Куди планують спрямувати 2,5 млрд грн бюджету Житомира у 2020 році

9.12.2019

2,5 млрд грн – такий бюджет матиме Житомир у 2020 році.

Проєкт рішення сесії про бюджет міської ОТГ опублікували на сайті мерії.

"Визначити на 2020 рік доходи бюджету Житомирської міської об’єднаної територіальної громади у сумі 2 575 831 668 гривень, видатки у сумі 2 554 755 646 гривень….", – йдеться у проєкті рішення. Граничний розмір боргу місцевого бюджету станом на 31 грудня 2020 року може становити до 57,2 млн грн.

Основна частина надходжень до міського бюджету – податкові надходження різних видів, що становлять 1,9 млрд грн від усього бюджету міста, тоді як неподаткові надходження становлять всього близько 117 млн грн, а прибуток комунальних підприємств – лише 750 тис грн. Крім того 500 млн грн – дотація та субвенція із державного бюджету на освіту та медицину.

Із витрат міського бюджету найбільша частка – 1,2 млрд грн – оплата праці працівників бюджетних установ. 581,5 млн грн – видатки розвитку.

"Перший житомирський" розглянув основні напрямки витрат бюджету-2020.

Освіта – найдорожча для бюджету Житомира складова – 1,3 млрд грн. Сюди входить заробітна плата, енергоносії, витрати на утримання закладів шкільної та дошкільної освіти, підготовка кадрів ПТУ, утримання спортивних шкіл, забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів.

Транспорт потребує фінансування в понад 252 млн грн. Зокрема, 2 млн грн оплатять за пільговий проїзд на залізничному транспорті, 10,8 млн грн – утримання об'єктів транспортної інфраструктури. Утримання та розвиток доріг коштуватиме місту 95,3 млн грн, а найдорожче – 138,4 – заходи у сфері електротранспорту.

Понад 245 млн грн – витрати на житлово-комунальне господарство. Із них 108,8 млн грн – теплопостачання, 6,7 млн грн – водозабезпечення, 25,4 млн грн – ЖЕКи, 1,1 млн грн – благоустрій та 500 тис грн – збір та вивезення сміття та ін. 10 млн грн передбачили на капітальний ремонт покриття прибудинкових територій.

Медицина – 142,6 млн грн. Із них, крім оплати праці, передбачається на забезпечення стаціонарної медичної допомоги – 76,9 млн грн, 24,6 млн грн – на амбулаторну допомогу, 6 млн грн – на стоматологічну допомогу населенню та 2 млн грн – на первинну допомогу.

Майже 97 млн грн – кошти, головним розпорядником яких є виконавчий комітет міської ради. Найбільшими напрямками фінансування тут є оплата праці – 59,7 млн грн, енергозбереження – 5,3 млн грн, комунальні послуги – 2,2 млн грн. Серед витрат виконкому і 1,5 млн грн на заходи у сфері ЗМІ, 990 тис грн – зв'язок та телекомунікацію, а також понад 230 тис грн – на підвищення кваліфікації депутатів та посадових осіб.

Соціальна політика коштуватиме місту 83,4 млн грн., із яких найбільша стаття витрат (49 млн грн) – оплата праці працівникам соціальної сфери. Також у 2020 році передбачається 2,5 млн грн на компенсаційні виплати за пільговий проїзд в електротранспорті, 21 млн грн – на забезпечення соціальними послугами людей похилого віку, 4,6 млн грн – на реабілітаційні послуги та близько ).5 млн грн – на медичне обслуговування постраждалих від ЧАЕС.

Культурний Житомир обійдеться бюджету в 89,6 млн грн. Із них найбільша складова – оплата праці співробітникам галузі культури, а також утримання художніх та музичних шкіл, бібліотек. Проте також передбачені видатки на підтримку кінематографії (майже 1 млн грн) та 7,9 млн грн на інші культурні заходи і події. 3,1 із "культурних" грошей збираються витратити в мерії на організацію благоустрою населених пунктів.

Спорт, сім'я і молодіжна політика – 44,5 млн грн. Ці кошти спрямують на роботу комунальних спортивних шкіл (10,1 млн грн), утримання клубів для підлітків (8,3 млн грн). На оздоровлення і відпочинок дітей у наступному році планують витратити 7,5 млн грн, а на розвиток олімпійських та неолімпійських видів спорту (збори та змагання) – 3,6 млн грн. Крім того, 1,5 млн грн підуть на підтримку організацій, які ведуть спортивну діяльність. Ще 4,8 млн грн – внески до статутного капіталу суб'єктів господарювання.

Будівництво – один із найменш затратних напрямків бюджету Житомира – лише 42 млн грн.

Крім загальних витрат (оплата праці, енергоносії) 12,2 млн грн закладають на будівництво "Палацу спорту" за адресою Старий бульвар, 14-а, а також 25 млн грн – капітальний ремонт доріг.

6,1 млн грн спрямує Житомир на с. Вереси – утримання доріг, будинку культури, культурні заходи та благоустрій.

Детально про напрямки і об'єкти фінансування із бюджету міста та області у 2020 році читайте згодом на "Першому житомирському".

Тим часом обласний бюджет досі не оприлюдений, хоча обидві "бюджетні" сесії відбудуться 18 грудня.

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
човен
У Житомирській області з річки Уборть підняли 9-метровий старовинний човен - так звану "довбанку". Артефакт знайшли ще кілька років тому, але відкопали лише...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...