Житомир готується до транспортного колапсу: з 20 березня автоперевізники погрожують не виїхати на маршрути

17.03.2017

З осені 2016 року автоперевізники надсилають до міськради різноманітні звернення, у яких просять підвищити вартість проїзду у маршрутних таксі Житомира.

Нещодавно на сайті міськради опублікували проект рішення, в якому пропонується встановити вартість проїзду у маршрутках – 5 грн, а у тролейбусах і трамваях – 2 грн.

Громадськість міста спільно із перевізниками та представниками влади 14 березня обговорювали можливість впровадження нових тарифів. Тоді зійшлися на тому, що піднімати ціну на проїзду маршрутках можна лише при виконанні кількох умов, які покликані покращити надання транспортних послуг пасажирам.

Перевізники дали зрозуміти, що умови виконувати не будуть, але від вимоги підняти вартість проїзду щонайменше до 5 грн, вони не відмовляються й досі.

Читайте також: У Житомирі вартість проїзду у маршрутках залишилась 3 грн.

Питання нової ціни мали розглядати на засіданні виконкому 17 березня. Втім, його зняли із порядку денного, адже надійшли зауваження до проекту рішення від антимонопольного комітету.

Вже після завершення виконкому, ряд перевізників заявили, що відмовляються виходити на маршрут із 20 березня, якщо вартість проїзду залишать нинішню – 3 грн. Під час громадських обговорень вони відзначали, що з такими розцінками вони фактично на колінах і є збитковими, а 5 грн – це можливість покривати усі витрати і виходити на нуль.

Читайте також: У Житомирі планують придбати 100 сучасних низькополих автобусів.

Заступник міського голови Дмитро Ткачук під вечір 17 березня скликав прес-конференцію, під час якої повідомив, що в управлінні транспорту міськради вже готуються до страйку перевізників.

Зокрема, у випадку, якщо вони виконають свої погрози і з 20 березня припинять надавати транспортні послуги житомирянам, то з ними буде розірвано договір в односторонньому порядку.

Буде створений «чорний список» перевізників, які в подальшому до участі в конкурсах на обслуговування інших маршрутів не допускатимуться.

Читайте також: «Ми на колінах», - у Житомирі перевізники пояснили, чому вимагають підвищення вартості проїзду в маршрутках.

Наразі вже готуються до того, що посилено працюватиме комунальний громадський транспорт міста – на лінію вийде близько сотні одиниць техніки.

Заступник міського голови наголошує на тому, що усі ці міри стосуватимуться виключно тих перевізників, які у подальшому відмовляться працювати відповідно до тих умов договорів, які були укладені раніше.

Читайте також: «Перевізники із нульовим прибутком – шукайте новий бізнес», - Ткачук.

Також Ткачук закликає житомирян не панікувати, при можливості виходити на зупинки завчасно, власників авто просить підвозити на роботу своїх сусідів, друзів.

Також у міськраді готові налагоджувати співпрацю із перевізниками з Житомира та інших регіонів, які зможуть підстрахувати на період транспортного колапсу, надавши свій транспорт. Із ними заключать договори на тимчасове надання послуг, а вартість проїзду у таких маршрутках буде 3 грн.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «У своєму відео ми хотіли показати Житомир таким яким він є, людей, які працюють щодня», – пояснює Сергій Омельчук, автор відео «Місто звичайних...
  Близько 30 видів та підвидів екзотичних і ексклюзивних тваринок на території понад 600 кв.м. – це контактний зоопарк «Multizoo» у Житомирі, що...