Ірина Белова

блоги

01.04.2019 - 15:14 Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування негативного ставлення міжнародної спільноти до нашої держави, з метою реалізації своїх намірів щодо відокремлення на свою користь частини території Донбасу.

         Одним з таких важелів, який формує ідеологічні підвалини в суспільстві і може суттєво вплинути на думку громадськості, у т.ч. світової міжнародної спільноти, є інформаційна складова війни, яка досить потужно використовується Москвою.

         Великі видатки країни-агресора на ведення пропаганди в Україні та світі дозволяють їй забезпечити значний тиск та деформацію свідомості громадян. Використання впливових маніпуляцій (маніпуляційні наративи, технології «фейкових експертів, політтехнологів», викривлення уявлення про історичні події шляхом т.зв. «переписування історії» та ін.), здатних ефективно впливати на результати антиукраїнської інформаційної кампанії призводить до формування необхідних в інтересах Росії змін в нашому суспільстві.

         Однак, з плином часу, до цього багато хто звик, і навчився відрізняти істину від брехні, яка систематично розповсюджуються російськими ботами через «фейкові» аккаунти соціальних мереж у текстах різноманітних новинних матеріалів щодо ситуації в країні, які  цілеспрямовано направлені на зміну переконань та поведінки читача, формування у нього відповідного викривленого ставлення до реальної ситуації.

         І тому зараз, Кремлем почав реалізовуватися новий етап ідеологічного впливу на ситуацію щодо Україні, який полягає у використанні авторитетного впливу підконтрольних недержавних міжнародних організацій, таких як «Репортери без кордонів», «Успішна варта», «Мережа Солідарність» та ін., які спеціалізуються на зборі, документуванні, систематизації відомостей про факти порушень прав і свобод людини та виступають на захист представників медіа структур.

         Іноземні представництва таких організацій в різних країнах постійно, без жодних на те підстав, переконують світову громадськість у політичних переслідуваннях представників української преси та насиллі по відношенню до опозиційних журналістів в Україні, втручанні у редакційну політику інформаційних видань, і при цьому, жодним словом не згадують репресійну політику РФ, застосовану до наших співвітчизників за їх критичні висловлювання на адресу Росії.

         Дійсно, Україна, оговтавшись дещо від наслідків російської агресії, наразі розпочала активно локалізовувати тих проросійських кротів, які ведуть приховану інформаційну війну з території нашої держави в інтересах РФ. І тепер, для того щоб, приховати факти своєї причетності до організації такої діяльності, у такий спосіб Москва намагається дискредитувати Україну та її правоохоронну систему та витягнути своїх посіпак із рук українського правосуддя.

         Заявлений Росією тиск на свободу слова в Україні – не що більше як черговий крок з її боку, спрямований на дискредитацію нашої держави та розширення мережі своїх «інформаційних військ» в Україні.

         Зрадникам України на нашій землі не місце!

09.02.2017 - 10:14 Саакашвили — грузинский Янукович, — экс-полицейский из Тбилиси

Совсем недавно экс-губернатор Одесской области Михаил Саакашвили объявил о создании новой политической силы, главной целью которой будет являться смена режима в Украине.

"Мы будем создавать новую широкую политическую силу, платформу новых сил. Целью нашей партии является смена существующей так называемой политической элиты, а на самом деле барыг и отбросов общества, которые контролируют Раду, премьер-министров и все ветви власти в Украине. Нашей целью являются досрочные парламентские выборы", — заявил Саакашвили.

Делая громкие заявления о смене режима и досрочных выборах в Украине грузинский политик вероятно забыл, как поступали с теми, кто в своем время хотел сменить режим Саакашвили в Грузии и выходил на массовые акции протестов.

