У наступному році долар не буде 30 грн – прогнози Уряду

29.07.2020

 

Середній курс долара наступного року становитиме 29,1 грн, а мінімальна зарплатня зросте до 6 250 грн. Такі прогнози міністерства економіки затвердив уряд.

Про це пише ВВС-Україна.

Саме на цих даних уряд розроблятиме і бюджет на 2021 рік.

Цього року середній курс, закладений в бюджет, становить 30 грн за долар.

Тому уряд очікує певного зміцнення гривні. Хоча зовсім нещодавно, під час зміні керівництва Нацбанку, від урядовців лунало багато заяв про доцільність дещо послабити гривню.

Більше зміцнення гривні, за розрахунками Мінекономіки, наприклад, до рівня 27-28 грн/$1 обійдеться економіці у 0,2-0,5% росту ВВП.

Як передбачають в уряді, наступного року економіка має зрости на 4,6%.

У бюджет цього року уряд також спочатку закладав зростання - 3,3%. Але через коронавірусну кризу його довелося змінювати. Тепер за підсумками 2020 року уряд очікує падіння ВВП на 4,3%.

Оцінки міжнародних кредиторів України є більш песимістичними. МВФ очікує, що цього року українська економіка скоротиться на понад 8%.

Мінімалка - понад 6000?

Урядовий прогноз також передбачає підвищення мінімальної зарплатні - до 6000 грн з 1 січня 2021, і до 6 250 грн з 1 липня наступного року.

Нині мінімальна зарплатня становить 4723 грн на місяць. Проте урядовці не виключали, що до кінця року "мінімалка" може зрости до 5000 грн.

Такі ініціативи уряду вже скритикували у бізнесових колах.

У Європейській Бізнес Асоціації вже заявили, що розцінюють це як невиправдане збільшення навантаження на Фонд оплати праці, що під час кризи може призвести до збільшення зарплат "у конвертах" та зменшення офіційної зайнятості.

У ЄБА нагадують, що зростання мінімальної зарплатні означає суттєвий ріст бази нарахування єдиного соціального внеску.

"Найвідчутніший удар буде саме по сумлінним платникам податків, які відкрито виплачують заробітну плату своїм працівникам", - вважають у ЄБА.

В уряді також очікують, що середня зарплата наступного року має зрости до 13632 грн.

У червні цього року, за даними Держслужби статистики, вона становила 11579 грн.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
ДТП на Соборному
Камерами відеоспостереження зафіксована подія, що сталася 22.09.2020р., о 14:23 на вул. Перемоги, в районі майдану Соборного у Житомирі.
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...