Василий Прохоров

блоги

24.07.2020 - 17:29 «Моральні цінності», яким можуть навчити молодь у майбутній житомирській школі Селезіан представники даного католицького згромадження пани Міхал Воцал та Марьян Куц

Хочу поділитись інформацією, яку мені розповіли небайдужі священники православних конфесій Житомирської області, про діяльність не найкращих представників римо-католицької конфесії на теренах Житомирщини  панів Міхала Воцала та Марьяна Куца.

KUC E VcWDUgFx2Xg 

Вказані діячі наприкінці червня вчергове звернулись до Житомирського міського голови з проханням  передати у постійне користування загальноосвітній Селезіянській школі “Всесвіт” майже гектар землі у одному з самих “жирних” місць м.Житомира – по провулку Річковому 12-В, де під цей проект, за немалі гроші громади, мають зносити аварійні будівлі колишнього дитячого садка.

На даному етапі на загал декларується благодійна спрямованість проекту, просвітницька робота,  опіка над дітьми і молоддю з убогих родин.   

При цьому, під час контактів з депутатами справжні цілі, які полягають у консолідації польської етнічної спільноти регіону, «окатоличуванні» наших громадян, прихованій популяризації ідеї відродження «Великої Польщі», приховуються формулюваннями на кшталт: «катехизація, місіонерська діяльність, релігійне виховання молоді».

Звичайно для цих цілей найбільш перспективним «матеріалом», насамперед, є бідні верстви населення та знедолені з різних причин люди.

На дану ситуацію можна було б не звертати особливої уваги, якби не наявність у М.Куца та М.Воцала реальної можливості досягти успіху у цьому напрямку, використовуючи зацікавленість депутатів  Житомирської міської ради, доля яких залежать від результатів майбутніх виборів, у додаткових голосах католицької громади м.Житомира. Про серйозність намірів обох сторін свідчить факт підписання  меморандуму з Житомирським міським головою, згідно якого передбачено виділення землі та сприяння в реалізації проекту побудови зазначеної школи.

Вочевидь, що М.Куц та М.Воцал намагаються налагодити контакти та долучити до римсько-католицького віровчення представників органів державної влади та місцевого самоврядування польського походження м.Житомира.

Яку мораль і релігійні цінності може привити дітям, священник М.Куц зрозуміло, з урахуванням того, що він постійно користується платними послугами «дівчат за викликом». При цьому, навіть тут він дотримується принципу – «двічі в одну воду в річці не заходити».

З огляду на все це, неважко спрогнозувати, що у разі оформлення власності на будівлю школи «Всесвіт», в майбутньому вона буде перетворена  у приватний католицький заклад із власною пропагандистською програмою.

Можливо депутатам Житомирської міської ради варто відмовитись від подальшої реалізації даного, сумнівного проекту, який може спровокувати міжконфесійне напруження. Крім того, буде нагода зекономити бюджетні кошти на дійсно нагальні для мешканців міста потреби.

Тим більше, що є обгрунтовані сумніви в наявності авторитету у М.Войцала і М.Куца серед  дійсно релігійних і сумлінних віруючих римо-католицької конфесії.  

 

23.06.2020 - 17:36 Нескінченна жадібність голови Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторії Лясковської-Щур

 До Вашої уваги!

Цікавий лист за підписом презеса Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторії Лясковської-Щур, нещодавно був нею ж адресований волонтерам акції «Могила прадіда врятуй від забуття» та всім землякам.

Image 26

Для тих, хто не володіє польською мовою, демонструю короткий зміст зазначеного послання. У вступній частині В.Лясковська-Щур «з болем у серці» описує складне становище польської меншини області, відсутність продуктів харчування, масок, рукавичок, антисептиків.

Далі в листі пані Щур зазначає, що до складу Житомирської обласної Спілки поляків України входять 28 організацій з Житомирської області і керівники вказаних товариств звернулися до неї з проханням надати допомогу своїм членам. А всього в Житомирській області проживає 270 тисяч поляків, які очікують на допомогу від польських земляків та волонтерів.

         Наявність вказаного листа, яке активно поширюється в середовищі польських неурядових структур, мене дивує та обурює одночасно. Дивує, оскільки всім відомо, в т.ч. завдяки самопіару Вікторії Анатоліївни на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук, що в середині травня земляки з Шльонська передали їй захисні маски для поляків Житомирщини, які і досі їх так і не отримали. Дивує, що насправді керівники зазначених у листі 28 структур (звідки їх стільки???), які входять до складу Житомирської обласної Спілки поляків України не зверталися за допомогою до В.Лясковської-Щур. Також, дивно, що з міфічних 270 тисяч поляків Житомирщини пані Вікторія допомагає 5-7 особам старшого віку, яких знімає на фото та які обов’язково зі сльозами на очах показово дякують «благодійниці».

Не хочеться сперечатися і заперечувати те, що дійсно частина українського суспільства перебуває у скрутному становищі у зв’язку з пандемією. Це громадяни України не тільки польського, а й німецького, чеського, російського, угорського, грецького походження, яким також допомагає етнічна Батьківщина.

