Андрей Соболев

блоги

24.05.2021 - 18:33 «День Героїв»… як це було…

23 травня в Україні відзначалося «Свято Героїв» – день борців за волю України. Свято людей, завдяки яким ми зараз існуємо,  маємо незалежну, демократичну державу. День пам’яті про тих, хто ціною власного життя виборював для нас свободу.

На жаль, навіть до цих пір є частина населення, яка не знає цієї дати, тому для встановлення історичної справедливості та шанування пам’яті наших героїв пропонуємо вам короткий історичний огляд цієї події.

Традиційно Свято Героїв пов’язують із шануванням усіх осіб, які боролися та борються за незалежну Україну від славного козацтва до героїв сучасної російсько-української війни.

Уперше ідея відзначення цієї дати з’явилася в українських націоналістів. Так, на Другому Великому Зборі ОУН (квітень 1941 року) було затверджено список «Обов’язуюючих організаційних свят» до яких увійшли: Свято Соборності (22 січня), День Героїв (23 травня) та День боротьби (31 серпня).

Обрання цієї дати було обумовлено трагічною загибеллю 23 травня 1938 року полковника армії УНР, першого голови ОУН – Євгена Коновальця, а також втратою цього ж місяця Миколи Міхновського (ідеолог українського самостійництва) та Симона Петлюри (державний діяч, голова Директорії УНР).

З історичних джерел відомо, що «захід дотримувався певного церемоніалу складовими якого було вшанування пам’яті полеглих героїв хвилиною мовчання, зачитування наказу крайового Провідника, виголошення коротких промов та складання присяги новими членами організації. Такі сходини зазвичай тривали до пів години. Для широкого загалу, де було можливо, відбувалися «масові» зібрання, а біля могил місцевих героїв співали Гімн України, марш «Зродились ми великої години», виголошували промови».

Таким чином, завдяки діяльності ОУН шанувалася та зберігалася пам'ять про героїв України. Після 1991 року відзначення пам'яті українських героїв перейшли здебільшого до Західної України.

Сьогодні «Свято Героїв» набуло широкого розголосу, знайшовши своє відображення в учасниках Революції Гідності та українських військових, які, як колись славетні козаки чи герої ОУН та УПА, не дивлячись на вік,  мову та національність єдино захищають незалежну Україну.

        

21.08.2018 - 13:01 Росія може вдатися до провокацій на День незалежності України

Починаючи з 2014 року, на День незалежності України, Росія та підконтрольні їй бойовики, запекло обстрілюють українських військових та вчиняють провокації. День української незалежності займає особливе місце в агресивній політиці Кремля. Для неї, важливо продемонструвати його знецінення.

Агресор не полишає спроб роз’єднати українську націю, посіяти смуток в головах пересічних українців, змусити їх вірити в те, що влада ворожа по відношенню до них, та переконати у необхідності організації нових Майданів, що неодмінно призведуть (через провокації) до повторення минулих жахливих подій, оскільки очевидно, що Росія не дозволить мирного урегулювання «наболілих» питань між владою та її народом. Для досягнення своєї мети ворог готовий нехтувати найсвятішим – життям людини, ризик для якого, становлять насамперед терористичні акти та масові заворушення, ініційовані прихильниками російської ідеології.

Активна пропаганда, реалізована через найпопулярніші інформаційні ресурси, нажаль доводить до відчаю ту частину населення, яка зневірилася у сьогоденні, не полишаючи їй жодного шансу на прийняття власного виваженого рішення, використовуючи її для підігрівання ситуації у власних інтересах. Така діяльність, як правило здійснюється всупереч діючому українському законодавству і передбачає відповідальність за відповідними статтями кримінального кодексу України (переважно за ст.109, 258, 294, 295), а особи, причетні до її організації та проведення – несуть відповідне покарання.

Українські правоохоронці вживають необхідних заходів для збереження правопорядку та безпеки, оскільки, найбільше російських диверсантів приваблюють інфраструктурні об’єкти та масові зібрання людей, такі як парад та святкові заходи. В цей не легкий для України час, всі громадянам необхідно не залишатися осторонь, разом забезпечити стабільність і спокій у нашому краї та не допустити порушень громадського порядку, спільними зусиллями зберегти єдність України і лише мирним шляхом вирішувати власні проблеми.

Цей день – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українського суспільства, нагадування про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною.

