У центрі Житомира з'явилося графіті у кольорах поліської вишивки. ФОТО

17.05.2017

Графіті, виконане у основних кольорах поліської вишивки, спеціально до Дня вишиванки підготував житомирський стріт-арт художник Віталій Талько. Елементами найстарішої в історії вишивки маляр прикрасив стіни газорозподільного пункту на майдані Соборному, 3.

«ПАТ «Житомиргаз» дбає про оздоблення міста, змінює наш простір проживання, надаючи свої технічні споруди талановитим художниками для реалізації їх творчих ідей», - сказала фахівець із зв’язків з громадськістю Олена Мічуріна.

Найбільш традиційною на Поліссі є геометрична вишивка, яка відноситься до найстарішої в історії людства. Її можна зустріти у зразках орнаментів різних епох на всіх континентах. На перший погляд абстрактні малюнки несуть у собі дуже глибокий символічний та магічний зміст. На поліських вишитих виробах часто зустрічаються зображення розетки з чотирма, шістьма або вісьмома кінцями – символу, який відноситься до землі та неба, вказує на нескінченність життя.

«Для створення зразка настінного малюнку я використовував приклади поліської вишивки, яка відрізняється простотою, варіантністю і водночас чіткою композицією», - сказав  Талько.

У орнаменті на графіті митця вуличного мистецтва можна побачити традиційні геометричні мотиви та використання червоного, жовтого, зеленого і чорного кольорів, які надали роботі яскравості та емоційності.

ПАТ «Житомиргаз» запрошує житомирян та гостей міста побачити графіті на власні очі і зробити незабутнє фото у вишиванці на фоні розпису 18 травня. Територію газорозподільного пункту за адресою майдан Перемоги, 13 відкриють для фотографування о 12.30. На перших відвідувачів чекають подарунки та сюрприз.

 

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «У своєму відео ми хотіли показати Житомир таким яким він є, людей, які працюють щодня», – пояснює Сергій Омельчук, автор відео «Місто звичайних...
  Близько 30 видів та підвидів екзотичних і ексклюзивних тваринок на території понад 600 кв.м. – це контактний зоопарк «Multizoo» у Житомирі, що...