Допомогу по безробіттю під час карантину отримають майже 10 тисяч жителів Житомирщини

6.07.2020

 

На Житомирщині понад 700 роботодавців і майже 4000 ФОПів вже користуються державною програмою по частковому безробіттю.

Про це повідомляє Державна служба зайнятості.

Станом на 3 липня до підрозділів служби зайнятості в області подано майже 5,5 тис. пакетів документів від представників малого і середнього бізнесу для отримання допомоги по частковому безробіттю через зупинення чи скорочення діяльності в період карантину.

Відповідно до прийнятих робочою групою рішень компенсацію втрачених доходів отримають 737 роботодавців для 5826 найманих працівників та 3955 ФОПів на себе. Таким чином, фінансову підтримку матимуть майже 9800 жителів Житомирщини.

Робоча група зараз щодня опрацьовує 100-150 пакетів документів від підприємців області, а на початку червня було і по 600-700. У підсумковий день минулого тижня, 3 липня, після ретельного розгляду ми прийняли 114 рішень, 103 з яких – позитивні. Стосуються вони 93 ФОПів, які ведуть діяльність одноосібно, та 10 роботодавців. Найактивніше звертаються за допомогою представники бізнесу Житомира й Бердичева, а також Овруцького, Олевського, Андрушівського, Радомишльського і Баранівського районів – розповів заступник директора обласного центру зайнятості Віктор Зубрицький.  

За його словами, на реалізацію цієї програми кошти надходять оперативно. Вже профінансовано понад 21,8 млн. грн., здійснена заявка ще на 13,3 млн. грн.. Всього для підтримки бізнесу Житомирщини, який постраждав через карантинні обмеження, уряд виділив 80 млн. грн.

Нагадаємо, що роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва (а з 6 червня – і фізичним особам-підприємцям без найманої праці), які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином, надається допомога по частковому безробіттю.

Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування єдиного внеску, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.

Сума допомоги не оподатковується і надається на період зупинення чи скорочення діяльності і впродовж 30 календарних днів після завершення карантину. А звернутись за такою допомогою до служби зайнятості можна протягом 90 календарних днів з дня зупинення діяльності через карантин.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
човен
У Житомирській області з річки Уборть підняли 9-метровий старовинний човен - так звану "довбанку". Артефакт знайшли ще кілька років тому, але відкопали лише...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...