Поїздка на Чорнобильську АЕС: арка над реактором, закинуте містечко Прип'ять і лис Семен. ВІДЕО

23.12.2016

Під час прес-туру 22 грудня представники  ЗМІ відвідали промисловий майданчик  Чорнобильської АЕС, побували на майданчику будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2), а також детально ознайомилися з програмою енергозбереження, запровадженою на Чорнобильській АЕС у 2016 році.

 «У наступному році заплановане подальше здійснення заходів з енергозбереження. Після реалізації, за наявності фінансування цих заходів, обсяг заощаджених коштів зросте ще на певну суму в межах більше 1 мільйона гривень на місяць. У цьому опалювальному сезоні, за аналогічних режимів споживання, видатки на придбання природного газу за чинними тарифами склали б 9,5 мільйонів гривень, на сплату електроенергії — 10,8 мільйонів гривень, що разом складає 20,3 мільйонів гривень. Отже, очікується, що середньомісячні видатки на придбання енергоносіїв будуть зменшені на 6 мільйонів гривень» — зазначив генеральний директор ДСП Чорнобильська АЕС Ігор Грамоткін. 

У рамках  заходу відбувся брифінг Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука та генерального директора ДСП ЧАЕС Ігоря Грамоткіна. В ході бріфінгу були обговорені питання реалізації міжнародних проектів на Чорнобильській АЕС, а також реорганізації зони відчуження у частині створення радіо-екологічного заповідника в межах території, яка зараз визначена як зона безумовного відселення.

«Передбачається, що для десятикилометрової зони навколо станціїї наступного року буде встановлено статус спеціальної промислової території, решта території сучасної зони відчуження має увійти у склад радіо-екологічного заповідника. Це, зокрема, дозволить поглибити дослідницькі роботи» — підкреслив Віталій Петрук.

Також журналісти мали можливість  побувати у місті Прип'ять і біля закинутих атракціонів,  зустрілися із рудим лисом Семеном, прогулялися закинутими дитячими майданчиками і будівлями.

Що почули і побачили журналісти Першого житомирського інформаційного порталу - пропонуємо переглянути у цьому відео.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «У своєму відео ми хотіли показати Житомир таким яким він є, людей, які працюють щодня», – пояснює Сергій Омельчук, автор відео «Місто звичайних...
  Близько 30 видів та підвидів екзотичних і ексклюзивних тваринок на території понад 600 кв.м. – це контактний зоопарк «Multizoo» у Житомирі, що...