Олександр Шевчук

блоги

08.12.2016 - 17:27 Стипендія по-новому!

5130 vs СТУДЕНТИ 

 

227 депутатів 6 грудня підтримали законопроект 5130. Який у пункті 43 передбачає внесення змін до ЗУ "Про вищу освіті", а саме внести зміни до ст. 62 закріпивши поділ на соціальні та академічні стипендії. Де соціальні стипендії будуть нарахуватись лише студентам (курсантам) ВНЗ з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентам (курсантам) ВНЗ, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків.

 

Академічні стипендії будуть нараховуватися студентам (курсантам), які досягли значних успіхів у навчальній діяльності та/або науковій діяльності згідно критеріїв встановлених Кабінетом Міністрів України, а частка студентів на отримання цих академічної стипендії буде визначатися вченою радою ВНЗ. Постає питання про прозорість та справедливість нарахування стипендій, як соціальних так і академічних. 

 

Також даний законопроект скасовує виплати стипендій учням професійно-технічних училищ.

Підтримавши даний законопроект депутати не врахували думку студентів. Тому реакція студентства має бути негайною. Представники ОСС та студентських організацій об'єднуються та вже підготували лист до Президента, Прем'єр-міністра України й керівників фракцій з наступними вимогами:

 

1. Повернути виплати стипендій учням професійно-технічних закладів освіти. Відмовитись від скасування законопроектом КМУ(№ 5130) норм статті 9 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», за якою «держава, враховуючи вартість прожиткового мінімуму та виходячи з реальних можливостей бюджету, підвищує розміри … стипендій … молоді, яка отримує професійно-технічну, вищу освіту у відповідних навчальних закладах». Після прийняття нового закону «Про вищу освіту» саме 9 стаття гарантує виплату стипендій учням ПТУ.

 

2. Повернути визначення мінімального обсягу стипендій та кількості студентів, що мають отримувати академічні стипендії, що передбачені частинами 4, 6, 7, 8 статті 62 Закону України «Про вищу освіту» і які були вилучені Законом (№ 5130). Замість вилучення з Закону України «Про вищу освіту» норми, згідно якою Кабінет Міністрів України має визначити до 1 січня 2015 року терміни поступового збільшення розміру мінімальної академічної стипендії до рівня прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу на місяць, внести до неї зміни, вказавши її актуальний термін виконання, а саме «до 1 січня 2017 року». 

 

3. Повернути в проект бюджету «загублені» 800 000 000 грн. на академічні стипендії, які були в презентації уряду, але відсутні у пропонованому КМУ проекті бюджету України на 2017 рік. Виходячи із Розподілу видатків Державного бюджету України на 2017 р. (Додаток № 3 до проекту бюджету) на соціальні та академічні стипендії передбачено лише 4 978 000,00 тис. грн., замість 5 816 600, 00 тис. грн., які презентувались Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. У статті 27 проекту бюджету визначити, що академічні стипендії виплачуються не лише МОН, але й іншими міністерствами та зазначити вичерпний перелік цих міністерств. Окрім цього закріпити ці академічні стипендії окремим рядками Розподілу видатків Державного бюджету України на 2017 (Додаток № 3 до проекту бюджету), так само як це зроблено із академічними стипендіями від МОН. 

 

4. Не приймати жодних рішень, що стосуються студентства, без консультацій зі студентськими організаціями.

 Долучаємося до Всеукраїнської акції #Стипендію_кожному_встигаючому_студенту

В чому суть двіжухи...
Потрібно на аркуші написати від руки або надрукувати наступний текст - "Стипендію кожному встигаючому студенту", сфотографуватися з цим аркушем, та викласти в соціальні мережі з наступним хештегом #Стипендію_кожному_встигаючому_студенту
 
23.08.2016 - 11:26 СТИПЕНДІЇ НЕ СКАСУЮТЬ
Структурно змінити стипендіальну систему, але при цьому не зменшувати обсяг видатків на стипендії - позиція всіх сторін учорашнього широкого обговорення. 
 
