Олександр Чирков

експертний клуб

11.09.2011 - 09:36 «Король Олень»: фантастичний пролог до Дня міста…

В Житомирі, 9 вересня молодим креативним режисером Петром Авраменком було поставлено  дивовижне  театралізоване дійство в стилі dell arte.

Фантастичний пролог до Дня міста , який побачили житомиряни, -  це культурна версія (точніше культурна альтернатива) тому, що традиційно відбувається на День міста в Житомирі на його численних майданах і майданчиках.

Петро Авраменко зумів  поєднати  в єдиній виставі мистецтво театру, хорової капели  «Ореї», симфонічного оркестру  та фаєр-шоу, яке прибуло спеціально за запрошенням режисера до Житомиру.

Відбулося дійство,  якого не знав і не бачив не лише Житомир. Вперше в Україні (принаймні за останні чверть століття) просто неба, на майдані було зіграно виставу «Король Олень» всесвітньо відомого італійського драматурга Карло Гоцці. Точніше: старовинна комедія масок (comedia dell arte), подолавши часову відстань, перенеслася з  1762 року в рік 2011, з венеціанської землі на землю житомирську.

Це було дійство, в якому поєдналася імпровізаційна стихія  comedia dell arte і  натхненна гра акторів, які блискуче презентували вишуканість і неповтворність  сучасного театру.

Дійство захопило (ні –  буквально заворожило) як прихильників- неофітів театрального мистецтва, так і тонких знавців його. Житомирський театр довів  просту істину: високе мистецтво твориться сьогодні не лише в столиці, а й  в обласних центрах.

Петро Авраменко – автор ідеї та режисер-постановник дійства на майдані, зумів здивувати свіжістю фарб, тонким проникненням у стихію театру масок, розумінням особливостей «театру на вулиці», буйною мистецькою фантазією. Його режисура позначена моцартіанською легкістю і глибиною.  А акторська гра вражала гармонійністю та елегантністю. Він – Моцарт Житомирської сцени! А актори – талановиті виконавці його мистецької волі.

Дійство, яке  відбулося 9 вересня в Житомирі  на майдані, засвідчило, що якщо Європа не йде до нас, то до неї йдемо  -  ми! 

 


Коментарі

1.
farfor
2011.09.14 23:54
0
Дуже гарна вийшла альтернатива казьонному дню міста!
 
Ім'я: 
27 + 30 = ?
Залишити коментар: 
Відмінити

кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...