Світлана Нишеткова

блоги

18.01.2017 - 14:58 Кутовий та «Укрспирт» мають відповісти за вбивства українців

Нещодавно, одна людина, яку я знала, стала жертвою сурогатного алкоголю. В буквальному сенсі: цієї людини просто не стало. Після трьох днів у реанімаційному, після інтенсивної боротьби за життя, промивання шлунку та спроб детоксикації, етиловий спирт, який знайшли у «горілці», зробив свою справу. Причому, сталася вся трагедія у гостях, навіть не вдома. Хазяїна, який «частував» гостей сурогатною горілкою, врятувати вдалося, а от мого знайомого – ні.

Втім, хазяїн тут ні до чого, оскільки алкоголь був придбаний у магазині, а не «з рук». Тобто, до цього отруєння та смерті мого знайомого причетні виробник горілки та наш «Укрспирт», компанія-монополіст, яка має повне та безроздільне право на виробництво спирту по всій країні. Той факт, що до цього причетні «Укрспирт» та профільне міністерство, яке ним керує (міністерство аграрної політики) підтверджує той момент, що наш край та мій знайомий – не єдині випадки, не поодинока «необачливість».

У Харківській області від такого «алкоголю» померло 57 чоловік, у Запорозькій області – 18 людей, на Донеччині – 9 чоловік, на Дніпропетровщині – 8… Та й у нас на Житомирщині це вже четверте отруєння. До мого знайомого було ще три, в одному з випадків хазяїн хати лишився зору; про це можна почитати і в національних новинах.

Тим не менш, у самому міністерстві навіть не намагаються нічого зробити для вирішення проблеми. Я не кажу покарати винних (хоча це – задача номер один!), але там навіть не намагаються відмахнутись від громадського обурення, якось заспокоїти населення, вони навіть цього не роблять. Проте народ України – вже не з тих, хто спускає таке свавілля з рук якимось чиновникам, будь то міністр Кутовий, який роздає пафосні інтерв’ю, ігноруючи винищення українців продукцією своїх підопічних, чи дирекція самого «Укрспирту».

Деякі з постраждалих від діяльності «Укрспирту» вже організувались у невелику афініті-групу, склавши колективну заяву на ім’я Президента, Прем’єра та голови Верховної Ради з вимогою покарати причетних до цих злочинів.

111

Як бачите, серед тих, кого вважають причетними до отруєнь та смертей, справедливо пойменовано пана міністра, Тараса Кутового, людей з його оточення, а також безіменних керівників «Укрспирту», які діяли за наказами свого шефа. На мою думку, відповідати має і Кутовий, і його оточення – я маю на увазі, відповідати за статтями Кримінального кодексу. Та, нажаль, боюсь, що в крайньому випадку вдасться добитись лише відставки Кутового та кількох чиновників, а за грати відправляться лише «управлінці середньої ланки», яких перетворять на таких собі цапів-відбувайлів…

Втім, це буде лише початком. Не маю жодного сумніву в тому, що народу України вдасться досягти справедливості. Всіх, хто має можливість і бажання, я закликаю підписуватись під петицією, а також створювати свої петиції та групи з метою інформування населення щодо злочинних дій влади. Та й у нашому краї час починати діяти, у зв’язку з чим я маю намір створити петицію від жителів Житомирщини з метою змусити владу відповісти за свої вчинки. Про подальший перебіг роботи над цією ініціативою буду інформувати! 

16.01.2017 - 17:08 Закон «3200-2500»: про перші наслідки «підвищеної» мінімалки

1334233900_84076700

До початку нового року ми багато чули про так зване підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. Але, як я й гадав, одразу після нового року з його реалізацією почались проблеми. Так, міністр соціальної політики Андрій Рева вже відкрито заявив, що «на руки» людина отримуватиме не 3200, а, в кращому випадку, 2500 гривень. По-друге, підвищення зарплат не вплине на пенсії (та на ПФ із його дефіцитом у 150 млрд. гривень). Отже, пенсіонери як були ницими, так і залишаться. Ці фактори та інші моменти, пов’язані з підвищенням оподаткування бізнесу та його тінізацією як відповіддю на державні «реформи» призвели до того, що головний інвестор Capital Times Ерік Найман вже встиг назвати план уряду «провалом року».   

«Запланованої надходження податків годі й очікувати. Суми будуть менше. Наскільки це збільшить дефіцит бюджету - сказати складно. Багато в чому, це найбільше залежатиме від можливості маніпулювання цифрами. А при владі є можливість маніпулювати цифрами. Тому не знаємо, наскільки збільшаться виплати бюджету за рахунок "коригування" ставок і надбавок бюджетних зарплат. Цими показниками можна непогано гратися », - прокоментував він ситуацію.

А тим часом, людей в українських ВУЗах масово скорочують, змушуючи також йти у відпустки за свій рахунок на 2-3 тижні, а в деяких випадках – і на місяць. Інших, кому більш «пощастило», просто переводять на пів чи три чверті ставки. Те ж саме і з високо кваліфікованими лікарями (хірургами, окулістами, терапевтами), яких скорочують та відправляють по відпустках. Бізнес же вимушений, аби зберегти хоча б частину доходів, «вигадувати» неіснуючих співробітників, яким потрібна «зарплатня», чи змушувати своїх реальних робітників працювати наднормово.

