Микола Череднік

блоги

13.06.2019 - 21:59 Передвиборча програма

Прийняв рішення балотуватися до Парламенту, деталі в попередній публікації.

 

Передвиборча програма кандидата у Народні депутати України

Чередніка Миколи


Я молодий політик, який у політику прийшов з громадського сектору.


Наразі я депутат місцевого рівня - Богунської районної ради, яка фактично не має жодних повноважень у місті. Попри це, за 4 роки мені вдалося вирішити більше 100 різноманітних місцевих питань та проблем, з якими до мене зверталися житомиряни.


За цей час я зміг на практиці, а не в теорії, побачити, як працює місцеве самоврядування, чим займаються чиновники і де є проблеми. З власного досвіду знаю, як працює державна система, виконавчі органи та місцеве самоврядування.


Рішення балотуватися - не просте для мене рішення. Я усвідомлюю і розумію, що це велика відповідальність, у першу чергу, перед суспільством. З моменту, коли пішов у місцеву політику, жодного разу не зрадив своїй совісті та принципам. Я розумію і усвідомлюю, через які виклики мені доведеться пройти під час виборчої кампанії та каденції.


Я відкритий до спілкування. Ніколи не відмовив людям, які зверталися до мене. Звісно, не завжди я міг допомогти, не мав повноважень чи можливості, але завжди намагався та боровся за правду та справедливість.


Пройду перевірку на детекторі брехні/поліграфі під час виборчої кампанії і, якщо житомиряни нададуть мені мандат довіри, я буду кожного року публічно проходити перевірку на поліграфі щодо своєї депутатської діяльності.


Не йду до Верховної Ради заробляти кошти та займатися політичною корупцією, продаючи свій голос. Не лобіюватиму або відстоюватиму інтереси олігархів і фінансово-промислових груп.


Джерела фінансування моєї кампанії будуть максимально прозорими та відкритими.


Йду до Верховної Ради чесно виконувати взяті на себе зобов’язання та жити виключно на кошти, які офіційно отримує депутат. Не йду збагачуватися - йду писати потрібні для країни закони.


Я хочу справжніх змін української політики. Питання навіть не в нових чи старих обличчях. Питання в тому, щоб чесних людей у владі було більше. І під час цієї кампанії і після виборів я казатиму правду, навіть якщо вона не буде популярною.


Повноваження депутата Верховної Ради України - це не встановлення лавочок, дитячих майданчиків, ремонт під’їздів, не організація концертів і роздавання продуктових наборів та подарунків. Функція депутата парламенту - це написання законів. Безумовно, підтримка постійного зв’язку з виборцями та звітування про свою діяльність є одним із важливих елементів роботи депутати. Мій телефон є незмінним вже більше 10 років, і він є у відкритому доступі - так буде і після мого обрання.


Йду до парламенту, щоб змінювати країну.


Мої перші законопроекти та ініціативи, які вважаю ключовими для розвитку країни:


Економіка:


 • Україні необхідно приймати відповідне законодавство та створювати ринок землі сільськогосподарського призначення з чіткими запобіжниками, які унеможливлять рейдерське захоплення земель.

 • Фіскальна служба має стати сервісним, а не каральним державним органом. Для прикладу, ви не доплатили податки або якісь платежі - не має бути відразу штрафу. Державний орган повинен вказати на помилку, а особа її має виправити.

 • Новостворений бізнес повинен мати податкові канікули у перші роки своєї роботи. Те ж саме стосується зменшення оподаткування для нових робочих місць. Держава має підтримувати розвиток та сприяти легалізації бізнесу.

 • Податок на нерухоме майно має визначатися не з площі, а  з вартості нерухомості, та стосуватися як житлової, так і комерційної нерухомості.

 • Мито на вивезення сировини з України має бути збільшено в рази. В той же час мито на ввезення обладнання, устаткування та нових технологій має бути нульовим. Окремі види сировини повинні бути під забороною вивезення з країни в необробленому вигляді.

 • Бюджет повинен допомагати бізнесу не прямими дотаціями, а кредитам з низькими відсотками.

