У Житомирі перевізники зібрали під міськрадою 20 маршруток, аби підтримати питання про підвищення вартості проїзду

10.05.2017

Уже вдруге на засіданні виконкому в Житомирі розглядали питання щодо підвищення вартості проїзду в маршрутках міста з трьох до п’яти гривень.

Зокрема, 10 травня «за» таке рішення проголосували 12 із 18 присутніх членів виконкому. Всього у складі виконкому 25 осіб. Тож, відповідно до процедури, рішення прийнято не було і ціна проїзду для пасажирів у міських маршрутках й надалі залишатиметься 3 грн.

Присутнім на засіданні нагадали, що у березні перевізникам було озвучено ряд умов, виконавши які, ті могли б розраховувати на підвищення ціни. Втім, перевізники не поспішають оновлювати свій автопарк, а містяни й надалі скаржаться на якість перевезень та порушення графіків руху, відмови у пільгових перевезеннях, тощо.

Читайте також: Біля міськради у Житомирі страйкують пусті маршрутки № 58, 30, 47, 26,11.

Сумнівними й досі залишаються розрахунки самих перевізників, які просили підвищити вартість до 6, 8 і навіть 10 гривень за одну поїздку залежно від маршруту. Вони бідкалися, що їх бізнес при вартості 3 грн – збитковий: не вистачає на паливо, запчастини, зарплати. Втім, конкретно про свій пасажиропотік сказати публічно не зміг ніхто, адже їх обліку фактично не існує, бо у маршрутках не видають квитки.

Читайте також: «Ми на колінах», - у Житомирі перевізники пояснили, чому вимагають підвищення вартості проїзду в маршрутках.

Питання підвищення вартості проїзду в Житомирі активно обговорюється ще з осені 2016 року, а в березні 2017 року навіть проводили громадські слухання з цього приводу.   

Врешті, зійшлися на тому, що вартість проїзду в маршрутках може бути 5 грн, в трамваях і тролейбусах – 2 грн. Втім, члени виконкому тоді не підтримали таке рішення, а заступник міського голови Дмитро Ткачук зауважив, що до розгляду питання повернуться згодом, коли перевізники виконають додаткові умови договору.

Читайте також: «Перевізники із нульовим прибутком – шукайте новий бізнес», - Ткачук.

Водночас, у Житомирі вже працюють над тим, аби придбати для потреб міста кілька комунальних автобусів та навіть електробуси. 

До слова, зранку 10 травня вздовж Бердичівської у районі міськради, де якраз проходило чергове засідання виконкому, перевізники влаштували   страйк. Кажуть, що ця зупинка одночасно більше 20 одиниць транспорту не має відношення до того, що на виконкомі якраз розглядали питання про підвищення вартості проїзду.

Втім, серед учасників цієї неоголошеної акції, маршрутки № 30, 26, 11, 58, які взагалі не курсують на даному відрізку міста.

Читайте також: Сухомлин розповів про нове підприємство, яке зможе забезпечити якісне і комфортне перевезення пасажирів.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «У своєму відео ми хотіли показати Житомир таким яким він є, людей, які працюють щодня», – пояснює Сергій Омельчук, автор відео «Місто звичайних...
  Близько 30 видів та підвидів екзотичних і ексклюзивних тваринок на території понад 600 кв.м. – це контактний зоопарк «Multizoo» у Житомирі, що...