Дмитро Стовбур

блоги

13.01.2020 - 09:16 Кабмін має намір позбавити частину населення пенсій

У грудні Верховна рада України остаточно схвалила законопроект "Про верифікацію та моніторинг державних виплат", головною ідеєю якого є створення механізму превентивної, поточної та ретроспективної перевірки отримувачів державних виплат. Будучи помічником одного з нардепів, що працював над законопроектом, можу впевнено заявити, що ця законотворча ініціатива є виправданою та покликана навести порядок у системі розподілу субсидій та пенсій. Адже зловживання та шахрайство в цій сфері призводять до збільшення бюджетних видатків і в цілому дискредитують систему соціального забезпечення населення.

Адже незважаючи на всі плюси прийнятого документа, на жаль, в Кабміні вирішили по-своєму використовувати нові можливості, що з'являтимуться. Мінфін разом з Мінсоцполітики явно захопилися економією бюджетних коштів та створили окремі категорії громадян, яких позбавлять пенсій, допомоги при народженні дитини та житлових субсидій. Насамперед, без держвиплат можуть залишитися володарі "подвійного громадянства" та члени політичних організацій, діяльність яких спрямована на шкоду національним інтересам України. До поста додаю документ, щоб не бути голослівним.

Чесно кажучи, всі, хто бачив цей документ у стінах Верховної Ради, у замішанні. По суті, в Кабміні, ні з ким не порадившись, вирішили втрутитися в роботу майбутньої системи верифікації отримувачів державних виплат. Велике питання, як це все буде виконуватися, та звідки Мінсоцполітики буде отримувати інформацію про громадян, які мають паспорти інших країн? На мою думку, люди мають право заздалегідь дізнатися про цю дивну ініціативу та зробити свої висновки. Чим швидше підніметься галас, тим більше ймовірність, що влада візьметься за розум та заспокоїться зі своїми спірними пропозиціями.

Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...