Ольга Макулевич

блоги

27.10.2013 - 22:28 Баррозу: ЄС готовий підписати угоду з Україною після вирішення питання з Тимошенко
Європейський союз готовий підписати угоду про асоціацію з Україною тільки після того, як буде вирішена проблема "виборчого правосуддя", яке в ЄС пов'язують, зокрема, зі справою екс-прем'єра країни Юлії Тимошенко.

"Справа Тимошенко" залишається проблемою у відносинах України з ЄС, з яким Київ сподівається в листопаді на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі підписати угоду про асоціацію. ЄС вважає, що судове переслідування опонентів влади на Україні політичним і вимагає від Києва припинити практику вибіркового застосування правосуддя. Українські власті заявляють, що "вибіркового правосуддя" в країні немає.

"Коли ми зустрічалися з президентом (Віктором) Януковичем і головою (Європейської ради Херманом ван) Ромпеєм, ми всі дали ясно зрозуміти, що ЄС виконає свої зобов'язання, якщо Україна виконає свої. Вона вже багато зробила, у багатьох сферах, в тому числі правової. На Україні потрібно ще багато зробити у сфері "виборчого правосуддя", в тому, що стосується Юлії Тимошенко", - заявив голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу.

Тимошенко була засуджена в 2011 році за перевищення повноважень при підписанні газового контракту з Росією, вже більше року вона перебуває на лікуванні за межами в'язниці - в міській лікарні Харкова.
ДТП
Камерами відеопостереження зафіксована подія, що сталася 31 травня близько 10:25 в Житомирі, на пішохідному переході, в районі ринку «Хмільники» на Богунії. Про...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...