Юрій Жуковський

блоги

24.11.2016 - 23:29 Реформа комунальних ЗМІ. Забуксувала.

Багато букв про  реформу  газети "Місто" і як з нею "прощаються".
Піднята Микола Череднік (Mykola Cherednik), тема про комунальну газету “Місто”, актуальна не тільки з боку економії бюджету в сумі 500 тис.грн. на рік, але і прийняттям рішень Міською радою та небажанням прощатись з залежним друкованим засобом пропаганди.
Секретар міської ради дала відповідь на петицію “Про ліквідіцію газети Місто”: http://www.zhitomir.info/news_161525.html
Основна теза міської влади - Реформування комунальної газети «Місто» здійснюється на другому етапі протягом року з моменту прийняття Закону Україні «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» і у спосіб, обраний трудовим колективом: шляхом виходу органів місцевого самоврядування зі складу засновників. - Н.Чиж 
 На сьогодні газета не знаходиться на жодному етапі. 
Рішення прийняте колективом 31.03.2016 про форму реформування, за 8 місяців так і не було розглянуте радою. Напротязі місяця, Міська рада мала подати ЗМІ до державного зведеного переліку об’єктів реформування. Просрочені терміни привели цю реформу до другого етапа та втрати цілого року.
Тому Н.Чиж заговорила про другий етап.
Другий етап(згідно Закона), про який повідомила секретар, передбачає реформування всіх тих ЗМІ, які не встигли на перший етап, або їх засновники не прийняли рішення по способу реформування на першому етапі самостійно.
Перший етап закінчується 24.12.2016 і до цього часу засновник(Міська рада) має право прийняти рішення самостійно. Але чудо не варто чекати, керманичі міста вирішили, що ще один рік фінансування газети, яку очолював привезений зі Львова партієць Самопомічі, піде на благо громаді. 
Бездіяльність МІської ради на першому етапі реформування ЗМІ, призвело до майбутніхї витрат 500 тис.грн. з бюджета 2017. та до затримки впровадження реформи державних та комунальних ЗМІ.
WP_20151215_09_03_29_Pro

03.02.2015 - 13:23 Масовий спорт. Програма для міста

 Масовий спорт в державі для нас поняття незрозуміле і для більшості нове. Дієвих програм розвитку масового соціально-оздоровчого напрямку майже немає. Відсутня пропаганда та популяризація масового спорту, як явища прогресивного соціуму, який розуміє, що стан нашого здоров’я впливає на наші успіхи в житті, як кожного індивідуально, так і нації в цілому. Тому починати потрібно з початку.

 Відсутності масового спорту, як виду оздоровлення, передувала маса проблем: від нерозуміння необхідності оздоровлення суспільством до зношеної матеріальної бази і інфраструктур для занять. Тому це спільна проблема, як держави, так і суспільства, яку потрібно вирішувати.

Щоб зрозуміти про що мова, що таке масовий спорт і для чого він, я коротко поясню. Масовий спорт, це вид рухливої діяльності нашого тіла. Перше і основне, що дає масовий спорт, це здоров’я, силу і тонус. Масовий спорт відрізняється від професійного тим, що має невеликі навантаження та спрямований на підтримку тіла у здоровому стані, в свою чергу професійний спорт спрямований на збільшення показників та досягнення максимальних результатів.

Враховуючи безпеку та легкість занять масовим спортом, він охоплює велику кількість людей, які бажають займатися, але не мають бажання (або змоги) ходити в зал або досягати “спортивних висот”. Коротко, масовий спорт - це звичайна фізкультура, але прогресивна, доступна і систематична.

Давайте розберемо, для чого систематичність і доступність, чому це важливо.

Систематичність масового спорту дає довготривалий результат і постійну підтримку фізичної форми, що і є метою людей, які бажають ним займатись.

