Олександр Величко

експертний клуб

05.10.2012 - 12:09 Контроль, контроль, КОНТРОЛЬ

Нещодавно житомирян з приватного сектору по провулку Чапаєва потішила неймовірно щаслива для них подія - провулок заасфальтували. Актуальність проблеми Ви можете оцінити: вже рік тому люди погоджувались профінансувати частину робіт навіть з власної кишені.

Зібравши підписи мешканців, мною були зроблені депутатські звернення на профільного заступника міського голови та начальника управління житлового господарства. В результаті згаданий провулок був внесений до списку вулиць, які мають бути заасфальтовані. Йшли дні, місяці, а ремонту не відбувалось. Затримка вирішення цієї справи, як Ви вже здогадались, ховалася в стінах мерії. Контролюючи ситуацію, я виявив, що після проведення кількох комісій міської ради провулок Чапаєва з даного переліку ЗНИК, наче обіцянка після виборів. Довелося про нього нагадати.

Після моїх неодноразових візитів до міського управління комунального господарства  провулок справедливо був внесений до списку вулиць, які підпадали під ремонт в 2012 році, і його заасфальтували.

Чи можете Ви уявити, скільки рішень великих і малих проблем ще загубиться у кабінетах? Що можна зробити зараз: контролювати, контролювати, КОНТРОЛЮВАТИ.

Як повинно бути? Прозорий менеджмент у Житомирі і справедлива відповідальность для кожного чиновника.

Коли реально може бути? 2015 рік.

13.07.2012 - 10:12 Прибиральниць ламають через коліно

Близько тижня тому я як депутат, представник громади, інформував Вас про ту ЗАГРОЗЛИВУ ситуацію, що складається навколо ЖЕКу №8.

Нагадую, що без нашої згоди над нами триває ЕКСПЕРИМЕНТ.

Сьогодні

- БЕЗ врахування нашої з вами думки

- БЕЗ врахування думки працівників ЖЕКу

- БЕЗ жодного конкурсу

нам з Вами НАВ'ЯЗУЮТЬ зобов'язання сплачувати за прибирання наших будинків практично невідомій фірмі з Коростеня.

Прибиральниць, які працюють у ЖЕКу №8, вже почали ламати через коліно: неймовірним чином тиснучи та пропонуючи писати заяви про переведення на роботу до фірми з Коростеня. Всім незгодним із даною пропозицію рекомендують писати заяви про звільнення «за угодою сторін». Заяви наказано писати БЕЗ зазначення дати! Уявляєте?

Того ж, хто відмовиться пристати на одну з пропозицій, чекатиме невтішна доля: під різним приводом звільнення з роботи «за статтею». Що це означає для людини на даний час, я гадаю, додаткового пояснення не потребує.

Частина доведених до відчаю людей була змушена або написати заяву про переведення до згаданої фірми, або написати заяву про звільнення. Інша частина прибиральниць не готова миритися із свавіллям та готова йти до кінця і, якщо знадобиться, захищати у судовому порядку свої права!

Як довго знахабніла від безкарності купка кураторів експерименту буде творити дане неподобство?

Закликаю Вас поширити цю інформацію серед сусідів та бути готовими протидіяти експерименту над нами!

04.07.2012 - 15:17 Житомиряни будуть платити на Коростень?

Вгадайте, про що йде мова? Гроші зникають у невідомому напрямку, працюють мертві душі, наднизька якість послуг.

Так! Мова йде про наші ЖЕКи. Але зараз ситуація стає ще більш загрозливою.

В майбутньому за ту ж саму якість  послуг (чи їх відсутність) людям, цілком можливо, доведеться сплачувати значно більше. Тому що за справу за спинами у людей беруться невідомі приватні фірми. Поки що це стосується ЖЕКу №8. Але, судячи з методів проштовхування даного проекту у владних кабінетах, це може стосуватись квартири майже кожного мешканця Житомира. Коротко розкажу в чому суть.

До мене звернулись перелякані мешканці мого округу: “В окрузі ходять чутки, що тепер ми будемо сплачувати не нашому ЖЕКу, а за новими тарифами невідомій приватній фірмі з Коростеня.”

Відразу виникла підозра стосовно того, що мешканців офіційно не повідомлено про структуру послуг, розмір тарифів, за якими вони будуть надаватися, а також, яка доцільність у таких переділах. Та і просто в людей не запитали: чи хочуть вони, щоб питання вирішувалось в такий спосіб. Чому коростенська фірма, а не, наприклад, житомирська? Де прозорий тендер? Невже хтось через владні кабінети починає будувати на майбутнє в Житомирі гнітючу монополію в житлово-комунальному господарстві?

Ці питання були підняті мною на сесії. В свою чергу, присутня на сесії начальник управління житлового господарства міської ради С.Півоварова відповіла, що залучення фірми є експериментом.

За інформацією блогера telefonа, в управлінні, яке очолює пані Півоварова, йому однозначно дали зрозуміти, що «за наказом МінЖКГ всі частини обслуговування будинків будуть надані приватним фірмам, що цей експеримент (з КВЖРЕПом №8) – лише початок...». Тільки незрозуміло чому “реформи” проходять за спинами у людей. Думку людей читайте прямо тут.

Після спільного тиску на організаторів цієї “реформи” відбулись збори зі старшими по будинках та працівниками ЖЕКу.

Щодо працівників ЖЕКу всі без виключення прибиральниці під’їздів (а їх 25 осіб) виступили проти наданої їм пропозиції звільнитися з ЖЕКу та влаштуватися на роботу до приватної фірми. Таку позицію зайняли б усі тверезо мислячі люди, бо за відомими даними:

- умови праці та заробітна плата залишається без змін;

- замість постійної роботи люди приймаються на роботу за контрактом тільки на 3 місяці. Після закінчення контракту немає ЖОДНИХ гарантій подальшого працевлаштування.

Представник приватної фірми не зміг пояснити, навіть, яка користь працівникам ЖЕКу від переходу до приватної фірми.

В результаті всі прибиральниці написали звернення до мене як до депутату округу та до міського голови з проханням допомогти зберегти комунальне підприємство.

Мешканці налаштовані більш рішуче. Старші по будинках не поставили свої підписи під Протоколом слухань, тим самим висловивши своє незгоду з новими тарифами зокрема і ситуацією в цілому.

Представники мешканців написали звернення до мене як до депутату округу та до міського голови, де висловилися проти фірми «Чистота плюс».

Я обговорив ситуацію і можливі дії з людьми. Є готовність прийти під стіни мерії, коли буде проходити засідання виконкому з розгляду нових тарифів. Люди делегують мене як свого депутата на виконком для відстоювання їх прав перед виконавчим органом місцевої влади. Робимо все, щоб перекрити цю “тіньову” схему. Але це стосується кожного житомирянина. І кожен має бути готовий захистити себе від чергового грабунку від бізнесменів-олігархів.

кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...