Завершився прийом робіт від претендентів на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії

13.11.2017

Конкурс проводиться у двох номінаціях і прийом робіт тривав до 1 листопада. Наразі на здобуття премії від претендентів подано 7 робіт.


Зокрема, у І-й категорії (досвідчені краєзнавці,музейні установи та працівники):

Книга «Борщів». Автор Згурський Валентин Адамович. Це видання є спробою висвітлити історію села Борщів Радомишльського району Житомирської області, починаючи з 1606 року до сьогодення. До книги увійшов великий історичний матеріал, що авторові вдалося розшукати в архівах. Працюючи над книгою, автор намагався включити усі відомості, що безпосередньо стосуються даного села. Велику увагу в книзі приділено висвітленню родоводів кожної родини, що мешкали у селі в різні історичні періоди, або проживають там нині.

Монографія «Ходорків. Історія села». Автор Криворучко Ігор Григорович. У роботі висвітлено історичний шлях розвитку села Ходорків Попільнянського району. Автору своїй роботі використав велику кількість історичних джерел та переконливо довів свою небайдужість до рідної землі, глибоку обізнаність з минулим села та його околиць. У роботі висвітлено історичний шлях села від давніх часів до ХХ ст. Оригінальними є роздуми автора про походження назви села. Книга має виправдану наукову структуру. Позитивним є те, що автор відійшов від традиційної в минулому марксистсько-ленінської методології побудови історико-краєзнавчих нарисів і висвітлив минуле села з сучасних наукових позицій.

«Земля селянам? Або як знищували куркулів». Автор Макаренко Гарій Миколайович. На прикладі наведених у тексті документальних матеріалів, із фондів Державного архіву Житомирської області, простежується політика радянської влади щодо послідовного і масового знищення найбільш трудящої частини українського селянства, так званого «розкуркулення».

Олевський народний краєзнавчий музей (директор Вжесінська А.О.). Музей створено 1995 року на підставі рішення Олевської районної ради народних депутатів (історико-краєзнавчий музей). На даний час музей підпорядкований відділу культури Олевської міської об’єднаної територіальної громади. Музей має статус юридичної особи. З 2014 року музею присвоєно звання «народний». Усі музейні предмети розподілені на експозиційні розділи: тематико-експозиційна зала; зала природи; зала старожитностей; зала бойової та партизанської слави; історія міста. У 2015 році археологічні знахідки розкопок з експозиції Олевського музею були виставлені в Київському музеї історії України, а в 2016 – до дня туризму в Житомирі. За 2017 рік музей відвідали – 1062 особи, проведено 59 екскурсій у т.ч. шість виставок – поза музеєм.

«Нова мандрівка по життєпису Євстахія Івановського». Автор Савицький Іван Леонтійович. У роботі подано розгорнутий та літературознавчий нарис про життя та творчість Євстахія Івановського, відомого в Польщі, але не достатньо вивченого в Україні письменника, мемуариста, публіциста. Акцентовано увагу на зв’язок творчості Є.Івановського з українською тематикою. Використано достатню кількість літератури і джерел. Значення роботи полягає у популяризації маловідомих діячів культури, які жили і творили на території сучасної Житомирщини.

«Історія українського села. Глибочок та Крути». Автори Кондратюк Руслан Юрійович, Тунік Олена Вікторівна. Книга є підтвердженням того, що кожне село має власну дивовижну історію. Оманливою є думка, що маленьке село на кілька вулиць без жодних пам’ятних споруд не має в минулому цікавих подій або ж персоналій. Автори розкривають історію сіл Глибочок та Крути від сивої давнини до сьогодення й доводять, що кожне село багате на історичну спадщину.

У ІІ-й категорій (учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів):

«На варті гідності (пам’яті шести героїв революції)». Автор Єфремов Вадим Валерійович. Робота віддзеркалює трагічній історії Житомирського краю – смерть патріотів, що віддали життя за честь і волю українського народу. Автором зібрано великий об’єм фактичного матеріалу про загиблих Героїв Небесної Сотні, вихідців із Житомирщини. Цінними в цьому проекті є особисті коментарі друзів, родичів загиблих, які змогли точно описати внутрішню суть кожного з Героїв. Праця важлива нестандартним підходом автора до вирішення проблем сучасної історії Житомирщини, а викладений матеріал достатньо новаторський.

Нагадаємо, що переможців нагородять грошовими преміями, які виплачуватимуться з обласного бюджету. Одночасно з Премією автору (авторам) роботи-переможця присвоюється звання «Лауреат Житомирської обласної краєзнавчої премії».

 

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «У своєму відео ми хотіли показати Житомир таким яким він є, людей, які працюють щодня», – пояснює Сергій Омельчук, автор відео «Місто звичайних...
  Близько 30 видів та підвидів екзотичних і ексклюзивних тваринок на території понад 600 кв.м. – це контактний зоопарк «Multizoo» у Житомирі, що...