На Житомирщині в забруднені радіацією райони повертається життя

1.08.2017

До слова "радіація" звикли і упевнені – жити в селі безпечно. Працівники ж Чорнобильської станції застерігають, що звичайний побутовий дозиметр справжні показаники не зафіксує. Люди на це не зважають і ласують місцевим медом, зібраним бджолами.

Вирубку дерев у зоні, визнаній небезпечною, виправдовує лісник Валерій – мовляв, дерева просто посохли.

"У нас посадки висаджуються, все нормально", - твердить він.

Один раз на тиждень сюди ходить поїзд. Залізнична станція "Возлякове" – єдине, що тримає в селі Марину – дружину залізничника. Жінка порається з господарством: парне молоко, лісова малина – Марина переконана, в їхньому селі на дві хати екологічна ситуація у нормі. "У вас у Києві ті гази, у вас у Києві більше", - каже вона.

Найбільша розвага у селах біля зони – приїзд автомагазину. Хліб, мінералка, коржики збирають 2-3 рази на тиждень все село Рокитне. "Якби не возили, то ми б тут подохли – нічого нема", - кажуть місцеві. Їх два десятки, але люди хваляться, що населення збільшується - до чорнобильської зони їдуть переселенці з Донбасу. Щоправда, на телекамери воліють не показуватися. "Хат п'ять переселенцев є, а вчора ще один ходив і шукав", - кажуть місцеві.

Поруч мертве село Мощаніца – жодної людини, жодної хати. Дорога через село стала асфальтом у лісі. Про те, що тут могли жити люди, нагадує лише свіжий памятник.

Джерело: ТСН

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Житомирщина – надзвичайно зелений і мальовничий регіон країни. В ній поєднуються й історичні пам'ятки, й витвори природи. Про місця, які можна відвідати за...
Традиційно влітку одним з найвідвідуваніших місць відпочинку у Житомирі є Гідропарк. Перший житомирський робить огляд світлин з Гіропарку, які поширюють...