На Житомирщині планують створити космічний кластер "Полісся"

5.11.2019

Концепцію щодо створення інноваційно-космічного кластеру "Полісся" планують розглянути депутати на найближчій сесії облради.

Відповідний проєкт рішення опублікували на сайті Житомирської обласної ради. Розробник проєкту – депутат Сидір Кізін.

На базі кластера планують розвивати "сучасні космічні технології у сфері управління регіональним розвитком", а також підвищувати рівень конкурентоспроможності регіону за рахунок забезпечення розвитку інфраструктури і високих технологій.

Читайте також: У Житомирському агроуніверситеті встановили антенну станцію для прийому інформації з космічних апаратів

Серед завдань кластеру і "створення регіональної системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) і забезпечення системного отримання даних ДЗЗ для задоволення суспільних потреб у сфері безпеки держави", а також "створення системи інформаційного забезпечення і моніторингу для нової моделі управління регіоном на платформі геоінформаційної системи АгсСІЗ".

Після затвердження концепції депутати планують подати клопотання про затвердження документу Кабінетом Міністрів України. Лише після того – розробка детального плану щодо створення кластеру, проведення його презентації та укладання угод із інвесторами.

Фінансування діяльності кластера планують покласти на державний та обласний бюджети, а також інші джерела.

Нагадаємо, на сесії обласної ради депутати планують звернутися до президента щодо відміни касових апаратів.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...