Вчора в НПУ імени М. П. Драгомонова зібралось понад півсотні студентських лідерів, які репрезентували більш, ніж половину регіонів України, серед них були представники органів студентського самоврядування, профспілок, громадських організацій та студентських ініціатив. На заході також були і представники профільних установ. Від Міністерства освіти і науки був заступник директора департаменту вищої освіти, Григорій Бойко, від Комітету з питань науки і освіти ВРУ - Олег Стоцкий, помічник в.о. голови Комітету Олександра Співаковскього, від Громадської ради при МОН - голова Евгений Кудрявец. Представників Міністерства фінансів України не було, хоча ми їх запрошували і протягом останнього тижня були з ними на зв'язку.
 
Українською асоціацією студентського самоврядування було презентовано одне з бачень зміни системи нарахування стипендій, розроблене правлінням організації, з ним можна ознайомитись за посиланням http://ppt-online.org/60109 . Учасники обговорення погодились, що цю концепцію можна взяти за основу та рекомендувати всім профільним відомствам та установам надалі залучати студентських представників до обговорення таких важливих питань.
 
Дуже приємно було розуміти, що представники Міністерства і Комітету підтримують студентів, а студенти, в свою чергу, розуміють що теперішня стипендіальна система застаріла і потребує реформування.
11.08.2016 - 16:36 Стосовно ситуації щодо можливого скасування стипендій!

Сьогодні провели позачергове засідання правління Української асоціації студентського самоврядування.

Рішенням правління, Українська асоціація студентського самоврядування засуджує ідею Міністерства фінансів України щодо скасування стипендій для студентів вищих навчальних закладів, починаючи з 1 січня 2017 року, та ініціює широке обговорення цього питання з залучення студентських представників, керівництва Міністерства фінансів України, Міністерства освіти і науки України України, народних депутатів України та інших профільних експертів.

Попередньо зустріч з обговорення цього питання планується провести 22 серпня. Інші деталі будуть повідомлені пізніше. Координацію підготовки зустрічі покладено на Андрєєва Микиту, Новик Олександру та Тютєрєву Вікторію. Реакція студентів не змусить себе довго чекати.

Навіть якщо погодитись, що система стипендіального забезпечення потребує реформування, то це точно має відбуватися у погодженні зі студентськими об'єднаннями та не мати наслідків зменшення обсягу видатків на вищу освіту.

Крім цього була подана петиція президенту, просимо максимальної підтримки, будемо слідкувати за розвитком подій! https://petition.president.gov.ua/petition/27739

 

p.s. Ми готові до проведення студентських акцій прямої дії, однак наразі говорити про це передчасно.

26.05.2015 - 22:28 Комітетські слухання щодо проекту Закону "Про освіту"

 У приміщенні Верховної Ради України відбулися Комітетські слухання, присвячені розгляду та обговоренню концептуальних засад нового проекту Закону України «Про освіту».

На слуханнях були присутні представники різних зацікавлених сторін – освітяни, науковці, громадські організації, профспілки, роботодавці, а також студенти.

Актуальні проблеми, які цікавлять студентську молодь в контексті прийняття базового закону «Про освіту», можна виокремити в  4 блоки питань: міжнародні зобов’язання України, автономія університету, академічна мобільність, незалежність Національного агентства з питань забезпечення якості вищої освіти.

Також актуальним залишається питання ролі студентів у процесі прийняття рішень. На жаль, в Україні після прийняття Закону «Про вищу освіту» вже бонтоном стало говорити про розширення студентської участі, наприклад до 15% у вчених радах ВНЗ, як про неабияку поступку студентам, в той час, як у Вірменії, не говорячи вже про країни західної Європи, ця частка протягом вже 10 років складає 25%. Кількісний показник залишається кількісним показником, проте надзвичайно прикро констатувати часту відсутність на всіх рівнях якісного розуміння ролі залучення студентів та сприйняття студента як повноцінного партнера.

У результаті Комітетських слухань було вирішено рекомендувати Кабінету Міністрів України врахувати обговорені учасниками слухань пропозиції під час розробки урядового закону «Про освіту».

кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...