Владислав Пучич

блоги

10.03.2019 - 02:40 Як виявити завищення цін на продукти харчування у навчальних закладах і що з цим робити?

Представляємо нове всеукраїнське краудсорсингове розслідування WikiInvestigation.

Аналіз даних системи публічних закупівель Prozorro  виявив, що у багатьох випадках ціни при закупівлях у закладах освіти є завищеними. Досить розповсюджена така практика при закупівлях продуктів харчування.

Наша команда пропонує взяти участь у всеукраїнському розслідуванні таких завищень.

Я зробив коротку відеоінструкцію.

 

В коментарях під цим блогом або ж у Fb готовий відповісти на всі питання.

Докладна інструкція - на сайті проекту.

Анкета для заповнення за посиланням.

Пам'ятайте, що після кожної внесеної в анкету підозрілої закупівлі, десь тихенько в куточку заплаче черговий хапуга-замовник.

Приєднуйтесь! 

 

10.02.2019 - 23:14 Приєднуйся до кампанії WikiInvestigation #FightForSuprun

Переходь на сайт і запитай у Генпрокурора, коли він зробить подання на арешт корупціонера Ігоря Мосійчука

Друзі, якщо пам'ятаєте, нардеп-рішало Мосійчук вийшов сухим із води навіть пісдя того, як вся країна бачила, як він бере хабар. 
Нагадаю: https://www.youtube.com/watch?v=TPkwN9TLefw

Непокаране зло зростає.

Знімок екрана  о 23.13.30

Тепер за позовом корупціонера "найчесніший" український "суд" намагається зняти з посади людину, яка є одним із найефективніших борців із корупцією у своїй сфері.

Ми у WikiInvestigation переконані, що коли багато гарних людей об'єднається для правильної справи - все вийде. Запрошуємо запитати у Генпрокурора, коли він повторно внесе запит на зняття недоторканості та арещт Мосійчука.

Приєднуйтесь до кампанії і напряавляйте свій запит тут.

Коротка відеоінструкція тут


29.05.2014 - 12:53 Стрілянина по житомирському Правому Сектору: як у боротьбі з драконом самому перетворитися на дракона

Це історія про те, як помирає революційний героїзм, а на його місце приходить брехня, безкарність і зрада. Мова про стрілянину в офісі Правого Сектору у центрі Житомира.

Віднедавна частина активістів місцевого Правого Сектору виказувала незадоволення пасивністю осередку. Партія останнім часом практично бездіяла, на відміну від інших організацій Майдану в Житомирі. Активісти домовились обговорити ситуацію з керівником силового блоку осередку Артемом Погорєловим (більш відомим як «Лікар»). До них доєднались бердичівляни, які висловлювали незадоволення керівництвом обласної організації. Коли хлопці зайшли у свій офіс у центрі міста, озброєні автоматами люди зі словами «лежати, с*ки» поклали їх обличчям в підлогу. Тих, хто намагався тікати затримував у дверях колишній активіст чи не всіх майданівських організацій Сергій Пількевич, якого пов’язують із спецслужбами. Того, хто чинив опір жорстоко побили, розбивши голову. Кілька разів стріляли у підлогу. У малолітніх дівчат-волонтерів забрали речі і залякували їх, але відпустили раніше за хлопців. З їх слів, безпосередню участь у побитті брала керівник політичного блоку обласної організації ПС Інга Велкова. У побитті СВОЇХ же людей. Тих, з ким ще вчора штурмували ОДА і офіс компартії, палили облуправління МВС та скидали Леніна…

Коли озброєні міліціонери заблокували центральний квартал та оточили офіс ПС, Велкова з «Лікарем» намагались «зам’яти» справу. Мовляв, це внутрішній конфлікт і нічого страшного не сталось. Згодом нападники роззброїлись і були розвезені по різним райвідділкам області. Жодного з них тієї ночі так і не заарештували, хоча відкрили кримінальне провадження за хуліганство із застосуванням зброї, а також її незаконне зберігання.

Як виявилось, зі стволами у наше місто завітали 8 представників Київського Правого Сектору. Їхня мета – зберегти місцеву організацію від «заколоту» проти «Лікаря», який каже, що йому попередньо погрожували розправою. Можу припустити, що це правда – народ у Бердичеві запальний, а середній вік членів тамтешнього осередку рази в два вищий за житомирських. Але навіщо стріляти, бити і захоплювати у заручники членів своєї жорганізації? Можливо відповідь на це питання криється у фобіях «Лікаря», можливо у тісному контакті Інги Велкової із заступником начальника облуправління СБУ  Олегом Западнюком. Вочевидь, будь-якій владі не вигідні організації, які можуть її контролювати.

