Роман Здорик

блоги

05.02.2013 - 12:36 Хто купив житомирських блогерів?

Зовсім нещодавно невідомий світові олігарх “купив” 90% житомирських інтернет-користувачів, щоб вони писали брудні пасквілі на міського голову Житомира. Отаку сенсаційну новину сповістив нам нещодавно сам Володимир Дебой. Утім, як повідомили наші джерела, насправді на користувачів ніхто не витрачався. Їх зазомбували... Інопланетяни... Ці іншогалактичні істоти запланували глобальну експансію на планету Земля для того, щоб обмовити Володимира Дебоя.

Такими словами міг би починатися якийсь фантастичний роман у дусі “Війни світів” Герберта Велса. Але смішки смішками...

Не можу зрозуміти — за що Володимир Михайлович так не любить нашого брата, інтернет-журналіста. Це якийсь новий вид дискримінації чи що? Мовляв, газета — ляля, а мережа — кака. Може тому, що сам мер цю “каку” не читає. Хоч і знає що воно таке.

Зізнаюся чесно. Я, Здорик Роман Павлович, 1980 року народження, неодноразово писав критичні замітки на адресу пана Дебоя. І зовсім не став мільйонером. Тому що ніколи в житті, окрім гонорару, за словесні напади на шановного мера не отримував. Як і всі ті люди, кого Володимир Михайлович вважає купленими.

Кому, як не вам, пане Дебою, знати значення слова “куплене”? Ви достеменно могли вивчити його значення не за теорією, а на практиці. Перший раз тоді, коли були депутатом Житомирської обласної ради і директором “Житомирпива”. Нагадаю, що на майданчик поблизу стадіону в парку тоді було подано лише одну заявку. І вона була не ваша. Обласні владці погодилися. Але попросили підприємця облагородити той шматок землі і територію навколо. Та яким же був подив бізнесмена, коли, виконавши умови конкурсу, він прийшов отримувати відповідні документи і дізнався, що власником цієї ділянки вже є ніхто інший, як завод “Житомирпиво”. Заводу, який позбавив стареньких, що віддали понад 20 років своєї праці, водогону. На якому ви, Володимире Михайловичу, були директором.

Вдруге ви могли зіштовхнутися з словом “куплене”, коли ішли на міського голову. Коли Рижук і обласна влада викручували руки комунальникам, державним службовцям і за кілька днів до самих виборів як гриби після дощу росли бігборди “Завод імені Пупкіна підтримує Дебоя”. А потім у одну виборчу ніч ви, як за помахом чарівної палички, стали мером. Хоча більшість моїх знайомих житомирян за вас 100% не голосували.

Отепер і не дивуйтеся, пане мер, чому народ вас не любить. Навряд чи ті, хто за вас із щирим серцем голосував сьогодні би так рясно обкладав вас такою критикою в просторах всесвітньої мережі. Талант швидко “профукувати” народну довіру є тільки у екс-президента Ющенка. Та й то такої нелюбові українців до себе він досяг не за два з лишком роки. А за довгі п'ять літ такого ж “перерізання стрічок” і байок про благоустрій. Тож... Або ви побили рекорд екс-президента, або одне з двох.

І наостанок. Я не є вашим прихильником. Так само як і ніколи не мав наміру критикувати вас без приводу. Про позитивне писав позитивно. Про негативне — відповідно критично. Більше того, якби я проживав у Житомирі, то я би чесно віддав вам свій голос як молодому розумному політику, який щиро дбає про рідне місто. Навіть попри ті факти, які я назвав вище. Але після того, як ви нас, інтернет-користувачів та інтернет-журналістів віднесли до когорти “проплачених”, повірте, на позитив на вашу адресу рука не підніметься. Повірте, що не в одного мене...

 

 

08.11.2011 - 23:16 Дебой і європейський «кугутизм» як спосіб існування

Я не сумнівний спамер і не завсюдник форумів, який пише анонімну замовну чернуху на чиновників і владоможців. Я вище цього. І тому даю собі раду в тому, що можу бути викликаний на дуель політиками, які, ймовірно, є чесними. А отже, надаремно обмовлені моїми нечистими вустами...

Про автомобіль для Михалича (в миру – мера Дебоя) не писав хіба ледачий. Я не писав. А оскільки вважаю себе не остаточно ледачим, дозвольте і мені вставити свої п’ять копійок.

По суті. Мені особисто вчинок Володимира Михайловича і «мафинка за півлімона» (точніше, шістсот тисяч гривень) нагадав вчинки мого чотирирічного сина. Кожен раз, коли проходимо повз магазин іграшок, він уперто намагається затягти мене всередину, щоб купити нову іграшкову машинку. Хоча має їх цілий автопарк. На відміну від міського голови, фрази «Зараз нема грошей» і «Давай пізніше» його зупиняють. Та і до марки авта він не надто прискіпливий.