 • Держава у вигляді різноманітних служб та органів має зменшити вплив бюрократичної системи на приватні ініціативи та приватний бізнес.

 • Створення вільних економічних зон у депресивних регіонах країни.

 • Ліквідація державної монополії на спирт.Соціальна сфера:


 • Країні потрібна реформа соціальної сфери: необхідно зменшувати навантаження соціальної сфери на бюджети.

 • Держава має зменшувати споживання енергоресурсів. Збільшення енергоефективності повинно стати одним із пріоритетів державної політики на найближчі 10 років.

 • Субсидії необхідно замінити на дотації та дешеві кредити для тепломодернізації будинків.

 • Поетапний перехід на накопичувальну пенсійну систему.

 • Запровадження страхової медицини. Найменш соціально незахищені громадяни повинні мати державну страховку.

 • Зменшення ставки ПДВ на продукти харчування з 20 до 7 % .Державний сектор:


 • Уряд має формуватися за критеріями досвіду та знань, а не партійної приналежності. Багаторічну практику партійних квот на будь-які державні посади необхідно забути.

 • Зменшення кількості державних підприємств шляхом продажу їх майна на відкритих аукціонах.

 • Депутати усіх рівнів мають обиратися за відкритою виборчою системою, виборці повинні мати можливість і механізм відкликати свого депутата.

 • Зменшення бюрократії: всі довідки та документи мають бути доступними в електронних кабінетах та сервісах. Це має відбуватися одночасно зі зменшенням витрат на державний апарат і зменшенням кількості державних чиновників.

 • Продовження децентралізації, внесення відповідних змін до ІХ розділу Конституції України.

 • Ліквідація районних та обласних адміністрацій, зменшення кількості міністерств і відомств.

 • Зменшення ролі держави в житті кожної людини.
 • Легалізація вогнепальної зброї: люди повинні мати право на захист і зброю.

 • Заборона розміщення гральних закладів у населених пунктах. Азартні ігри мають бути легалізовані, але розміщуватися поза населеними пунктами в спеціально визначених місцях.

 • Посилення відповідальності за забруднення довкілля та нанесення шкоди природі та екології.

 • Вартість розмитнення автомобіля не повинна перевищувати 10% його ринкової вартості.

 • Реформа система виховання та догляду за дітьми, діти мають виховуватися у сім’ї або в умовах наближених до сімейного виховання, інтернатна форма догляду та виховання має поступово зникнути.Балотуюся до Верховної Ради, щоб змінювати законодавство та писати закони, а не встановлювати дитячі майданчики та роздавати пайки на окрузі. Вважаю, що потрібно не лише змінювати персональний склад парламенту, але і ставлення суспільства до нього шляхом інформування виборців.


Я маю досвід громадської та політичної діяльності. Знаю, що державна система працює з проблемами. Маємо значну кількість державних і місцевих органів влади, але не маємо чітко визначеної відповідальності та повноважень. Це призводить до того, що бюрократизований апарат замість вирішення проблем лише створює додаткові. Люди бідкаються, а влада лише розводить руками. Необхідно змінювати законодавство, яке б відповідало викликам часу.


Це, звісно ж, не стосується усього. Є і світлі плями. Але, на жаль, їх поки дуже мало.


Доки нормальні люди не будуть вивчати питання та писати притомні закони, змінюючи країну, ми продовжуватимемо зростати на 2-3 % та матимемо перспективу через 50 років досягти рівня Польщі.


Йду на вибори, щоб суспільство обрало новий парламент не лише за формою, але і за змістом, який буде реформувати, а не грабувати країну.


Планую працювати в комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.


Мої перші законодавчі ініціативи будуть стосуватися.

 1. Змін до виборчого законодавства. Політична реклама має бути заборонена. Політичним партіям, які отримують державне фінансування, має бути заборонено витрачати державні кошти на політичну рекламу. Кандидати під час виборів повинні мати однаковий доступ до ЗМІ. На місцевих виборах представники громад повинні мати право балотуватися шляхом самовисування. Члени виборчих комісій мають навчатися, проходити державну підготовку та працювати на постійній основі. Посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства та підкуп виборців.

