Dmitriy Grinevich

блоги

28.10.2020 - 15:26 Маніпуляція Росії щодо Криму - це лише спроба вплинути на українсько-турецькі відносини

Чи стане Крим розмінною монетою російсько - турецьких відносин?

Турецьке керівництво завжди було і залишається надійним союзником Меджлісу кримськотатарського народу.

Після анексії Туреччина твердо заявила про невизнання Криму російським. А після заяви президента Реджеп Тайіп Ердогана про готовність Туреччини співпрацювати з Україною в рамках Кримської платформи по деокупації півострову, російська преса почала інформаційну кампанію, згідно з якою Анкара нібито «не визнає» український статус Криму і «вважає цю територію своєю», мріючи повернути регіон до складу Туреччини.

786516d8-5fc1-4a9c-8aa1-18dd08554659-568x600-1

Джерело https://www.stopfake.org/ru/fejk-ankara-schitaet-krym-turetskim-i-hochet-zabrat-poluostrov-u-rossii/?fbclid=IwAR2WpXsEIlgUQO3tLDmhGnyDRv1TF6YTj_7b7sI397ZvV6pwZjczEZWRbTA 

23.09.2020 - 16:28 Росіяни продовжують блокувати український радіосигнал на окупованому півострові

Російська пропаганда стала частиною віртуальної реальності багатьох кримчан.  

З часу окупації росіянами Криму більшість кримських, а фактично російських, мас-медіа зорієнтовані на подачу негативної інформації по Україні.

Інформація - одна з граней війни! І наразі її просування у потрібному сенсі активно використовується країною – агресором для досягнення необхідного результату.

Варто розуміти, що творення віртуальної реальності, а особливо на окупованих територіях – для Росії справа дуже важлива. Це чудово розуміють в Кремлі. Не даремно вони вкладають гроші в розвиток мас-медіа, оскільки часто уявна реальність творить реальність справжню.

Нинішні процеси на півострові призводять до того, що українська мова там фактично маргіналізується. В університетах і школах викладають російською. Телебачення Криму – теж російськомовне. Російська мова – домінує! І це створює одну з головних загроз суверенітету України…

І на цьому русифікація Криму не зупиняється.

У вересні 2020 року «Кримською правозахисною групою» проведено новий моніторинг трансляції станцій FM діапазону на півночі окупованого Криму. Сигнал українських FM радіостанцій зафіксований в 12 з 19 населених пунктів.

При цьому в більшості населених пунктів можна почути лише від одної до трьох українських радіостанцій. А іноді на українських радіочастотах транслюють свої програми російські FM-станції.

 

Так в 11 населених пунктах з 19 на деяких частотах зафіксовано одночасне мовлення двох станцій - української та російської. Це говорить про цілеспрямоване блокування українського FM радіомовлення російськими станціями.

Крім того, поруч з КПВВ "Чаплинка" на окупованій території Криму встановлено нову телерадіовежу. У червні, під проведення попереднього моніторингу, вишка була в процесі монтажу. Зараз вона повністю змонтована і встановлені спеціальні антени дозволяють транслювати телерадіосигнал на територію Криму і частину Херсонської області.

В такий спосіб окупаційна влада створила в Криму ще один інструмент для блокування українського FM радіомовлення.

Сьогодні на окупованих територіях неможливо отримати об’єктивну інформацію, особливо таку, що стосується спірних питань російсько – українських відносин. Нині Росія принципово, примусово і свідомо змінює демографічну ситуацію в Криму. За технологією ці методи можна порівняти з операцією «Вісла» у 1947-му, коли відбулася етнічна чистка західних українців. Як не дивно, а першими жертвами схожих депортацій стали корейці, яких у 1930-х перемістили із Далекого Сходу до Казахстану. Коли корейська діаспора в РФ хотіла відзначити роковини примусового переселення, їм заборонили провести пам’ятні заходи. Кремль навіть у таких дрібницях використовує похідні технології.

