Гривня увійшла у ТОП-5 найбільш недооцінених валют світу

20.07.2020

 

Українська гривня опинилася в п'ятірці найбільш недооцінених валют світу.

Про це свідчать дані оновленого індексу The Big Mac Index.

«Українська гривня недооцінена на 62% щодо долара США», – йдеться в повідомленні.

Українська валюта опустилася на четверте місце з кінця списку. На третьому місці Туреччина (64,3%), Росія на другому (66,5%) і ПАР (67,4%) на першому місці. П'яте місце з кінця списку – у мексиканського песо.

Індекс «The big mac» був винайдений «The Economist» в 1986 році як легке керівництво для визначення того, чи знаходяться валюти на «правильному» рівні. Він ґрунтується на теорії паритету купівельної спроможності (ППС). Згідно з ним, у довгостроковій перспективі обмінні курси повинні рухатися у напрямі курсу, який зрівняв би ціни на ідентичний кошик товарів і послуг (у цьому випадку, бургер) у будь-яких двох країнах.

Однак така статистика схильна до перебільшення. У бідних країнах ціни нижчі ніж у багатих, оскільки робоча сила є дешевшою. Тому схожа статистика не може визначити рівень достатку країни.

Тим часом протягом тижня 13-17 липня Нацбанк не проводив інтервенцій на міжбанківському валютному ринку. Відмову від інтервенцій зафіксували вперше з вересня 2018 року.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
ДТП на Соборному
Камерами відеоспостереження зафіксована подія, що сталася 22.09.2020р., о 14:23 на вул. Перемоги, в районі майдану Соборного у Житомирі.
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...