«В Асоціації власників МАФів Києва кажуть, що з тих працівників, які були оформлені офіційно,« біла »зарплата підвищиться не більше ніж у п'яти відсотків. «70% підприємців будуть шукати вихід, як знизити податки: переводити працівників на неповний робочий день, на півставки, на погодинну оплату. Ще 15-20% задумалися над тим, щоб взагалі закрити СПД і продовжити працювати, не маючи ні ФОП, ні СПД. І це при тому, що в нашому бізнесі на мінімалку і так оформлені 90-95% працівників », - розповіла в своєму інтерв'ю газеті« Вести» голова Асоціації власників МАФів Тетяна Петренко.

Зі зростанням мінімальної зарплатні, підприємцю сьогодні доведеться платити податків більше ніж на 1400 гривень, що, в масштабах малого бізнесу, іноді доходить до 26-30% усього місячного виторгу. «Збільшення мінімальної зарплати до 3200 грн, яке сталося 1 січня, привело до тих результатів, про які я попереджав. Через брак коштів бюджетників відправляють у неоплачувані відпустки або скорочують робочі години. Не відстає і бізнес - там перекладають навантаження на працівників або йдуть у тінь.

Безсумнівно, з часом ситуація стабілізується. Бюджетні організації та підприємці пристосуються до нової мінімальної зарплати. У цьому їм, можна не сумніватися, допоможуть інфляція і девальвація. Але головної мети - реального збільшення бюджетних надходжень владі досягти не вдасться. Тому що не можна взяти з зруйнованої економіки ті гроші, яких там немає », - прокоментував ситуацію екс-глава Нацбанку Сергій Арбузов.

Що ми маємо в результаті? 1. Народ як був без грошей, так і залишився, а ті, кому додаткові «гроші» уряду допомагають зараз, через місяць вже не відчуватиме цього через інфляцію. 2. Уряд своїм популістським кроком вкотре проігнорував нужди пенсіонерів. 3. Бізнес не платитиме нові податки, а все глибше «залягатиме» в тінь, роблячи все можливе, аби вижити. А з нинішніми податками вижити неможливо.

Одним словом, пан Гройсман та його міністри самотужки наближують дострокові перевибори – не за горами той день, коли народу таке терпіти терпець-таки урветься…

12.08.2016 - 18:10 Чому Луценко боїться відповідати на офіційні запити?

lucenko0306

Декількох місяців роботи вистачило «шановному» Юрію Луценко у якості голови ГПУ – і робота усього відомства почала руйнуватись. Особисто я не згадаю жодного випадку, коли б обов’язки генпрокурора брали на себе не його заступники, а рядові клерки, заступники заступників якихось там відомств при ГПУ. Ані за Шокіна, ані за Яреми чи Махницького – хоч якими б некомпетентними не були ці троє! Сьогодні відомі випадки, коли секретар Луценко від його імені відмовляє у особистій зустрічі відвідувачам, без будь-яких доказів відмови з боку самого Луценко. Це – грубе порушення норм роботи прокуратури.

Та нещодавно мав місце новий, так би мовити, курйозний випадок (якщо можна так сказати). Цього разу, йдеться про те, що замість Луценко, на офіційні запити на ім’я генерального прокурора України відповідає рядовий клерк. І йдеться не про формальну відписку, а про відповідь щодо кримінального правопорушення, у якому замішаний сам Луценко.

«Тепер нагляд за діями керівництва ГПУ виконують рядові клерки, яким закон та відомчі інструкції забороняють це робити», - пишуть на порталі For.UA про випадок, про який повідомив екс-перший заступник генерального прокурора Рєнат Кузьмін. Останній подав заяву на ім’я генерального прокурора, очікуючи на адекватну відповідь від останнього, але отримав незрозумілого листа від незрозумілої людини, С. Кізя, який був підписаний як «Заступник начальника управління Генеральної прокуратури України». Тобто, це – не заступник Генпрокурора, не слідчий, а, судячи з усього, взагалі людина, яка не є у прямій субординації щодо Юрія Луценко. Начальник управління ГПУ, як я розумію, не вищий за генерального прокурора. А чим же займається це «управління Генпрокуратурою»?  

«Відповідь підписав якийсь заступник начальника якогось управління, який, звичайно, не має права як розглядати мою заяву, так і підписувати відповідь на неї», - додає Кузьмін. Нажаль, у нинішній «європейській демократичній Україні», такий заступник начальника, як виявилось, не просто «має право», а й робить це, не питаючись ні в кого щодо законності своїх дій!

Можливо, вся справа в тому, що Луценко не вміє відповідати на офіційні листи у якості генерального прокурора? Це буде недивно, враховуючи, що він не має освіти, гідної своєї посади… Не вміє і не вчиться, от і просить інших за нього писати (ну, або наказує, не знаю, у яких вони там стосунках). Тоді це просто питання щодо його профкомпетенції. Вже, мабуть, двохсоте питання.

Чи, можливо, пан Генпрокурор просто не хоче себе тим чи іншим чином скомпрометувати, відповідаючи на запит, у якому вказується на кримінальні дії самого ж Луценко? Не виключено. Втім, на його місці я б про свою репутацію не хвилювався – в нього її просто немає. Ані репутації, ані рейтингу, ані довіри, ані навіть простої поваги людей. Що б він не утнув, гірше

кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...