Я пишу це, бо глибоко симпатизую тим 17-20 річним хлопцям, разом з якими ми зіграли фінальні акорди революції по-житомирськи. А потім з’явились натовпи нахлібників, які почали щось очолювати, курувати, координувати. Зараз, виходячи із заяв на офіційному сайті ПС, скидається на те, що з молоді планують робити винуватців інциденту.

Зрештою, Майдан стояв за те, щоб в цій країні запрацювали однакові для всіх правила життя, а не право сильнішого. Бо найгірше у боротьбі із драконом – вдягти його шкуру і самому стати драконом.

18.06.2011 - 10:12 Лікнеп для царя Гороха або наша відповідь меру Житомира

 

Кількарічний досвід дебатів серед всього іншого навчив мене однієї простої істини – чим запекліше людина звинувачує іншу у некомпетентності, тим більше це стосується її самої.

Відзначився мер Житомира.

Нагадаю, що 8 червня ми оголосили про початок кампанії, спрямованої на спонукання місцевих депутатів дотримуватись своїх передвиборчих обіцянок. Для початку розіслали запити на інформацію всім депутатам-мажоритарникам та головам фракцій (текст запиту), де запитали їх передвиборчі обіцянки та звіт за 7 місяців депутатства.

Аж раптом мер Житомира Володимир Дебой на прес-конференції вибухнув наступним пасажем:

Володимир Дебой, Житомирський міський голова:

-…Я Вам прокоментую один запит. Наталя Петрівна [секретар міської ради – прим. авт.]  не прокоментувала одного тут … ну, журналіста, але я б не назвав би його журналістом; який направив 36 запитів депутатам:«розкажіть, що ви робите»? Якщо ти хочеш запитати – ти запитай конкретно. Якщо тобі потрібні видатки по якійсь статті, чи якась інформація, ти трошки напруж свої бажання й мозок і сформулюй питання, і тобі дадуть чітку зрозумілу відповідь. А якщо просто себе попіарити і зробити вигляд, що ви мені дайте те, про що я не знаю і все за період від царя Гороха, то законодавець це обмежив навіть тим питанням, що за такі запити буде необхідно платити кошти з точки зору використання часу людей, які будуть надавати відповіді і обсягу, який необхідно буде надати.

Ну що ж, тримайте гранату у відповідь.

По-перше,подобається це житомирській владі чи ні, але Закон України «Про доступ до публічної інформації» надає нам всі підстави просити депутатів надати свої передвиборчі програми та прозвітувати за їх виконання. Звітувати щопівроку, до речі, зобов’язує ст. 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Припускаю, що це для Вас новина.

По-друге, запитів на інформацію було не 36, а 38. Я дуже сподіваюсь, що це просто банальна неуважність міського голови і документи не загубились мандруючи між кімнатами. Важкий шлях між канцелярією, столом секретаря міської ради та оргвідділом папери подолали за 5 робочих днів, а власне депутати їх почали отримувати електронкою вже тоді, коли за Законом повинні були б надати відповідь. Хоча пані Леоченко дивним чином встигла відписатись…

По-третє, період запитуваної інформації надзвичайно чіткий - «протягом даної каденції». Наскільки мені не зраджує пам’ять, то не так вже й давно - 5 листопада 2010 року, переможцем мерських перегонів був визнаний не якийсь міфічний монарх Горох, а цілком конкретний громадянин Дебой.

По-четверте, статтею 10 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» дійсно встановлено можливість оплати копій  документів  обсягом  більш  як  10  сторінок. Але для цього треба, щоб програма і звіт кожного депутата перевищувала цей об’єм. От до прикладу секретар міської ради,вищезгадана пані  Наталя Леонченко з легкістю вклалась і в один абзац (текст тут), чомусь посоромившись надати свою програму і не повважавши себе суб’єктом владних повноважень, а отже й розпорядником публічної інформації. Впевнений, міська прокуратура оцінить таку скромність формально другої людини у  міськраді.

По-п’яте, вищезгадані кошти сплачуються за копіювання документів, однак ніде не йдеться про «використання часу людей, які будуть надавати відповіді». Якщо Ви, пане міський голово, забули, то  робочий час цих людей якраз ми й оплачуємо своїми податками. Рівно як і Ваш. А тому ми хотіли б дізнатись, як ефективно Ви працюєте за наші гроші.

 

П. С. Взагалі-то не пам’ятаю, щоб з нинішнім мером свиней пас. Тому Володимире Михайловичу, давайте все ж обирати взаємоповажливу форму звертання.

17 тисяч дітей в різних інтернатних закладах чекають на усиновлення в Україні. Діти продовжують перебувати у дитбудинках замість родини, а звідти часто...
 Це житло не можна знайти на Букінгу, але заночувати на соломі або теплій печі можна, якщо є бажання. Поринути у справжню поліську культуру, побут запрошує...