"Воно мусить померти", - медперсонал інтернату на Житомирщині про 6-річного вихованця з температурою 40, 7

18.12.2016

«Це растеніє. У нього куча діагнозов, несовместімих з жізнью. Воно мусить померти. І нашо йому скору визивать?» - з такими словами медичний персонал одного з будинків-інтернатів Житомирщини зачинили 6-річного Андрія у кімнаті і залишили помирати з температурою 40◦.

"Ну так... Навіщо ж заморочуватись (та ще й опівночі), викликати швидку, кудись їхати, щось пояснювати, коли у цей час можна дивитися черговий серіал по ТВ і в’язати онукам шкарпетки? А Андрій постогне та й помре. Тим більше, що кімната чергової медичної сестри далеко від нього і стогін не заважає вникати в сюжет, - написав на своїй сторінці у соцмережі Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба

Але «зомбі-Свєта» (так вони назвали мого експерта, представницю "Україна без сиріт") була у цей час в Житомирській області і, дізнавшись про ситуацію, одразу вирушила у будинок-інтернат. Попри перешкоджання з боку персоналу їй вдалося потрапити до хлопчика і викликати швидку. На момент потрапляння до реанімації температура сягнула 40,7, були постійні судоми, від яких він голосно стогнав, задихався та хрипів, колір шкіри був синім… Там хлопчика назвали «рекордсменом». Пацієнтів з такою температурою у них ще не було. На ранок температура спала до 37. 
 
Під час вагітності матері лікарі невірно визначили резус-фактор крові і результатом стало ДЦП у дитини. Коли хлопчику було 4 роки, мама завагітніла третьою дитиною і «добра людина» - лікар порадила віддати Андрія до Будинку дитини, де йому «допоможуть», адже в селі, де вона проживає з чоловіком і двома маленькими донечками, немає ні ФАПу, ні сімейного лікаря, ані фахівця поблизу, який би міг надавати допомогу такій дитині.

Перші 2 місяці у закладі Андрійко постійно плакав, потребуючи маму. Мама все рідше приїжджала до закладу. Розлука з нею почала вбивати хлопчика. А через 2 роки це призвело до потрапляння у реанімацію. Щоб смерть дитини не зіпсувала репутацію закладу, Андрійка перевели з будинку дитини системи охорони здоров’я до будинку-інтернату системи Мінсоцу. До речі, маму не повідомляли ні про переведення до іншого закладу, ні про погіршення стану Андрія. А у будинку-інтернаті знають, як швидко «полегшити» стан дитини – довести до смерті.
 
По цій справі триває кримінальне провадження. Хлопчика перевели до київської лікарні, там він разом з мамою під цілодобовим наглядом лікарів. Дитина обожнює яскраві кульки і обіймати іграшкового ведмедика. Андрійко навіть почав усміхатися. Але він міг померти у жахливих муках тільки тому, що поруч були байдужі працівники інтернату.
На жаль, наша система не готова підтримувати маму з такою дитиною за місцем її проживання, а система інтернатів лише наживається на горі родин, отримуючи постійне фінансування у величезному розмірі".


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «У своєму відео ми хотіли показати Житомир таким яким він є, людей, які працюють щодня», – пояснює Сергій Омельчук, автор відео «Місто звичайних...
  Близько 30 видів та підвидів екзотичних і ексклюзивних тваринок на території понад 600 кв.м. – це контактний зоопарк «Multizoo» у Житомирі, що...