+Відео-інтерв'ю з колишнім працівником поліції Грузії

http://golos-naroda.tv/saakashvili-gruzinskiy-yanukovich-eks-politseyskiy-iz-tbilisi/

28.12.2016 - 12:28 Сильні жінки для сильної України.

http://life.pravda.com.ua/volunteers/2015/01/28/188514/

Воїни добра. Ірина Солошенко

 

"Я забороняю вам вбивати громадян моєї країни!" Цю фразу я сказала 22 січня, зателефонувавши в міліцію. У відповідь міліціонер засміявся", – пригадує Ірина Солошенко події річної давнини.

Тоді вона довго плакала від безвиході, потім залишила телефонну заяву про злочин беркутівців, хоча, звісно, ніхто заявою не займався.

Тепер Ірина допомагає рятувати тих, хто ледь не втратив життя в боях на Сході. Солошенко – один із найактивніших волонтерів Київського військового госпіталю, хоча свою історію вона починає з Майдану.

"Я – медик Майдану", – каже жінка. Вона ще часто скаже слово "побратими" – саме так, і не інакше, вона називає товаришів із Майдану, – а наприкінці розмови обійме. "Це така майданівська традиція", – просто пояснить Солошенко.

Шлях Іри у військовому госпіталі – від точкової допомоги до більш системних змін: спершу діставала бійцям кефір і ліки, а тепер вибиває безкоштовне оздоровлення для поранених.

"В перші дні в госпіталі, я не знала за що братись. Спитала санітарку: "Може, підлогу помити треба?" Тоді вдягнула гумові рукавиці, взяла ганчірку, відро з водою і пішла прибирати. Бійці дивувались – я геть не вписувалась в їхнє уявлення про санітарок. Але так по трошки з ними познайомилась", – каже Іра, поки ми йдемо до відділення хірургії госпіталю.

"Ось цих пандусів ще кілька місяців тому не було. Ми з іншими дівчатами тягали ноші, поки не з'явились хлопці-волонтери, а потім Неллі Стельмах з "Крил Фенікса" організувала встановлення пандусів", – розповідає Солошенко.

Півгодини тому караван швидких привіз нових поранених до госпіталю, активісти "Волонтерської сотні" видають одноразові пелюшки, одяг, ліки й продукти. У кімнатах, на дверях яких патріотичні малюнки з написами "Палата героя", дівчата годують вечерею бійців, хтось приходить спитати список потреб.

У ці процеси Іра вже не втручається. Її нова ціль – 10 тисяч євро на закупівлю реагентів для нового апарату й уже згадана реабілітація бійців у санаторіях. А ще – виявлення потреб лікарень на лінії фронту, куди вона якраз збирається їхати. Поки вона ще в Києві, умовляю її розповісти про життя волонтера.

СВІТ АТО – ЦЕ ОСОБИСТОСТІ, ІСТОРІЇ

Як тільки почалась анексія Криму Росією, я написала заяву у військкомат. Я ж медсестра. Звісно, мене ніхто не викликав, бо в мене є мала дитина, хоча я й бачу її зараз рідко.

Колись я мріяла про професію лікаря, але не наважилась на цю роботу – боялась крові.

З медициною мене пов'язує диплом медсестри, а взагалі я логопед і юрист за освітою, до Майдану працювала комерційним директором невеликого спеціалізованого видавництва.

Життя показало, що з мене, мабуть, був би гарний лікар. От ви питаєте, як я психологічно витримую постійні контакти з пораненими бійцями. Але ж вони абсолютно чудові: від поранення (якщо це не деформуюча мізки нейротравма) солдат не перестав бути собою.

Моя восьмирічна донька не рахує, скільки в бійців рук, ніг, очей. Вона просто починає спілкуватись з пораненими, і для неї це також норма, коли чогось "не вистачає". Дорослі психологічно починають чіплятись за ці ушкодження.

Пригадую, як плакала дружина Сергія Гордійчука, який втратив руку. Вона так побивалась, що я зрештою сказала: "Таке враження, що ти його за цю руку любила". Він же залишився собою, він живий. Катя перестала плакати.

