Dmitriy Grinevich

блоги

29.07.2020 - 12:32 В ЄС офіційно визнали РФ стороною конфлікту на Донбасі

Врегулювання конфлікту на сході України не є окремий процес, а частина більшої картини, на яку безпосередній вплив мають геостратегічні наміри Росії.

Про це було наголошено під час відеоконференції «Мінський процес: поступовий успіх чи глухий кут», яка була присвячена останнім домовленостям щодо припинення вогню, що набрали чинності з 27 липня.

Генеральний секретар Європейської служби зовнішньої діяльності Енріке Мора заявив, що попри наявності трьох випадків порушення режиму припинення вогню у ці дні не було зафіксовано людських жертв, тобто домовленість «більш-менш працює».

В свою чергу, коментуючи заяви прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова про те, що Росія не може гарантувати дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, оскільки не є стороною конфлікту, Енріке Мора заявив: «ДЛЯ НАС РОЛЬ РОСІЇ ЗРОЗУМІЛА. ВОНА НЕ ПОСЕРЕДНИК У ЦЬОМУ КОНФЛІКТІ, А ЙОГО СТОРОНА».

Він також заявив, що РФ «повинна стати частиною рішення» конфлікту на Сході України, «якщо хоче, щоб ЄС зняв санкції, які були на неї накладені після незаконної анексії Криму та перед початком військових дій на Донбасі». «Це наша позиція, і вона залишатиметься незмінною доти, доки ми не побачимо чіткого прогресу у цьому питанні», — наголосив Мора.


Коментарі

Ім'я: 
27 + 30 = ?
Залишити коментар: 
Відмінити

кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...