Сьогодні ми маємо вірити, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти спільної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Відзначення 27-ї річниці незалежності України, – це не тільки суспільна потреба, а й моральний імператив берегти світлу пам'ять жертв, принесених задля незалежності, соборності, державності.

Не дамо окупанту та його провокаторам зганьбити світлу пам'ять наших побратимів!

06.07.2018 - 16:43 Неприхована інформаційна війна агресора проти України

Інформаційну війну проти України Росія веде неприкрито, цинічно та зухвало, хоча, у кращих традиціях «геббельсівської пропаганди», вона  її категорично заперечує.

Саме через ЗМІ «путінська пропаганда» просувала свої інтереси, насаджувала ненависть, війну та смерть. Російські телевізійні канали, російські кінофільми, російські телевізійні серіали заполонили інформаційний простір України від початку 90-х. І досі, ані військова агресія Кремля проти України, ні відповідна заборона російського інформаційного продукту, ані позбавлення російських журналістів акредитації не зупинили «вкидання» кремлівської пропаганди в Україну через телебачення.

З метою протидії інформаційній агресії з боку іноземних держав, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення спільно із правоохоронними органами вживаються заходи щодо тимчасового обмеження ретрансляції деяких російських телеканалів в кабельних мережах провайдерів програмної послуги та в громадських закладах. Однак, в багатьох готелях, ресторанах та інших громадських закладах Житомирської області і надалі транслюються всі так звані «путінські» пропагандистські канали.

Ретрансляція засобів масової інформації країни-агресора, в національний простір України також відбувається через обладнання супутникового телебачення та мережу Інтернет. Зокрема, правоохоронними органами фіксуються факти створення та використання спеціального програмного забезпечення і обладнання для декодування зашифрованого супутникового сигналу та використання карток доступу до мереж супутникового телебачення, що дозволяє здійснювати доступом до заборонених російських телеканалів.

Ретрансляція таких телеканалів може становити загрозу національним інтересам України, оскільки інформація, яка на них поширюється може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, розпалення ворожнечі, міжконфесійних конфліктів та пропаганду війни. Тому необхідно звернути увагу на фізичних та юридичних осіб, що здійснюють незаконну ретрансляцію заборонених програм у місцях масового відпочинку та скупчення людей, а також осіб, які продають продукцію, що надає можливість здійснювати перегляд заборонених каналів чи пакет програм, який містить заборонені телерадіопрограми та ВИМАГАТИ негайного відключення заборонених каналів. В іншому випадку законодавством України передбачено сувору відповідальність, за розповсюдження телевізійних програм, зміст яких загрожує національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, пропагує війну, насильство, жорстокість, розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу, посягає на права і свободи людини.

18.08.2017 - 14:58 Втрата контролю або репресивна політика окупантів

Влада окупованих територій продовжуючи втрачати контроль над ситуацією, пов'язаною з втечею місцевих мешканців на мирну територію України, все частіше вдається до не завжди законних методів, намагаючись врегулювати такі незворотні для них процеси.

         Так, останнім часом, за інформацією працівників соціальних служб підконтрольних територій, все більше сімей, які залишили східні території бойових дій і проживають в Україні, піддається тиску з боку представників різноманітних структур і відомств, розташованих на окупованих територіях.  А саме, на їхню адресу періодично надходять погрози, у разі ігнорування ними вимог повернутися на окуповану територію, про позбавлення їх прав на нерухомість та інше майно, залишене за місцем реєстрації або проживання, а також про притягнення їх до кримінальної відповідальності відповідно до місцевого законодавства, що передбачає досить таки значні терміни позбавлення волі.

         В першу чергу, це стосується сімей, які залишили т.зв. «Новоросію» через наявні певні фінансові зобов'язання перед псевдореспубліками, а також чоловіків, які уникли таким чином «насильницького» призову до лав незаконних збройних формувань ДНР / ЛНР.

         Зі слів очевидців з Донецька, соціальні служби псевдореспублік регулярно проводять опитування мешканців з метою виявити пустуючий житловий фонд, подаючи відповідну інформацію до правоохоронних органів (МДБ ДНР).

         Таким чином, т.зв. влада оккупованих територій намагається перешкоджати відтоку працездатного населення в підконтрольну Україну і зберегти мобілізаційний резерв на випадок активізації, по команді російських кураторів, бойових дій.

кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...