 2. Міністри, народні депутати, керівники центральних органів влади та державних підприємств мають публічно звітуватися кожного місяця. Це має бути закріплено на законодавчому рівні та бути обов’язковим.

10.06.2019 - 20:22 Вибори - так вибори!

Друзі, прийняв рішення балотуватися по 62 округу (м. Житомир) до Парламенту шляхом самовисування. Свою програму оприлюдню через декілька днів, а поки розпочинаю збір коштів на грошову заставу.

Для того, щоб ЦВК мене зареєструвало, крім поданих документів, необхідно внести заставу в розмірі 41 730 грн.

Це, звичайно, значна сума, але я вірю і покладаюся на людей, що зможу зібрати ці кошти.

Якщо 200 людей перерахують мені 200 грн, питання буде вирішено. 100 друзів по 400 грн - теж добре! Можна перерахувати і маленькі суми, які разом стануть однією вагомою заставою та фундаментом для мене. 5, 20, 50, 100 грн і т. д. - скільки зручно! Але це буде Ваш усвідомлений крок та справжній вплив на політику!

У тих, хто захищає інтереси олігарха або фінансово-промислової групи, гроші є, в мене - немає. Але я збираюся захищати інтереси всіх людей, а не окремих представників бізнесу чи ФПГ. Тому і маю складнощі з фінансуванням.

Картка Приватбанку 5168 7554 4065 8181.

Я не йду до когось одного взяти в нього грошей, щоб потім відробляти їх. Так простіше, піти і взяти в сумнівних людей сумнівні кошти. Немає тих грошей, які куплять мою совість. Я за іншу практику цивілізованих демократичних держав, де люди "купують", тобто підтримують матеріально, відкритих, гідних політиків, яким довіряють! Давайте робити Європу і Америку в Україні вже зараз! Прошу підтримати мене гривнею.

Кампанію збираюся вигравати з волонтерами.

Моя кампанія буде відкритою та прозорою. В першу чергу, це стосуватиметься фінансової звітності. Всі кошти, які надійдуть, буду постійно публічно та відкрито показувати тут, кожну копійку.

Також прошу долучатися до команди!  Допомога потрібна не тільки матеріальна!!!

Висування у кандидати до ВРУ може не статися, якщо я не назбираю кошти на заставу. В цьому випадку зобов’язуюся повернути кожну перераховану мені гривню назад.

Мені потрібні і Ваша підтримка, і поширення цього повідомлення, і кошти, і рекомендації як нам краще перемогти, щоб оновити Верховну Раду!


05.06.2019 - 18:28 Якщо хочемо справжніх змін - ми маємо бути чесними

Після перемоги Зеленського в Україні з’явився термін “електоральний майдан”. Зміна влади відбулася в мирний спосіб, коли перемогла абсолютно нова людина без жодного дня в політиці до цього.

Те, що відбулося, є одним з елементів політичної еволюції в країні. Дострокові вибори до Парламенту мають стати продовженням цієї еволюції.

Про що я? В першу чергу про те, що в країні нарешті має з’явитися політична конкуренція між різними партіями. До цього вона була в бюджетах та обсягах реклами.

Зараз грошові ресурси, телеканали, підкуп голосів не будуть гарантувати результату! Ніхто до останнього дня не зможе точно сказати результати по мажоритарним округам. Можна сказати, а як же соціологія, вона ж показує настрої суспільства?

Соціологія точно показує загальнодержавний рейтинг і, як показали президентські вибори, соціологія на рівні держави співпадає з офіційними результатами виборів. Але зовсім інша справа з мажоритарними округами.

Вся соціологія, яка буде публікуватися на мажоритарних округах, буде спотвореною. Соціологічні компанії, яким можна довіряти, не будуть досліджувати окремі округи. Відповідно, будуть з’являтися сотні нікому не відомих соціологів, які за гроші малюватимуть будь-які рейтинги.

Замовна соціологія - це одна із технологій маніпуляції думкою людей та нав’язування завчасно переможця або лідерів.

Якщо ми хочемо змін, справжніх змін по суті, а не лише по формі - ми маємо бути чесними. Ми усі: партії, політики, журналісти, виборці.

