Руслан Коцюбинський

блоги

29.09.2011 - 20:54 Коли свято перетворюється на гендель.

10 вересня цього року у Коростені в черговий раз відбувся Фестиваль дерунів. З нетерпінням чекав на нього. І, звичайно ж, завітав на привітну землю Коростеня. Завітав не вперше, оскільки обожнюю цю страву та колорит пов’язаний з проведенням цього фестивалю.

  Нажаль, основним враженням, яке залишив у мене цьогорічний фестиваль, стало розчарування. Справа в тому, що коли чекаєш свята, яке відбувається щорічно, сподіваєшся на щось краще ніж у минулому, або, хоча б, повторення минулорічного. Цього не сталось. Щоправда, приємно кинувся у очі яскравий український колорит свята. Людей у національному вбранні помітно побільшало. Одягнуті у вишиванки гості свята дарували оточуючим усю кольорову палітру. Та це аж ніяк не можна віднести до заслуг організаторів.

  Отож, до мінорних ноток…Мене, як  кухаря за спеціальністю, неприємно вразила вузькість меню фестивалю. Я нарахував усього п’ять видів дерунів, що для заходу, який має продемонструвати різноманіття, недопустимо. Цінова ж «палітра» була набагато ширшою. Розумію, що організатори та торгуючі учасники керувалися зрозумілим прагненням заробити. Але ж не можна з кулінарного фестивалю робити апофеоз смакового «ширпотрєба». Ціна має відповідати спектру послуг та широті вибору. Якщо вже робити з фестивалю комерційно успішний захід, то потрібно проводити його щораз краще, вдосконалюватися. Нажаль, цього прагнення не помітно. Зрозуміло, що людина, яка вперше потрапила на Свято Деруна, можливо не помітить таких деталей. Але як бути з постійними гостями свята?

  Не робить честі деяким господарям свята їх аж занадто нетверезий стан, який часто-густо впадав у вічі. Я розумію, що святковий настрій та передчуття майбутнього прибутку є підставою для радості. Але ж потрібно й міру знати. Тим більше, що ти презентуєш старовинний та славний Коростень перед гостями.

  Як патріот Полісся та України та як кухар, вважаю, що майбутнє Фестивалю дерунів та подібних до нього заходів у постійному вдосконаленні та презентації різноманіття та якості на противагу ширвжитковій кількості. Альтернативою такому шляху є лише тупик та занепад, чого б особисто мені не хотілося б.


Коментарі

1.
Martyha
2011.09.29 22:34
3
Жодного разу на дерунах не була, але коли дивлюся ввечері по тєліку, то воно мені шось все там воняє радянським союзом і шароварщиною. бррррр.
 
2.
Кроль в пальто
2011.10.01 14:16
0
В Житомирі тільки на парад калясок спроможні!
 
Ім'я: 
27 + 30 = ?
Залишити коментар: 
Відмінити

Порно
Правоохоронці викрили 36-річного жителя Житомира у збочених діях відносно дітей. Його підозрюють у причетності до виготовлення та розповсюдження в соцмережі фото...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...