Мені нещодавно написали купу гнівних повідомлень у Facebook за те, що я показала пораненого в жахливому стані. Мовляв, як ви можете! Хлопці видужають, а потім ці фотокартки залишаться. Вони не подумали, що в мене не могло "просто так" з'явитись фото пораненого з реанімації, що його зробила дружина бійця, і лише з її дозволу я публікую.

Але я зараз не про це. Якщо ви хочете і далі закривати очі на те, що на війні солдати отримують ушкодження – можете мене просто не читати. Проте це реалії війни, воно так є. Зараз на сході ранять, убивають, щодня, війна поруч.

Коли ти читаєш "два двохсотих, три трьохсотих", це тільки сухі цифри. Інша справа, коли хтось із рідних чи друзів воює на сході – це одразу змінює оптику сприйняття.

Ось є хлопчик, який щомісяця приносить близько 5 тисяч гривень на потреби поранених. Не знаю, скільки він заробляє, але його рідний брат – кіборг. І він був в ДАП в цій заваленій метео-вежі, в страшні дні взяття аеропорту. Ми весь час переписувалися: "Денис там знаходиться, у нього легка контузія". Йому війна болить особисто, він розуміє, що і його брата можуть поранити, він може потрапити в шпиталь. Тому цей мій благодійник відчуває емпатію до інших поранених.

Тут, в Києві, живеш – здається, що ніякої війни немає; там, в АТО, живеш – здається, що крім війни нічого немає. Війну можна побачити і зрозуміти тільки побувавши там.

У мене ця війна – в обличчях, у тих хлопцях, яких знаю особисто. Там – мої побратими з Майдану. Один із них – підполковник у відставці, пішов у батальйон Кульчицького й був простим рядовим. Нещодавно він загинув у засідці.

Є ще Олег Березовський, колишній ВВшник, днями йому виповнилось 25 років, а в нього вже нема двох кистей рук – відірвало під час бою. Більш сонячної людини я не знаю. Коли у мене виникають якісь проблеми, починаю ними загружатись, дзвоню йому й потім думаю: "Боже, чому я цим зациклююсь?"

Сьогодні я зустрічала свого побратима, Женю з позивним "Чорний доктор", передавала йому з Канади речі. Він – маркетолог із Дніпропетровську. І каже: "Це якась тенденція, другий Новий рік я зустрічаю на вулиці. Тепер – в окопі".

Зараз Женя в батальйоні "Київська Русь", вони 127 діб стояли в Дебальцеве. Він – медик Майдану. 20 лютого був у найстрашніших місцях, куди я не ходила. Я була біля Жовтневого, а він – на перших барикадах. Дуже пишаюсь, що я цих людей знаю. Тепер ці хлопці воюють.

Якось у нашому госпіталі був хлопчик, я побачила, що його обличчя все в шрамах. Кажу: "Хочеш, я напишу про тебе історію"? Він спершу відмовлявся, та потім погодився. Канадійці безкоштовно трохи відновили обличчя, та воно в нього все одне сильно пошкоджене. Але хлопець не захотів далі його лікувати – на зібрані кошти купив бійцям тепловізори.

Взагалі все залежить від людини. Є випадки, коли після протезування чи операції сім'ї поранених дзвонять і кажуть: "Ми вже все отримали, більше нічого не треба, знімайте нашу картку, хай іншим допомагають".

Я хочу, аби про цих хлопців говорили, аби їх бачили. Щоб суспільство інакше ставилось до людей з травмами, та каліцтвами, від поранень, які тепер мають обмежені можливості, бо ці можливості суспільство саме ж обмежує.

Хоча я розумію, що це психологічно важко. Якось до нас приходила дівчинка з одного банку, робили бійцям картки. Дивлюсь, наступного дня її вже нема, замість неї якийсь хлопець збирав дані – вона не змогла психологічно витримати це.