Свого часу довелося бути у Польщі. Невеличке містечко Сенпульно-Краєнскє. Його мерія не захаращена на під’їзді дорогими автомобілями. Міський голова – представник Партії зелених. «Зелені» в них розуміються інакше, ніж у нас. І до кольору відповідних асигнацій не мають ніякого відношення.

Мене і мого колегу-журналіста здивувала відсутність дорогих авто перед мерією. Пан бургомістр пояснив усе просто: «В нас не прийнято так. У нас дороге авто – це брак чогось іншого, чим можна виділятися. Щось на зразок «кугутізму». Чи поганого смаку...»

Так до цього ставиться Європа. При чому Європа, яка недалеко від постсовєцького топчеться. Володимире Михайловичу! Ви завжди казали, що Житомир – місто європейське. Виходить, що у вас помічені ознаки європейського «кугутизму»?

03.11.2011 - 15:08 Вони прос...ли Україну!

Це було напередодні Дня Незалежності... Опозиційні і псевдопозиційні сили сіли за стіл переговорів, щоб вчергове створити видимість одного спільного плеча. З ненав’язливою спробою політичної сили імені засудженої за гріхи зрадника і ренегата Віктора Ющенка ЮВТ (в миру – Юлію Володимирівну Тимошенко) перетягувати ковдру на себе. Із майже десятка політичних партій, що заявили про свою повністю чи майже опозиційність до Януковича тільки три пробували показати, що з усіх квадратів вони найквадратніші.

В переддень підписання спільної заяви на збори політичних сил заявився відомий у житомирських колах демагог В’ячеслав Дехтієвський. Цього разу він презентував партію "За Україну!", до якої увійшов разом зі своїм старим приятелем і фермером з-під Житомира Валерієм Колосівським. Не беручи раніше участі у підготовці сценарію святкування Дня Незалежності, на останньому етапі пан Дехтієвський вирішив традиційно вставити свої п’ять копійок. 

– А давайте назвемо тих, хто розбудовував Україну! – запропонував В’ячеслав Миколайович. У такий спосіб він, очевидно, хотів увічнити славу про себе та свого старого приятеля. Втім, як звично, коли йому дали таку можливість, але запропонували підготувати короткі довідки про творців Незалежності, пан Дехтієвський чомусь передумав.

Саме тоді чомусь і забігла у мою голову думка, яка ніколи так і не буде втілена в життя. Назвати прізвища усіх тих, хто, даруйте, прос...в Україну, профукав, так би мовити. В тому числі колишній кумир згаданих панів Віктор Ющенко, Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, ліберальні політики, які привели до влади окупаційний антиукраїнський режим. У тому числі і в Житомирі...

Ця думка є як ніколи актуальною напередодні свята всіх патріотів України – Покрови або Дня українського козацтва і Дня народження УПА. Об’єднання опозиції перетворилося на фарс. І Юлію Тимошенко, і Юрія Луценка, що потерпають від антиукраїнського режиму, не всі рвуться рятувати навіть у рідних партіях. Тож давайте будемо щирими!

07.09.2011 - 13:33 Голосуй не голосуй...

Якби я, як, до речі, дипломований філолог, брав участь у ймовірній реформі правопису - пропонував би у слові "бігборд" замість другого "б" писати "м". так живописніше і красномовніше. Вибори плануються на 2012 рік. Отже, ще цілком устигнете попостити.
Адже годувати вас почнуть уже з осені. І невідомо, чи щось іще, крім передвиборчих обіцянок, вам перепаде. Не знаю як вам, а мені ці бігморди вже обридли. Нещодавній вчинок простого донецького шахтаря, який, попри гарантовану загрозу звільнення та втрату останнього,
хай копійчаного, але заробітку... Це вчинок мужньої людини. Такі ж самі сміливці далекі сім років тому на догоду усяким тимошенкам, ющенкам і морозам опиралися озброєним бандитам. щоб потім без бою здатися колєгам Котовського - злодіям і рекетирам. Не знаю, чи закортить простому
шахтарю Ігорю Сметаніну висуватися на виборах до Верховної Ради. Де взяти простому роботязі гроші на вибори? Особисто я готовий усіма силами своїми допомогти цій чесній людині. Адже крім грошей є ще й Вітчизна! ...У плеєрі відверто, аж моторошно, лунає "Мертвий півень": "Влада собі
як влада - суцільні бандити"

човен
У Житомирській області з річки Уборть підняли 9-метровий старовинний човен - так звану "довбанку". Артефакт знайшли ще кілька років тому, але відкопали лише...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...