт звертає увагу, що для двох адміністративно-територіальних одиниць Житомирщини - Райгородоцької ОТГ Бердичівського району та Суслівської сільської ради Новоград-Волинського району - частка не визначена взагалі.

Нагадаємо, очільники громад Житомирщини вже звертаються до Прем‘єра-Міністра України за роз’ясненнями, щоб зрозуміти, чому недоотримали коштів. Зокрема, Баранівська міська рада у своєму листі просить «доручити Державній фіскальній службі проаналізувати і визначити причини, фактори, чинники. Які вплинули на зменшення розміру часток, оскільки у пояснюючій записці до проекту Постанови не має жодного слова про стан та динаміку надходжень ані в цілому по країні, ані аналізу по регіонах».

Слід зауважити, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко зазначав на пресконференції, що у наступному році територіальні громади не отримуватимуть у бюджет надходження з акцизного збору.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Наприкінці січня до Житомира нарешті добралася зима. Зранку 29 січня пішов досить сильний сніг. Якщо у місті через тепло сніг майже одразу танув, то у...