680_597a2017c0440

29.07.2020 - 15:11 Реакція Заходу на агресію Росії в Україні і на Близькому Сході. Чи отримає РФ статус «країна-спонсор тероризму»

Відносини США з Росією стрімко впали майже до рівня холодної війни, і ряд останніх подій і звинувачень стали яскравим нагадуванням про наполегливі дії російської держави за кордоном, від військових операцій на Близькому Сході до передбачуваного втручання у вибори на Заході. Офіційні особи США уважно стежать за діями Росії по підготовці «правильної відповіді», яка, ймовірно, зробить ще більш важким відновлення зношених зв'язків Росії з Америкою.

9 липня, після повідомлень про російські нагороди за американських солдатів в Афганістані, конгресмен Макс Роуз представив Закон про припинення зловмисних дій від російського тероризму (SMART) з конгресменом Кендрою Хорн з Оклахоми з вимогою від Державного департаменту США визначити, чи повинна Російська Федерація бути визначена державою-спонсором тероризму.

«Якщо іноземна держава або організація намагається прямо або побічно знищувати американських солдатів, це терористична діяльність, і це повинно мати наслідки», - сказав Роуз. У разі схвалення у Державного департаменту США є 90 днів, щоб уточнити, чи має визначення «країна-спонсор тероризму» застосовуватися до Росії.

З 2014 року конгресмени представили велику кількість законодавчих ініціатив, пов'язаних з Росією. Але був один закон, який виділяється: законопроект DASKA, внесений в лютому 2019 року, який передбачає найжорсткіші санкції проти Росії і охоплює майже всі чутливі питання російсько-американських відносин, включаючи анексію Криму і війну на Донбасі, втручання у вибори в США, Близький Схід, «хімічні» інциденти і т. д.

Торгова палата США і Американський інститут нафти пояснили, що законопроект має право на існування, але закликали авторів поліпшити його. Сенатор Корі Гарднер (республіканець, штат Колорадо)  підтримав законопроект, заявивши, що «путінська Росія - це злочинний режим, який одержимий ідеєю підриву міжнародного права і руйнування ліберального глобального порядку на чолі з США».

«ПІСЛЯ ВТОРГНЕННЯ В УКРАЇНУ, проведення хімічних атак на землю НАТО, підтримки режиму Асада, порушення договорів про контроль над озброєннями та втручання у вибори в США дії Росії вимагають потужної відповіді з боку США», - сказав сенатор Гарднер. Cпонсор законопроекту, сенатор Ліндсі Грем (республіканець, штат Південна Кароліна), в свою чергу, заявила, що підтримує поліпшення законопроекту, але сказала, що він повинен бути сильним, щоб не втратити його значення.

У разі прийняття DASKA, будуть потрібні санкції щодо осіб, що уклали угоду з російськими політичними діячами, олігархами або членами їх сімей, тих, хто уклав велику угоду з людиною в Росії, який підтримує або сприяє зловмисній кібер-діяльності, тих, хто робить певні інвестиції в певні проекти з видобутку нафти і газу, продає, здає в оренду або надає товари, послуги, технології, фінансування або підтримку Росії, які могли б сприяти нарощуванню російських нафтових потужностей.

Американські законодавці також висувають законопроект, який змусив би адміністрацію Дональда Трампа накласти санкції на Росію за розпалювання громадянської війни в Лівії, оскільки міністерство оборони попередило про розміщення іноземних найманців в зоні військових дій. Незважаючи на постійну військову активність Росії в Лівії та Сирії, триває робота над довгостроковою кампанією з дезінформації і залякування в Європі.

Європейська комісія визначила, що російські кампанії, які займаються проведенням дезінформаційних вкидів, є найбільшою загрозою ЄС, тому що «вони є систематичними, добре забезпеченими ресурсами і реалізуються в більш широкому масштабі, ніж аналогічні кампанії» будь якої іншої країни, включаючи Китай, Іран і Північну Корею.

