30.04.2017 - 11:29 Декомунізація 1травня в Україні

147525

В Україні був ухвалений закон про Декомунізацію, забороні підлягає й таке свято як 1 травня, або більш відома назва як «День міжнародної солідарності трудящих».

Історія цієї події починається першого травня 1886 року. Коли в американських містах, робітники оголосили страйк проти 10-15-годинного робочого дня, й поставили вимогу зменшити його до 8 годин. Так у Чикаго відбулися сутички між протестуючими і поліцейськими. В результаті якої, були загиблі та поранені з обох сторін.

Так у липні 1889 року Конгрес II Інтернаціоналу в Парижі на честь загиблих в Чикаго ухвалив щороку відзначати 1 травня масовими демонстраціями з висуненням соціальних вимог.

Тому в 1890 — Міжнародний день солідарності трудящих уперше відзначили в багатьох країнах світу масовими мітингами, демонстраціями та страйками.

В радянських умовах першотравневі демонстрації набули офіціозно-політичного характеру — на відміну від західних країн, де вони перетворилися в карнавальні дійства. Головними гаслами цього свята в СРСР стали боротьба з мілітаризмом, заклики до всесвітньої революції. Візитівкою Першотравня на довгі десятиріччя стало, гасло "Мир, Труд, Май".

Для українців 1 травня асоціюється  з СРСР, радянська влада підмінила головне поняття цієї дати. Вона використала його для пропаганди й насадження своїх ідей. З самого початку робітники боролися за свої права, боролися за демократію, але в радянський час таких понять майже не було.

Тому ми повинні не просто закреслити дату в календарі. Ми повинні змінити її, донести українцям справжню історію цієї події. Й пам’ятати не тільки боротьбу робітників, але і важливість демократії в суспільстві.

Гачаєв Сергій 

14.02.2017 - 08:49 День Святого Валентина

15

Іторія цього свята достовірно не відома, але за легендою, в цей день вшановують, великомученика Валентина — священика, який всупереч наказу імператора Клавдія ІІ, що забороняв молодим чоловікам мати сім'ю, таємно вінчав закоханих. Вважаючи що самотній чоловік, якого не обтяжує сімейний побут має можливість стати кращим воїном, й думати лише про майбутні битви. Перед своєю стратою він написав лист коханій, в якому признався у своїх почуттях. Потім такі листи називатимуть «валентинками». Датою його смерті припадає 14 лютого.

Тільки через багато часу, в XIV столітті священика Валентина канонізували, саме з того часу День Святого Валентина активно святкується в Європі та в нашій країні.

В наш час свято являється дуже романтичним, закохані дарують один одному подарунки, і листівки у вигляді сердець - символ любові і захоплення. В цей день панує мир, любов та злагода в серцях закоханих.

 
Гачаєв Сергій

29.01.2017 - 08:49 День пам'яті героїв Крут

images Саме в цей день 29 січня українці вшановують подію що трапилися наприкінці січня 1918 року, коли молоді захисники Української Народної Республіки своїм  героїзмом і кров’ю, вписали себе в історію українського державотворення.

В 1919 році, недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів Університету імені Святого Володимира і Київські гімназисти прийняли нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією на чолі з Михайлом Муравйовим, рішуче й героїчно відстоюючи право українського народу жити у власній суверенній державі.

Бій тривав лише 5 годин, в полон було захоплено і згодом розстріляно 28 юнаків, але своїми героїчним вчинком, вони змогли зупинити наступ ворога на декілька днів.

Після цих подій в березні 1918 році, після повернення УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено перепоховати полеглих на полі бою на Аскольдовій могилі у Києві.

Після приходу більшовицької влади в Україну, про подвиг юнаків забули, й лише з 2007 року, згідно з указом Президента "Про вшанування пам'яті Героїв Крут". На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам'ятні знаки.

 

Гачаєв Сергій 

26.11.2016 - 12:11 Всесвітній день інформації

Всемирный-день-информации2

Сьогодні, 26 листопада, відзначається «Всесвітній день інформації», який  був започаткований Міжнародною академією інформатизації, й святкують   його у  багатьох країнах світу.

Інформація в наш час є рушійною силою. Людина може передавати її різними способами: письмовим, усним, візуальним та іншими. Передача інформації є дуже важливим чинником в нашому суспільстві. Особливо це помітно в наш час, коли розвиток новітніх технологій дає змогу передавати   інформацію на будь-яку відстань, в будь-якому об’ємі.

В цей день обов'язково згадують про таке поняття, як інформаційний вибух. Так називають стрімке накопичення інформації в світі.

Святкуватимуть свято журналісти, провайдери, it-спеціалісти – всіх тих, хто займається збором, обробкою і передачею інформації. За останні 50 років людство створило більше інформації аніж за декілька тисячоліть.

 Гачаєв Сергій 

ДТП
Камерами відеопостереження зафіксована подія, що сталася 31 травня близько 10:25 в Житомирі, на пішохідному переході, в районі ринку «Хмільники» на Богунії. Про...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...