Куди планують спрямувати 2,5 млрд грн бюджету Житомира у 2020 році

9.12.2019

2,5 млрд грн – такий бюджет матиме Житомир у 2020 році.

Проєкт рішення сесії про бюджет міської ОТГ опублікували на сайті мерії.

"Визначити на 2020 рік доходи бюджету Житомирської міської об’єднаної територіальної громади у сумі 2 575 831 668 гривень, видатки у сумі 2 554 755 646 гривень….", – йдеться у проєкті рішення. Граничний розмір боргу місцевого бюджету станом на 31 грудня 2020 року може становити до 57,2 млн грн.

Основна частина надходжень до міського бюджету – податкові надходження різних видів, що становлять 1,9 млрд грн від усього бюджету міста, тоді як неподаткові надходження становлять всього близько 117 млн грн, а прибуток комунальних підприємств – лише 750 тис грн. Крім того 500 млн грн – дотація та субвенція із державного бюджету на освіту та медицину.

Із витрат міського бюджету найбільша частка – 1,2 млрд грн – оплата праці працівників бюджетних установ. 581,5 млн грн – видатки розвитку.

"Перший житомирський" розглянув основні напрямки витрат бюджету-2020.

Освіта – найдорожча для бюджету Житомира складова – 1,3 млрд грн. Сюди входить заробітна плата, енергоносії, витрати на утримання закладів шкільної та дошкільної освіти, підготовка кадрів ПТУ, утримання спортивних шкіл, забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів.

Транспорт потребує фінансування в понад 252 млн грн. Зокрема, 2 млн грн оплатять за пільговий проїзд на залізничному транспорті, 10,8 млн грн – утримання об'єктів транспортної інфраструктури. Утримання та розвиток доріг коштуватиме місту 95,3 млн грн, а найдорожче – 138,4 – заходи у сфері електротранспорту.

Понад 245 млн грн – витрати на житлово-комунальне господарство. Із них 108,8 млн грн – теплопостачання, 6,7 млн грн – водозабезпечення, 25,4 млн грн – ЖЕКи, 1,1 млн грн – благоустрій та 500 тис грн – збір та вивезення сміття та ін. 10 млн грн передбачили на капітальний ремонт покриття прибудинкових територій.

Медицина – 142,6 млн грн. Із них, крім оплати праці, передбачається на забезпечення стаціонарної медичної допомоги – 76,9 млн грн, 24,6 млн грн – на амбулаторну допомогу, 6 млн грн – на стоматологічну допомогу населенню та 2 млн грн – на первинну допомогу.

Майже 97 млн грн – кошти, головним розпорядником яких є виконавчий комітет міської ради. Найбільшими напрямками фінансування тут є оплата праці – 59,7 млн грн, енергозбереження – 5,3 млн грн, комунальні послуги – 2,2 млн грн. Серед витрат виконкому і 1,5 млн грн на заходи у сфері ЗМІ, 990 тис грн – зв'язок та телекомунікацію, а також понад 230 тис грн – на підвищення кваліфікації депутатів та посадових осіб.

Соціальна політика коштуватиме місту 83,4 млн грн., із яких найбільша стаття витрат (49 млн грн) – оплата праці працівникам соціальної сфери. Також у 2020 році передбачається 2,5 млн грн на компенсаційні виплати за пільговий проїзд в електротранспорті, 21 млн грн – на забезпечення соціальними послугами людей похилого віку, 4,6 млн грн – на реабілітаційні послуги та близько ).5 млн грн – на медичне обслуговування постраждалих від ЧАЕС.

Культурний Житомир обійдеться бюджету в 89,6 млн грн. Із них найбільша складова – оплата праці співробітникам галузі культури, а також утримання художніх та музичних шкіл, бібліотек. Проте також передбачені видатки на підтримку кінематографії (майже 1 млн грн) та 7,9 млн грн на інші культурні заходи і події. 3,1 із "культурних" грошей збираються витратити в мерії на організацію благоустрою населених пунктів.

Спорт, сім'я і молодіжна політика – 44,5 млн грн. Ці кошти спрямують на роботу комунальних спортивних шкіл (10,1 млн грн), утримання клубів для підлітків (8,3 млн грн). На оздоровлення і відпочинок дітей у наступному році планують витратити 7,5 млн грн, а на розвиток олімпійських та неолімпійських видів спорту (збори та змагання) – 3,6 млн грн. Крім того, 1,5 млн грн підуть на підтримку організацій, які ведуть спортивну діяльність. Ще 4,8 млн грн – внески до статутного капіталу суб'єктів господарювання.

Будівництво – один із найменш затратних напрямків бюджету Житомира – лише 42 млн грн.

Крім загальних витрат (оплата праці, енергоносії) 12,2 млн грн закладають на будівництво "Палацу спорту" за адресою Старий бульвар, 14-а, а також 25 млн грн – капітальний ремонт доріг.

6,1 млн грн спрямує Житомир на с. Вереси – утримання доріг, будинку культури, культурні заходи та благоустрій.

Детально про напрямки і об'єкти фінансування із бюджету міста та області у 2020 році читайте згодом на "Першому житомирському".

Тим часом обласний бюджет досі не оприлюдений, хоча обидві "бюджетні" сесії відбудуться 18 грудня.

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Цьогорічна зима дивує своєю погодою. Крім плюсової температури та відсутності снігу, Житомир час від часу накриває густим туманом. Сьогоднішній день у місті...