Дратує, що польська сторона, яка отримує необ’єктивні листи про жалюгідне становище вітчизняної польської меншини робить певні висновки, які аж ніяк не сприяють покращенню іміджу України в очах міжнародної спільноти. Чи може комусь вигідно щоб наші європейські партнери сприймали Україну, як країну, яка ходить по світу з протягнутою рукою? Невже пані Вікторії кілька десятків кілограм польської «гуманітарки» важливіше за міжнародне сприйняття нашої держави. Тим паче, що польська меншина Житомирщини аж ніяк не голодує та має засоби індивідуального захисту.   

27.05.2020 - 18:11 Як Генеральне консульство Республіки Польща в м.Вінниці «підтримує» місцеву полонію

medium-14912984567-

В той час, як керівництво Республіки Польща підтримує проєвропейські устремління українського народу, дипломатичні установи нашого сусіда забувають про підтримку чисельної польської національності, яка мешкає на Україні. Зокрема, мова йде про діяльність Генерального консульства Республіки Польща в м. Вінниці, яке очолює пан Дамян Цярцінські. Вказана консульська установа Польщі охоплює Вінницький консульський округ, який включає Житомирську, Хмельницьку, Чернівецьку та Вінницьку області.

Одним із завдань функціонування  польських консульських установ за межами Польщі є підтримка закордонної Полонії. Чомусь пан Даміан забуває про вказаний обов’язок перед українцями польського походження. На жаль, в Вінницькому консульському окрузі  вже ввійшло в практику, що Генеральний консул звітується перед МЗС про проведені заходи з нагоди пам’ятних дат та державних свят Польщі, які влаштовуються без жодної підтримки пана Даміана. Не дивлячись на те, що консул на чужих заходах заробляє собі бали перед своїм керівництвом, очолюване ним консульство відмовляється профінансувати культурологічні заходи польських національно-культурних товариств на які МЗС Польщі виділяє кошти.

Гірше всього, що в Вінницькому консульському окрузі, зокрема в м.Житомирі  є факти, коли пан Даміан привселюдно обіцяє виділити кошти на реалізацію проектів, а після їх реалізації відмовляється повертати кошти. Така «підтримка» консульською установою польських товариств в теперішніх складних умовах особливо цинічна. Полонійні структури, які функціонують з членських внесків та у зв’язку з пандемією коронавірусу не мають коштів, щоб навіть оплатити орендовані офіси, вимушені шукати кошти для розрахунку за послуги, які обіцяло надати консульство в м.Вінниці.

Зазначена ситуація з фінансуванням консульством в м.Вінниці проектів польських національних товариств обурює. Невже зазначене консульство пішло шляхом деяких нечесних структур, які перед тим, як надати послуги чи виділити кошти намагаються отримати вигоду.

Як би там не було, після такої «підтримки» окремих полонійних товариств, більшість керівників польських національно-культурних товариств відмовляється співпрацювати з Генеральним консульством Республіки Польща в м.Вінниці та переорієнтовуються на співпрацю з польськими неурядовими структурами, які, якщо обіцяють, то виділяють кошти.

15.02.2020 - 11:30 «Пані» Вікторія Лясковська-Щур розпочала революцію в Спілці поляків України?

На початку лютого 2020 р. в м. Києві відбулося зібрання представників польської меншини України, які планували утворити чергове національно-культурне товариство для отримання коштів від організацій Республіки Польща.

Закономірно, що участь у вказаному зібранні взяла голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур, яка відома в середовищі польської меншини, як особа, яка дуже любить гроші, особливо дармовий польський злотий. Тож не дивно, що В.Лясковська-Щур увійшла до новоутвореної Ради комітету польського культурно-економічного центру, який був утворений на вказаному зібранні.

«Пані» Вікторія в черговий раз розраховувала з легкістю отримати кошти від польської сторони, які планувала витратити на власний розсуд.

         Однак, не так сталося, як гадалося… Проти зазначеної ініціативи виступило Посольство Республіки Польща в Україні в особі Посла Бартоша Цихоцького, який в соціальній мережі Фейсбук повідомив, що не підтримує створення нової полонійної структури.

         Зрозумівши позицію дипломатичного корпусу Польщі та своє хитке становище, В.Лясковська-Щур одразу виступила з критикою вказаного зібрання, а свою присутність на ньому пояснила, як звичайну цікавість.           

Підсумовуючи можна сказати, що такі лицемірні особи, як Вікторія Лясковська-Щур часто можуть за допомогою брехні досить інтенсивно підійматися кар’єрною драбиною, мати успіх. Однак, їм потрібно пам’ятати, що це продовжується рівно доти, доки польські структури та дипломати не почнуть розуміти, що ж то за людина така, яка має гроші головною метою в житті.  

Виключення в 2018 р. «пані Вікторії» зі складу Правління Спілки поляків України яскравий приклад даного твердження.

Що ж тепер буде робити «пані» Вікторія? Заляже на дно? Здійснить революцію в Спілці поляків України? Чи продовжить створювати нове національно-культурне товариство? Це ми побачимо згодом…

 

кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...