«Ми за чесні ЗМІ»: У Житомирі агроуніверситет буде судитися із газетою за неправдиву публікацію. ФОТО

11.04.2017

 

Тиждень тому на сторінках та інтернет-сайті газети «20 хвилин» вийшла публікація під заголовком «Терпіти більше не в змозі: викладачі університету вирішили повстати проти ректора».

Стаття містила інформацію про діяльність Житомирського національного агроекологічного університету за період керівництва ректора Олега Скидана. Оприлюднені факти були надані редакції колишніми співробітниками ЖНАЕУ – професорами Бурлакою В.А., Буднік С.В. та доцентом Маслаком П.В.

Після виходу газети у Житомирському агроуніверситеті одразу ж відреагували відповідним чином: ректор Олег Скидан підготував та опублікував на своїх сторінках у соцмережі текст спростування з посиланням на відповідні джерела, тощо.

Наступним кроком було звернення представників університету до власника газети Олександра Васильковського з проханням роз’яснити ситуацію. Зокрема, цікавило, звідки редакція отримала такі відомості, хто є автором і чому перед публікацією ніхто навіть не намагався перевірити достовірність наданої інформації, не звертався за коментарем до ректора чи інших співробітників або студентів ЖНАЕУ.

Власник газети чітко свою позицію не зміг пояснити, а також зауважив, що має намір і надалі публікувати матеріали подібного характеру. Натомість, наданий текст спростування від ЖНАЕУ ще невідомо чи з’явиться на сторінках газети у найближчий час.

«Стаття в газеті «20 хвилин» від 5 квітня 2017 року зачіпає не тільки мою честь та гідність, але насамперед честь нашого університету. Відповідально заявляю, що інформація, надана редакції професорами Бурлакою В.А., Буднік С.В. та доцентом Маслаком П.В., є недостовірною і наклепницькою, -  заявив під час прес-конференції 11 квітня журналістам  ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Нам стало відомо, що подібних публікацій планується ще  три і Васильковський не відмовляється від наміру  оприлюднювати їх. Це серія статтей наклепницького характеру, інформація в яких не відповідає дійсності. Зараз ми намагаємося встановити замовника, який оплатив їх публікацію і невдовзі проведемо розширену прес-конференцію з цього приводу.   Також ми готуємо позов до суду щодо припинення випуску газети «20 хвилин» у відповідності до Статті 18 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (порушення Статті 3. Неприпустимість зловживання свободою діяльності друкованих засобів масової інформації, а саме заподіяння шкоди честі і гідності особи). Крім цього, вимагаємо негайно опублікувати спростування із вибаченнями».

За словами Скидана, в університеті готують три позовні заяви до друкованого видання, а також мають звернення і від інших осіб, репутація яких так само постраждала через оприлюднення замовних статтей у цій газеті.

Ректор наголошує, що зупинятися ніхто не збирається, адже сьогодні університет – це не лише освіта і наука, це центр духовності, культури і виховання студентів, тож усі разом свідомо боротимуться за свою гідність і за гідність агроуніверситету. У контексті цього, Олег Скидан звернувся до представників ЗМІ підтримати їх наміри, адже «у професійних колах усі знають, що таке газета «20 хвилин».

Під час прес-конференції журналістам роздали інформаційні матеріали – звернення до ЗМІ із спростуванням інформації наданої редакції газети екс-працівниками ЖНАЕУ, звернення студентів до газети, яке було підготовлене під час зустрічі 10 квітня і передано особисто в руки власнику «20 хвилин» під час відвідування редакції, а також витяги з різних протоколів, наказів, службових записок, довідок, звернень до Генпрокуратури і реакції на них, що підтверджують недостовірність опублікованої на сторінках газети інформації.  Ректор додав, що усі документи при потребі готові надати і в бухгалтерії університету.

На прес-конференції також виступили голова профспілки студентів ЖНАЕУ Олександр Лопатюк та голова студсамоврядування ЖНАЕУ Віктор Наумчук. Вони заявили, що мають намір і надалі підтримувати дії студентів, які покликані відстоювати інтереси, права і гідність навчального закладу.

Наразі у ЖНАЕУ розгорнули інформаційну кампанію за правду, об’єктивність і проти брехливих й продажних ЗМІ: «Я співробітник ЖНАЕУ. Я за чесні ЗМІ», «Я студент ЖНАЕУ. Я за чесні ЗМІ».

Юлія ДЕМУСЬ

 


Теги:

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Весною житомиряни могли подати власний сценарій відео для участі у щорічному конкурсі концепцій відеороликів «Житомире! Я люблю тебе!». Організатором...
Житомир відзначає свято Водохреща, яким завершується цикл новорічно-різдвяних свят. Освячення води з нагоди Хрещення Господнього провело духовенство...