Бути чесними для партії - означає не продавати місця в списку, не розмінюватися інтересами виборців на противагу інтересам спонсорів, не брати в партії корупціонерів та корупційних грошей.

Бути чесними для політиків - означає не обіцяти виборцям того, що не плануєш робити, доносити до суспільства правду, навіть якщо вона йде у розріз із партійною чи політичною позицією.Ставити інтереси країни вище власних або партійних інтересів.

Бути чесними для журналістів -  не продаватися цілими колективами при зміні власника каналу або сайту, висвітлюючи новини необ’єктивно та в інтересах власників. Не публікувати замовні статті з неправдивою або сумнівною інформацією.

Бути чесними для виборців - означає не продавати свій голос за дитячий майданчик, квитки в кіно або продуктовий набір. Вивчати програми кандидатів та партій, не піддаватися на маніпуляції і робити свідомий вибір.

28.05.2019 - 13:00 Дострокові вибори – шанс перемогти стару систему

Після обрання нового Президента та зміни президентської вертикалі, логічним є проведення парламентських виборів та завершення зміни персонального складу парламенту та Уряду. Люди хочуть повної зміни старої влади. Чи відбудеться оновлення влади після дострокових парламентських виборів і чи не буде країна знову розчарована вже новим Парламентом, залежить від кожного з нас.

Сприяти оновленню Парламенту могло запровадження виборчої системи з відкритими списками. Але народні обранці зробила усе, щоб виборчий кодекс не був прийнятий.

Те, що мажоритарка нікуди не ділась, означає, що знову на округах будуть змагатися гроші, підкуп, реклама, агітатори, а не ідеї та переконання. Діючі мажоритарні депутати опрацьовують свої округи, «купуючи» виборців за бюджетні кошти вікнами, лавочками, спортивними майданчиками, ремонтами, подарунками тощо. На жаль, поки у нас не буле гідного парламенту суспільство сприйматиме народного депутата як людину, яка має встановлювати майданчики та організовувати концерти, а не як людину, яка має займатися написанням законів.

Багато хто вважає, що мажоритарка - це зло. Особисто я так не думаю. Мажоритарна система є в США та Європі. Але ми не США і не Європа по розвитку демократії.  Наша мажоритарка це підкуп, використання адміністративного ресурсу, неоднаковий доступ до ЗМІ. І найгірше, що в законодавстві немає жорсткого покарання за ці речі.

Зміна виборчої системи - це завдання вже наступного парламенту. Попри це, важливо не колись потім, через 5 років, обрати нових людей, а зараз, 21 липня, оновити персональний склад ради. Якщо він буде складатися з корупціонерів, старих політиків, людей, пов'язаних з великим бізнесом, - ми втратимо ще 5 років.

За прогнозами світового банку, при нинішніх темпах “реформ” та економічного зростання Україна зможе наздогнати Польщу за 50 років. Тому вибір парламенту важливіший за вибір Президента. І саме парламент задає темп реформ в країні. Особисто я не хочу чекати 50 років, щоб наздогнати Польщу, бо з таким рівнем медицини в країні та тривалістю життя я просто можу не дожити до того часу. Тому це має відбуватися швидше, в рази швидше. І я знаю, що це можливо, якщо не грабувати країну та не приймати закони в інтересах бізнес груп.

Стара виборча система влаштовує нинішніх корупціонерів, які вже обиралися завдяки ній і розраховують отримати владу повторно. Тому активним представникам суспільства не достатньо просто прийти та проголосувати. Для того, щоб перемогти систему, потрібно долучатися та допомагати прогресивним кандидатам і політичним партіям. Лише так можливо перемогти стару систему, де вирішальним фактором на виборах є гроші. Вірю, що ні мільйонні бюджети, ні власні телеканали та газети не допоможуть старим політикам та корупціонерам переобратися знову, бо наші люди в критичні для країни моменти здатні об‘єднюватись та робити правильний вибір.


Менеджери й інженери, співробітники офісу та виробничого цеху в одному човні - це команда компанії «Кромберг енд Шуберт» на змаганнях з...