Домом української культури в Житомирі займається прокуратура

26.12.2016

Дім української культури відкрили та освятили у Житомирі 21 квітня в приміщенні колишнього РАЦСу на Бердичівській, 61. Його облаштували за рекордно короткі терміни і витратили на це більше мільйона гривень.

Втім, ще до відкриття цей проект викликав бурхливу реакцію у житомирян. Більшість ставили під сумнів доцільність створення такого закладу  та ще й із бюджетом у мільйон гривень. Було чимало нарікань і на виконавця проекту ФОП Козлов С.В.

Із гучними заявами з цього приводу виступали місцеві активісти, які провели певні підрахунки і продемонстрували, що  флагштоки, прапори, роутери і поличкибули придбані за завищеною у кілька разів ціною.

Читайте також: Відкриття Дому української культури: виступ Ніни Матвієнко і рекордна лялька-мотанка. ФОТО

Свою інформацію з цього приводу поширили і співробітники СБУІніційована  ними перевірка засвідчила, що вартість контракту завищена щонайменше на 270 тисяч гривень. Зокрема, за державний прапор з бюджету було переплачено втричі, портрети видатних діячів зросли у ціні в шість разів.

На цю інформацію відреагували у міськраді, а секретап Наталія Чиж зібрала прес-конференцію за участю активістів і представників підрядника.

Читайте також: Чиж пояснила, чому для «Дому української культури» в Житомирі не проводили тендер

До питання створення Дому української культури вкотре повернулися 26 грудня. На вимогу активістів про свою роботу в цій справі прозвітували в місцевій прокуратурі.

Поки ніяких висновків не роблять і так само не повідомляють, на яку суму знайшли порушень. Кажуть, що для цього потрібно провести ревізію документів.

Поки вилучили документи у міськраді і у ФОП Козлов С.В., а також ще у 5-6 "фопівців", які також брали участь у реалізації проекту - надавали товари та послуги.

Всього таких суб'єктів підприємницької діяльності 24. На роботу з ними, що передбачає тимчасовий доступ працівників прокуратури до документації по ДУК, знадобиться кілька тижнів і це у тому випадку, якщо вони погодяться надавати документи добровільно, а не проводитимуться обшуки.

"Порушень у частині держзакупівель не встановлено, - відзначають у прокуратурі. - Усі рішення по цьому проекту проходили через виконком і сесію міськради, договори підписував нині вже екс-начальник управління культури Рогов". 

Читайте також: За державний прапор для "Дому української культури" в Житомирі переплатили втричі, - СБУ.

Втім, під час своєї роботи держфініспектор виявив таки порушення у роботі ФОП Козлов С.В. на суму понад 200 тисяч грн. Деякі проплати проводилися вдвічі, завищена сума оплати надання послуг самим ФОП, тощо.

Попередня кваліфікація по справі - розтрата коштів, але після остаточного встановлення суми збитків, вона, можливо, буде змінена.

У прокуратурі не беруться сказати, коли буде завершена ревізія та інші процедури по справі та нарікають на завантаженість своїх працівників.

"Ніхто не зацікавлений у затягуванні ревізії", - додають у прокуратурі та обіцяють наступний звіт для громадськості провести на початку лютого.

Читайте також: «Ми в мінусах по даному проекту», - представник підрядника, який займався Домом української культури

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «У своєму відео ми хотіли показати Житомир таким яким він є, людей, які працюють щодня», – пояснює Сергій Омельчук, автор відео «Місто звичайних...
  Близько 30 видів та підвидів екзотичних і ексклюзивних тваринок на території понад 600 кв.м. – це контактний зоопарк «Multizoo» у Житомирі, що...