Home Освіта У Житомирській ОДА збиралася робоча група з оптимізації інтернатних закладів області

У Житомирській ОДА збиралася робоча група з оптимізації інтернатних закладів області

121

Для покращення роботи інтернатних закладів на Житомирщині було створено робочу групу з оптимізації мережі цих установ.

Сьогодні, 17 січня, відбулося перше засідання робочої групи, у якому взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута та перший заступник голови облради Сергій Крамаренко.

Мета сьогоднішнього засідання – якомога повніше ознайомитися з мережею інтернатних закладів, вивчити ситуацію та обмінятися думками. Саме тому до робочої групи долучаються керівники навчальних закладів та члени батьківського комітету.

«Дуже знаково, що у новому році в освіті розпочинається активна робота саме з такого важливого соціального питання. Наше завдання – досконало вивчити ситуацію, обмінятися думками. Ми не зібралися, щоб говорити про скорочення, зменшення, урізання, закриття, як прийнято думати під поняттям "оптимізація". Ми маємо надати мережі інтернатних закладів найвигіднішої конфігурації, найкращої форми», – наголосив Ярослав Лагута.

За його словами, зменшення дітей в інтернатах – позитивне явище для суспільства. Проте також потрібно подбати, щоб та система, яка створювалася роками, не занепала, а набула нового, сучасного вигляду.

Як повідомив начальник управління освіти і науки ОДА Вадим Калінін, в області наразі функціонує 17 інтернатних закладів. З них – 5 загальноосвітніх, 10 спеціальних закладів та 2 навчально-реабілітаційні центри.

Із загальноосвітніх навчальних закладів маємо три для дітей, які потребують соціальної допомоги, санаторну школу для дітей із серцево-судинними захворюваннями та ліцей-інтернат для обдарованих дітей.

Із спеціальних – 7 для дітей з розумовими вадами, 1 школа-інтернат для дітей зі зниженим зором, 1 – для дітей з вадами слуху та 1 для дітей з порушенням опорно-рухового апарату.

На Житомирщині присутня тенденція до зменшення в інтернатних закладів дітей-сиріт. Якщо у 2010 році таких дітей було 722, то на сьогодні ця цифра становить 210 дітей. Але, на жаль, збільшується кількість дітей-інвалідів. І зараз таких дітей навчається більше 800.

На утримання інтернатних закладів у 2017 році передбачено 223,5 млн грн. 124 млн грн – це лише заробітна плата, яка повністю покривається за рахунок освітньої субвенції. Всі інші видатки покриваються з обласного бюджету.

Після того, як робоча група детально вивчить ситуацію з інтернатними закладами в області, відбудеться друге засідання, на якому будуть розглядати шляхи оптимізації мережі, – повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here