Спецоперації Кремля в Європі були офіційно визнані російською агресією. Це отруєння в Солсбері в 2018 році, коли два співробітника спецслужб Російської Федерації намагалися вбити колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньку Юлію в Сполученому Королівстві Великобританія. Вони в'їхали до Великобританії за підробленими паспортами і отруїли  Скрипаля, проте Росія відкидає всі звинувачення.

Коли минулої осені місцевий муніципалітет в Празі ухвалив рішення прибрати пам'ятника Івану Конєву з міською площі, мало хто з місцевих жителів звернув на це увагу. Конєв був командувачем Червоної Армії під час Другої світової війни, який звільнив Прагу від нацистів, але також очолював криваве придушення антирадянського повстання Угорщини 1956 року і очолював радянську військову делегацію, направлену до Праги для підготовки до військового вторгнення під керівництвом Москви 1968 року в Чехословаччині для придушення продемократичної '' Празької весни ''. Водночас, рішення про демонтаж пам'ятника було негайно помічено Кремлем, і через деякий час переросло в хвилю скоординованих дій, які включали акції протесту, дезинформаційні кампанії і прийняття в російській Думі спеціального законодавства про захист радянських пам'ятників і військових меморіалів. Фізичні атаки на чеське посольство в Москві і шкідливі атаки, які відключали комп'ютерні системи в декількох чеських лікарнях під час пандемії COVID-19 - одна з небагато чого, що було організовано і проведено спецслужбами Російської Федерації.

Незважаючи на те, що гібридні загрози Росії розвиваються швидкими темпами, країна може незабаром постати перед судом, насамперед, в Європейському суді в Нідерландах, оскільки уряд цієї країни подав на Росію в Європейський суд з прав щодо збитого авіалайнера Авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс МН17, над східною Україною.

Докази засновані на тому факті, що російські військові були відповідальні за використання ракети класу «повітря-повітря» «Бук», яка була випущена з території, контрольованої російськими терористами на Донбасі, і збила літак 17 липня 2014 року, коли він перебував у небі, здійснюючи плановий рейс Амстердам - ​​Куала-Лумпур (Малайзія). У місцевому кримінальному суді голландська влада заявили, що у них було більше 300 свідків, перехоплених дзвінків і повідомлень, а також радіолокаційних даних, що підтверджують їх висновки. Це тільки питання часу, коли уряд Нідерландів офіційно оголосить, що Росія несе відповідальність за трагедію, що забрала життя їхніх співвітчизників в українському небі.

29.07.2020 - 12:32 В ЄС офіційно визнали РФ стороною конфлікту на Донбасі

Врегулювання конфлікту на сході України не є окремий процес, а частина більшої картини, на яку безпосередній вплив мають геостратегічні наміри Росії.

Про це було наголошено під час відеоконференції «Мінський процес: поступовий успіх чи глухий кут», яка була присвячена останнім домовленостям щодо припинення вогню, що набрали чинності з 27 липня.

Генеральний секретар Європейської служби зовнішньої діяльності Енріке Мора заявив, що попри наявності трьох випадків порушення режиму припинення вогню у ці дні не було зафіксовано людських жертв, тобто домовленість «більш-менш працює».

В свою чергу, коментуючи заяви прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова про те, що Росія не може гарантувати дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, оскільки не є стороною конфлікту, Енріке Мора заявив: «ДЛЯ НАС РОЛЬ РОСІЇ ЗРОЗУМІЛА. ВОНА НЕ ПОСЕРЕДНИК У ЦЬОМУ КОНФЛІКТІ, А ЙОГО СТОРОНА».

Він також заявив, що РФ «повинна стати частиною рішення» конфлікту на Сході України, «якщо хоче, щоб ЄС зняв санкції, які були на неї накладені після незаконної анексії Криму та перед початком військових дій на Донбасі». «Це наша позиція, і вона залишатиметься незмінною доти, доки ми не побачимо чіткого прогресу у цьому питанні», — наголосив Мора.

кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...