Побачив сонячну станцію у сусіда і вирішив поставити собі – житомиряни вже 8 місяців користується сонячною енергією

5.06.2019

Хороший приклад дає можливість приймати правильні рішення: житель міста Житомир побачив, як сусід поставив сонячну електростанцію, і вирішив спробувати і собі. Ігор Костевський восени минулого року встановив власну сонячну електростанцію і скористався програмою підтримки.

«Ідея встановити сонячні панелі з’явилася тоді, коли побачив таке обладнання у сусіда. Вирішив і собі спробувати. Панелі розмістив на даху будинку та гаража. Наприкінці вересня минулого року ввів в експлуатацію станцію на 20 кВт, у квітні отримав з обласного бюджету відшкодування у розмірі 50 тис. грн», – розповідає пан Ігор.

За його словами, електроенергією, яку виробляє електростанція, користуються для потреб будинку, а вже залишки продають за «зеленим тарифом». Тому обладнання окупиться приблизно за 7 років.

Наразі в області вже працює 285 приватних сонячних станцій, які були побудовані за останні кілька років. Завдяки ініціативі голови ОДА Ігоря Гундича власники такого обладнання мають можливість отримати компенсацію за встановлене обладнання з обласного бюджету. Таких жителів області на сьогодні вже 100.

За умовами програми підтримки, кожен, хто встановлює сонячну електростанцію відповідно до встановленого порядку, може отримати компенсацію із обласного бюджету – 20% від вартості обладнання, але в межах 50 тис. грн.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
ДТП
Камерами відеопостереження зафіксована подія, що сталася 31 травня близько 10:25 в Житомирі, на пішохідному переході, в районі ринку «Хмільники» на Богунії. Про...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...