Олександр Чирков

експертний клуб

11.09.2011 - 09:36 «Король Олень»: фантастичний пролог до Дня міста…

В Житомирі, 9 вересня молодим креативним режисером Петром Авраменком було поставлено  дивовижне  театралізоване дійство в стилі dell arte.

Фантастичний пролог до Дня міста , який побачили житомиряни, -  це культурна версія (точніше культурна альтернатива) тому, що традиційно відбувається на День міста в Житомирі на його численних майданах і майданчиках.

Петро Авраменко зумів  поєднати  в єдиній виставі мистецтво театру, хорової капели  «Ореї», симфонічного оркестру  та фаєр-шоу, яке прибуло спеціально за запрошенням режисера до Житомиру.

Відбулося дійство,  якого не знав і не бачив не лише Житомир. Вперше в Україні (принаймні за останні чверть століття) просто неба, на майдані було зіграно виставу «Король Олень» всесвітньо відомого італійського драматурга Карло Гоцці. Точніше: старовинна комедія масок (comedia dell arte), подолавши часову відстань, перенеслася з  1762 року в рік 2011, з венеціанської землі на землю житомирську.

Це було дійство, в якому поєдналася імпровізаційна стихія  comedia dell arte і  натхненна гра акторів, які блискуче презентували вишуканість і неповтворність  сучасного театру.

Дійство захопило (ні –  буквально заворожило) як прихильників- неофітів театрального мистецтва, так і тонких знавців його. Житомирський театр довів  просту істину: високе мистецтво твориться сьогодні не лише в столиці, а й  в обласних центрах.

Петро Авраменко – автор ідеї та режисер-постановник дійства на майдані, зумів здивувати свіжістю фарб, тонким проникненням у стихію театру масок, розумінням особливостей «театру на вулиці», буйною мистецькою фантазією. Його режисура позначена моцартіанською легкістю і глибиною.  А акторська гра вражала гармонійністю та елегантністю. Він – Моцарт Житомирської сцени! А актори – талановиті виконавці його мистецької волі.

Дійство, яке  відбулося 9 вересня в Житомирі  на майдані, засвідчило, що якщо Європа не йде до нас, то до неї йдемо  -  ми! 

 


Коментарі

1.
farfor
2011.09.14 23:54
0
Дуже гарна вийшла альтернатива казьонному дню міста!
 
Ім'я: 
27 + 30 = ?
Залишити коментар: 
Відмінити

Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Наприкінці січня до Житомира нарешті добралася зима. Зранку 29 січня пішов досить сильний сніг. Якщо у місті через тепло сніг майже одразу танув, то у...