Доступність легкого виду спорту робить його масштабним (масовим) та популярним. Масовий спорт «крокової доступності» дає хороші показники по оздоровленню населення та зменшення таких соціальних явищ, як наркоманія і алкоголізм, серед підлітків і дорослого населення.  

Доступність означає, що будь-яка людина, незалежно від віку і соціального стану, може легко реалізувати своє бажання та право на оздоровлення. Держава умовно являється головним пропагандистом цього руху, і має бути зацікавлена в оздоровленні свого населення. Маючи таку демографічну ситуацію та кількість хворого населення, масовий спорт має стати одним з пріоритетів збереження та розвитку нації. Втілення програм і популяризація цього виду спорту з залученням, якнайбільшої кількості населення. Здорова нація - це нація переможців, як духовно, так і фізично.

Отже, як стало зрозуміло, що системність залежить від людини, а доступність від держави (переважно). Питання доступності також може вирішуватись на рівні органів самоуправління міст, сіл, селищ, впроваджуючи та популяризуючи масовий спорт.

Як може  виглядати масовий спорт у місті та яка вартість програм?

На прикладі м. Житомир, я опишу простий шлях розвитку масового спорту та його популяризації.

Місто Житомир має близько 1500 багатоповерхівок, в яких є спільні або власні прибудинкові території (двори). Двір це місце, де відпочивають мешканці та проводять дозвілля. Двір і є найближчим місцем, в якому можна впроваджувати та займатися масовим спортом самому або з однодумцями. Розміщення та розвиток мережі спортивних майданчиків на території міста – це крок до підвищення доступності масового спорту.

Задача, яка виникає при розміщенні майданчиків, це їх обслуговування. Тому важливо будувати їх на території власників, які здатні за ними доглядати. Такими власниками є члени ОСББ. Я вважаю, що розміщення спортивних майданчиків на територіях ОСББ сприяє, як найдовшому збереженню об’єкта, так і покращенню благоустрою двору. Члени ОСББ - це майже завжди прогресивні люди, які на своєму прикладі, можуть показати дієвість впровадження та розпочати рух масового спорту.

Що собою являють майданчики?

Майданчик для масового спорту не має стандартів та чітких розмірів. Розмір залежить  від території та кількості населення, на яке розраховується. Головне в характеристиці це функціональність, яка забезпечує широкі можливості для виконання  вправ. Майданчик для масового спорту - це звичні нам турніки, бруси, шведська стінка та інші дворові снаряди, але оновлені та функціональніші. Покриттям майданчиків має бути гравій або штучні покриття.

image242
Вартість програми по розвитку дворових спортивних майданчиків на дану кількість ОСББ становить від 300-500 тис.грн. Здається це космічна сума для “турніків”? Але вона неспівставна з результатом, який дає масовий спорт, оздоровлюючи населення.

Вигоди, які отримує місто від інвестування в масовий спорт - оздоровлення населення,  ефективна боротьба з асоціальними явищами такими, як алкоголізм та наркоманія, наповнення дозвілля населення та покращення фізичного стану, покращення благоустрою прибудинкових території.

Звісно, що встановити спортивні майданчики - це мало, потрібно активно популяризувати масовий спорт. Втілення програми має супроводжуватись потужною медійною підтримкою.

Популяризуючи масовий спорт та створюючи інфраструктуру, ми оздоровлюємо населення. Це те над чим потрібно задумаватись вже сьоодні.

