Paul Magogan

блоги

25.12.2014 - 07:07 З Різдвом Христовим!

Різдво як найцінніше свято

Настає Різдво, яке святкує весь християнський світ. Це найцінніше свято, оскільки пов’язане з народженням Спасителя, чия Жертва за гріх стала перемогою над смертю.

Не треба називати його “Римське”, як роблять деякі ЗМІ, як от агенство УНІАН. Загальноприйнята дата святкування Різдва в усьому світі – 25 грудня. Не “Римське”, не “Західне”, не “католицьке”, а просто Різдво Христове, оскільки воно відзначається християнами майже всіх конфесій.

Справа в тім, що в багатьох атеїстичне, совкове виховання, на жаль, усе ще вдається взнаки. Тому і схильні називати Україну православною країною, хоча це некоректно. У цьому можна помітити прихований намір образити або принизити католиків, греко-католиків, протестантів та інших християн.

Коли офіціоз скрізь і всюди зашкалює, духовність опиняється під загрозою політичних маніпуляцій і просто зашкарублого лицемірства. Подібне було за часів СРСР і подекуди спостерігається й нині.

Напередодні свята Різдва варто згадати те, що пов’язане з цим дорогим для всіх християн святом. Йдеться про народження Спасителя Ісуса Христа, в історії земного життя якого кожна деталь важлива.

Віфлеємська печера, де Діва Марія народила Немовля, стала зв’язком між Небом і земним світом. Інкарнація, ініційована Отцем Небесним, була здійснена Духом Святим. Визволитель з’явився на світ, щоби оселитись в серцях віруючих і повести їх до Спасіння.

Народжений у брудній печері й покладений у ясла, усемогутній Бог зазнав приниження, яке важко збагнути. Коли ж минуть роки і настане час Месії, ще більшим приниженням стануть його страждання й смерть на хресті.

Треба було знищити гордість диявола, аби покласти край рабству гріха. Гордість – причина багатьох пороків, вона розбещує людей, робить їх байдужими до духовних цінностей, змушує нехтувати Законом і руйнує життя назавжди.

Своїм народженням у плоті Господь заклав початок нового людства, яке, на відміну від старого, що йде від Адама, походить від самого Бога, а через воскресіння повертається в лоно Отця Небесного.

День народження Спасителя важливий для нас. Історія має властивість повторюватися. Доки існує гріх і людство потерпає від підступів диявола, виникатимуть великі конфлікти. Оскільки сучасність – продовження минулого, то життя Ісуса Христа, його неоціненна Жертва за гріх завжди матимуть актуальне значення.

Як і багато століть тому, людство потребує Христа. Він Учитель і Лідер усіх, завжди готовий прийти на допомогу, нетерпимий до зрадництва, милосердний до вбогих і бідних. Він не дозволить нам лицемірити, розвінчає всю хулу й неправду.

Напередодні 25 грудня, дня святкування християнським світом Різдва, хочеться побажати всім добра, любові, щастя. Шануймося разом з віруючими всього світу, бо ми того варті. З Різдвом Христовим! Happy Christmas!

17 тисяч дітей в різних інтернатних закладах чекають на усиновлення в Україні. Діти продовжують перебувати у дитбудинках замість родини, а звідти часто...
 Це житло не можна знайти на Букінгу, але заночувати на соломі або теплій печі можна, якщо є бажання. Поринути у справжню поліську культуру, побут запрошує...