Падіння ВВП України може скласти до 8% порівняно з попереднім роком, - уряд

29.05.2020

 

У 2020 році падіння ВВП України може скласти від 4% до 8% у порівнянні з 2019 роком

Про це йдеться у програмі стимулювання економіки, ухваленій на засіданні Кабміну.

Падіння ВВП в уряді пояснюють світовою економічною рецесією та "традиційно більш вразливою" ситуацією в українській економіці.

"За прогнозами МВФ, очікується падіння світової економіки на 3%. В свою чергу, Україна традиційно є більш вразливою до економічних шоків: ВВП може впасти на 4-8% порівняно з 2019 роком. Прогнозоване падіння економіки України є наслідком глобальних шоків: несприятлива ситуація на важливих для України сировинних ринках, закриття товарних ринків для українських експортерів, зміна глобальних виробничих ланцюжків", - йдеться у повідомленні.

В уряді також навели прогнох НБУ, відповідно до якого український експорт може зменшитися на 10%.

"За прогнозами НБУ, Україна у 2020 році може зіткнутися з падінням експорту (-10%), імпорту (-14,5%), розширенням дефіциту бюджету (8% ВВП) і зростанням рівня безробіття (до 9,5%)", - йдеться в урядовій програмі.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...