12.01.2015 - 21:44 Масовий спорт в маси. Основи

 Якщо ви відкрили цей блог, це означає, що ви хоча б цікавитесь питанням свого здоров'я, а отже є шанс, що почнете ним ще й займатись. Мало в кого викликає гордість своє тіло і стан свого здоров'я. Дивно, чому? Може тому, що ми хворіємо, товстіємо і в'янемо, знижуючи життєвий тонус. Сьогодні стиль нашого життя, це переміщення 5-ї точки зі стільчика  на диван та  з дивана на стільчик і в  цьому  складному процесі ми  закидаємо  в організм порцію незрозумілої для нього їжі та порцію таблеток, що б сховати симптоми свого “чудового” харчування та стилю життя в цілому. Печальна картина. Звідси комплекси та депресії.  Час йде, рівень здоров'я знижується, а жменька з таблеточками росте. Як не дивно, на те що б сховати симптоми хворого організму, ми час знаходимо, а на запобігання хвороб у нас часу завжди не вистачає. Лінь нам каже: Не займайся вправами, іж все підряд, головне не напрягайся.   Ми навіть не намагаємось зрозуміти, свій організм і як він працює. Тому, цей цикл блогів буде присвячений поясненню простих речей, які повинні вам допомогти змінити своє відношення до себе і свого організму. Не просто почати їсти нормальні продукти і займатись фізичними вправами, а зрозуміти чому і для чого ви це робите.

 Я хочу поділитись двома простими речами, зрозумівши  і втіливши які, можна  змінити своє життя, давши йому гарне тіло, гарний тонус та зробити здоровим організм.

  1. Ми це те, що ми їмо.

Для розуміння будови свого організму потрібно зрозуміти одне, що наш організм це сто триліонів клітин, які складаються з мікроелементів та 80% води. Майже все  з чого складаються клітини ми отримуємо з їжі. Наша їжа це будівельний матеріал та енергія для функціонування організму. Всі токсини, якими ми намагаємось нагодувати наш шлунок, потрапляють в наші клітини. Наш організм розумніший дурної голови, яка отруює його, бажаючи отримати задоволення від смаку "хімії", тому він починає боротись і виводити все, що руйнує його, витрачаючи на це енергію. Проблема в тому, що не все він може вивести і щось залишається, осідає, накопичуюється і поступово  руйнує наш організм (клітини, судини, органи). Ми самі руйнуємо себе, вживаючи  продукти у складі яких є шкідливі речовини та не намагаємось збалансувати своє харчування. Результат такого відношення,  ви можете побачити на своїй шкірі і на вашому зору, волосі  на ритмі серця та імунітеті організму до вірусів. Здорове харчування, це не щось аморфне  та  недосяжне, це все що дає природа, не завод або фабрика і не фармацефтичні корпорація, а саме природа. Організм - система універсальна, але вона потребую догляду і відповідного відношення. Здорове харчування і є цим доглядом. Правильно харчуємось - живемо і радіємо, неправильно - хворіємо і страждаємо.
Здорове харчування це перший крок прояву турботи про свій організм і про себе відповідно.
 hello_html_27d09b36

      2. Фізичний стан

 

Після слова “фізичний стан” у багатьох перед очима виникає спортивний зал, де стікають потом здорові мужики і червоні, як помідори жінки на біговій доріжці. Такий образ формується при слові зайняття спортом. Але це від того, що ми не розуміємо для чого фізичні вправи.  Потрібно поділити слово спорт (аматорський) на дві частини за метою.
Перша - це наростити м'язову масу працюючи з додатковим навантаженнями.
Друга - тримати тонус  м'язів  і кардіосистеми.

Для чого фізична форма окрім гарного вигляду?  Фізичні вправи заставляють наше серце працювати ритмічніше, а так як серце це м'яз, воно укріплюється. В свою чергу серце  качає кров у більших об'ємах, чим розшируює наші кровоносні судини, що частково запобігає тромбозу, зменшує тиск, прискорює  кровообіг,  пришвидшує “харчування клітин”.  Кров транспортує кисень, який приймає участь у багатьох процесах окислення та утворені енергії в організмі. Ось звідки береться тонус. Так виглядає ритмічно пульсуючий організм, який самооновлюється та укріплює імунну систему.