Є й такі поранені, з якими говорити нереально. Просто глуха стіна недовіри. "Держави нема, волонтерів нема, нічого нема". У одній такій сім'ї військових дуже важка ситуація: старший син служить у Росії, у середнього – відтята нога, молодший у цей час в АТО. Мама нікому не вірить, нічого знати не хоче, "ніхто нічого не зробить".

Я опублікувала її номер картки, попросила допомогти. Але від її негативного настрою мені хотілось головою битись об стіну.

ВОЛОНТЕРИ – ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ПРОВІДНИК

Хто такий волонтер? Будь-хто, хто приходить може себе так назвати й потім зробити якусь бридкість. І як ти перевіриш? У нас у госпіталі від "Волонтерської сотні" зареєстровано 160 людей. Це ті списки волонтерів, які ми подали керівництву Центрального Клінічного Військового Шпиталю м. Києва.

Коли тебе лікарі вже знають, бійці теж, то вже легше працювати. Спершу я розрізала перев'язочні матеріали, потім – допомагала санітаркам, іноді була сиділкою біля пораненого.

Коли ось так біля пораненого сидиш, увесь час думаєш, що можна ще зробити, а не просто кефір принести. Потім починаєш думати масштабніше.

Хтось (вже не згадаю хто саме), написав у Facebook історію пораненого хлопця з його фото. Тоді я подумала, що якщо при цьому публікувати реквізити його картки, це допоможе фінансово йому і його сім'ї допомогти.

Було багато випадків, коли бійці спершу відмовлялись. Я їм пояснювала, що це навіть не стільки для грошей, це важливо для суспільства – бачити, хто воює. Адже там, наприклад, чоловіки, у яких п'ятеро дітей! Ви просто уявіть – п'ятеро дітей, у нього нема ноги, а він каже: "Я не хочу ніякого розголосу! Я не задля грошей туди йшов!"

13.11.2016 - 23:38 План Суркова в дії...

Нещодавнє оприлюднення матеріалів з пошти помічника президента Російської Федерації Владислава Суркова, в яких за повідомленням ряду  представників правоохоронних органів  України міститься план заходів по дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, сприяло активізації намірів спецслужб країни-агресора , про які йдеться у вилучених документах. Намагаючись як можна швидше реалізувати той самий план «Шатун» керівництво РФ перейшло до активної фази, у результаті реалізації якої чітко стало видно ті рушійні важелі в обличчях лідерів таких політичних  сил як ВО «Батьківщина», «5.10» та «Опозиційний блок», що розпочали активну підготовку з організації різноманітних протестних заходів, починаючи з 15 листопада 2016 року. За повідомленнями очевидців на території Житомирської області представники вищевказаних політсил, через своїх ставлеників в держструктурах, освітніх та медичних закладах вже агітують своїх працівників виїхати до столиці та прийняти участь у проплачених протестах, шо дасть змогу, за задумом російських кураторів, створити видимість масової підтримки. Також цікаве те, що на фоні всього цього, опираючись на національну ідею,розробниками даного плану робиться ставка на використання "всліпу" низкипатріотичних рухів та реалізацію їхніми силами своїх намірів.

Намагаючись збільшити накал пристрастей, зацікавленими у підігріванні ситуації сторонами, через підконтрольні засоби масової інформації відкрито поширюються звинувачення на адресу уряду, в яких робиться акцент на недотриманні ним своїх обіцянок, що перш за все    стосується підвищення «мінімалки» та різного роду соціальних стандартів. Крім того обласними радами окремих регіонів, які досі підконтрольні опозиційним політичним силам, продовжуються прийматися законопроекти, які сприятимуть поступовому руйнуванню побудованого механізму центральної влади.

Таким чином машина російської пропаганди намагається не допустити проведення необхідних реформ в країні, які б дозволили нам в майбутньому стати на шлях Європейського розвитку. Її ціль змінити невгодну владу та передати управління у руки своїх маріонеток. 

Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Вже 20 років на Житомирщині діє громадська організація «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». З  часом, зізнаються пошуківці, роботи менше не...