Марія Моісеєнко

блоги

26.03.2015 - 11:58 Чи відбудеться у нас власне «житомирське диво»

 Нещодавно помер перший прем'єр-міністр республіки Сінгапур, творець "сінгапурського економічного дива" Лі Куан Ю.

Політик вивів Сінгапур за рівнем життя та доходами на душу населення з країн третього світу на рівень перших – високоцивілізованих.  Людина, яка довела, що ефективне управління державою неможливе без професійних та відповідальних службовців.

Для нашої країни – це одна з найболючіших тем. Адже ефективний чиновник – на вагу золота.

Державна фіскальна служба України у березні провела додатковий прийом документів від кандидатів, які мають намір зайняти посаду начальника Головного управління ДФС у Житомирській області. Документи подали 6 кандидатів.

Глянувши на список та біографію претендентів, я засмутилась. Більшість – це представники старої системи, які навряд принесуть в такий важливий державний орган «нове дихання».

Єдиний кандидат з-поза системи - Олег Комісарчук.  Людина  молода,  але вже, схоже, досвідчена.  Правда,  видається, що він афільований з нардепом Розенблатом -  працює на посаді директора ПП Аудиторська фірма «Фаворит». Та  сподіваюсь, що це лише збіг, бо дуже хотілося б, щоб, у разі чого, службою управляла людина не заангажована.

На жаль, в теперішніх відомствах  навіть у  амбіційних людей,  професійна деформація змінює свідомість. Через низьку зарплатню та стару систему, вони змушені займатись схемами та оборудками, що пов’язані з корупцією. Основний персонал в таких органах не часто висококваліфікований, а керівники хоч і мають здатність до реальних змін, але замішані в схемах, тому все лишається по-старому, а місцями й погіршується.

Саме тому, ми можемо та мусимо вимагати від керівництва держави призначати людей з високою репутацією, але при цьому маємо вимагати для них і достойну зарплатню. Адже, дивлячись на досвід Лі Куан Ю, можна ствердно говорити, якщо державні службовці отримуватимуть високу зарплатню,  але у випадку  корупційних дій  відповідатимуть незалежно від висоти посади чи наближеності керівника до «верхівки», то через досить короткий час ми матимемо власне «житомирське диво».

ДТП
Камерами відеопостереження зафіксована подія, що сталася 31 травня близько 10:25 в Житомирі, на пішохідному переході, в районі ринку «Хмільники» на Богунії. Про...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...