Home Події У кожному селі Станишівської ОТГ на Житомирщині турист знайде щось цікаве

У кожному селі Станишівської ОТГ на Житомирщині турист знайде щось цікаве

300

 Станишівська сільська громада подібна до калейдоскопу туристичних принад. Тут навіть самий вибагливий мандрівник знайде щось цікаве для себе. Від військових об’єктів часів Другої світової війни і до центрів іпотерапії та рибних ставків та річок, все зібрали в одній громаді.


Маршрут громади можна об’їхати за один день, адже всі атракції знаходяться близько один до одного. Приїхавши в Житомир, турист розпочинає оглядовий маршрут від села Гуйва досліджуючи польову ставку Генріха Гіммлера, що отримала назву «Хегевальд» (нім. Hegewald — «Заповідний ліс»). Тут дотепер збереглись бункери та двоповерхова будівля колишньої німецької канцелярії, також в гарному стані гідранти і стара бруківка. Наступним пунктом по маршруту є німецьке кладовище в селі Зарічани, де поховані солдати Вермахту.

«Сьогодні дуже популярний військовий туризм елементами якого дуже насичена наша громада. Крім ставки Гіммлера та німецького кладовища, активним туристам ми можемо запропонувати активний відпочинок в урочищі «Вовчі гори» в селі Зарічани, де можна облаштувати туристичний табір на лоні природи», – наголошує Тетяна Харченко, фахівець Станишівської ОТГ.
 

Далі для туристів відкривається історично-архітектурна частина маршруту. У центральній садибі громади в селі Станишівка є Свято-Миколаївська церква, побудована у 1861 році з дерева. Далі у селі Лука школа розташована у приміщенні колишнього панського маєтку, а у селі Ліщин діє костел Святої Трійці, який вважається «Останнім взірцем бароко» в Україні. І завершує цей комплекс архітектурних пам’яток унікальний храм у селі Іванків церква Різдва Святої Богородиці, побудована у 1784 році.

«Церкви громади мають велику історію і показують вікові традиції місцевого населення. Крім храмів та військових об’єктів у нас є сучасні атракції для туристів. Це, насамперед, кінно-спортивний комплекс «АЛЮР» у селі Бистра, де мандрівники зможуть відпочити та знайти нові емоції у спілкуванні із кіньми», – переконаний Юрій Матвійчук, голова Станишівської ОТГ.

Це унікальний центр, який користується значним попитом у місцевих мешканців та житомирян. Окрім коней, любителі активного відпочинку знайдуть достатньо місць та риболовлі, як у річці Тетерів так і притоках таких як Гуйва.

Логістика маршруту дуже проста, адже він пролягає фактично через усі села громади вздовж траси Житомир-Ставище. Пошук місця ночівлі для мандрівників теж не складе труднощів, адже від найдальшої точки маршруту в селі Іванківці за 20 хвилин на автомобілі можна дістатись Житомира, де є достатньо готелів та хостелів.

Стосовно харчування, то у Станишівці є декілька закладів громадського харчування, крім того близькість до Житомира створює і тут переваги.

Нагадаємо, що 6 серпня за ініціативи Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного "Програмою U-LEAD з Європою" та Мінрегіоном, відбувся "Ярмарок туристичних пропозицій Житомирщини" на якому громади презентували напрацьовані туристичні маршрути для туроператорів та представників туристичних агентств.

«Станишівська ОТГ має низку переваг у процесі монетизації туристичного потенціалу. Зокрема це розвинена транспортна інфраструктура, чого немає у багатьох інших громад. Сьогодні розробка такого маршруту та його популяризація дозволить активізувати місцевих мешканців створювати умови для приїжджих», – вважає Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.
 
 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here