   Наведу приклад з тиском і як його лікують:
Лікують просто: п'ют таблетку, яка робить на де-який час, вашу кров рідкою і вона знову безперешкодно тече по звуженим та слабким  кровоносним судинам. Або, така ж таблетка, збільшить еластичність стінок судин та вони тимчасово збільшаться в діаметрі та за рахунок чого тиск нормалізується. Таблетку профільтрує печінка, яка нею, як і будь-який фільтр заб'ється, бо не зможе розчинити хімію. Перенавантажена  печінка перестане якісно фільтрувати кров і всі  токсини в подальшому  безперешкодно  потраплять прямо у клітини, де їх і будуть пошкоджувати та руйнувати. Звісно, це процес описаний мною примітивно, але суть і принципи залишаються такими.
20140429091614  

  А тепер питання яке кожен може собі поставити:  чи варто витратити 20 хвилин в день для  легких тонізуючих вправ та приділити увагу здоровому харчуванню, як результат отримати гарне тіло та здоровий організм і бути щасливою людиною, яка бачить лікаря тільки на плановому профілактичному огляді?  

Думаю варто.

06.10.2014 - 11:09 Реформа "Благоустрою". Перший крок.

Що таке Громадський Контроль?
Держава, в якій існує громадський контроль, це держава на рівні розвитку між тоталітарною та державою в якій громада не контролює, а взаємодіє.
Але сьогодні, сталося так, що виходячи з пострадянського простору, ми так і не перейшли хоча б до рівня контролю.
Я розповім на конкретному прикладі, як збільшується контроль громади за благоустроєм міста (КП «Інспекція з благоустрою» - далі «Інспекція»). Це перший крок реформування даної сфери.
Інспекція складається з 54 працівників. З них 18 інспекторів, які перевіряють благоустрій нашого міста. В даній моделі роботи, громада має лише право оскаржити дії або бездіяльність, на що Інспекція навчилась вже вміло відписуватись. Тому вплив мешканця на неї мінімальний. В даній моделі Інспекція може як «перевіряти», так і «заробляти». В результаті утворився український симбіоз «контролюючого заробітчанина», завдяки якому з’явилися хаотичні МАФи, забрудненість вулиць, антисанітарія та занедбані прибудинкові території.
Для впорядкування об'єктів та прозорих перевірок, необхідно долучити до процесу громаду через інструмент «Громадських Контролерів».
Що собою являє Громадський Контролер (Громконтролер)?
Це людина, яка пройшла стажування в Інспекціі, закріплена за певною територією і має право на складання протколів про адміністративні порушення. Працює вона позаштатно та без окладу.
Якщо простіше, то Громконтролер - це мешканець міста з розширеними правами та обов'язками. Ставши Громконтролером, вже мешканець контролює благоустрій на своїй території, а не державна структура, яка не особливо переймається проблематикою. При роботі Громконтролера монопольне становище Інспекціі, в сфері контролю, порушується і громада набуває аналогічних прав.
Якщо Громконтролер не справляється, або порушує законодавство, громада може легко його відкликати або замінити.
Висновок:
1. При введенні Громадського Контролю Інспекція не несе збільшення бюджетного навантаження зарплатного фонду.
2. Підвищується якісь контролю.
3. Контроль громади стає паралельним комунальному.
4. Контролер від мешканців- підконтрольний мешканцям, по результатам діячльності.
5. Збільшення громадаянськоі свідомосості мешканців міста.

Спільно з партійцями "Демократичного Альянсу"- Житомир та ГО "Асоціацією Громадських Контролерів", ми розробили та адаптували до наших реалій положення, яке регулює діяльність "громконтролерів" в сфері благоустрою.
Я вірю, що громадянське суспільство, здатне вилікувати бюрократично заражену систему. У нас вистачить сил та розуму створити альтернативу реальності.


Розшируючи горизонти, ми змінюємо світ навколо.

Володимир Івановський займається створенням особливих мотоциклів, але й автомобіль у нього вийшов гарний. На автомобіль автор проекту – Володимир Івановський...
 Фінальним видовищним матчем дитячого футбольного турніру відкрили вчора, 22 серпня, оновлений стадіон «Спартак Арена», на який завітали кілька сотень...