На бізнес-форумі «Україна — країна підприємців» у Житомирі розповіли про програму розвитку підприємництва «КУБ»

14.12.2016

 

Створити мільйон робочих місць за два роки – таку мету перед собою ставлять організатори та партнери бізнес-форуму “Україна - країна підприємців”, який 13 грудня відбувся у Житомирі. Кілька місяців тому ПриватБанк та УСПП запустили платформу КУБ - «Країна успішного бізнесу» і наразі презентують результати роботи цього проекту і плани на майбутнє.

Подібні заходи планують провести в усіх обласних центрах країни. Наразі вже відбулося близько 15 таких зустрічей у різних куточках.

Перший регіональний бізнес-форум “Україна - країна підприємців” у Житомирі об’єднав понад 200 підприємців і тих, хто лише мріє про власну справу. Вони зібралися у приміщенні кінотеатру «Україна», аби разом обговорити перспективи розвитку малого та середнього бізнесу в державі, поділитися досвідом, продемонструвати реальні можливості й практичні інструменти для створення і ведення успішного бізнесу.

У 216 році за програмою ПриватБанку «КУБ» на Житомирщині було видано кредитів на 17 мільйонів, завдяки яким реалізували 214 підприємницьких ідей. Люди відкривають магазини продуктових товарів чи будматеріалів, власні кафе, запускають виробництво.

Сума кредитів на 12 місяців – від 50 тисяч до 300 тисяч гривень під 28% річних. За підрахунками, саме цих коштів вистачає, аби не лише відкрити власну справу, але й з розумним підходом, зробити її прибутковою та успішною. Крім цього, це дозволяє ще й створити 2-4 робочих місця.

Фактично, кредитування бізнесу, це і є шлях до створення 1 000 000 робочих місць. У 2016 році завдяки «КУБ» цей показник вже наближається до 100 000.

Про це під час форуму заявив директор Житомирського регіонального управління ПриватБанку Павло Макарєєв. Він каже, що банк стає «фінансовим плечем» для усіх, хто прагне реалізуватися, а разом з тим створити нові робочі місця. Водночас, він не лише пропонує потенційним підприємцям скористатися своїм шансом, але й закликає до співпраці владу та інші банки, аби клієнти могли самі обирати, де та на яких умовах брати кредит.

До слова, компенсувати відсотки бізнесмену частково можуть якраз допомогти з обласного чи міського бюджету, виплачуючи по 30 тисяч гривень за кожне робоче місце.

Директор Житомирського регіонального управління ПриватБанку зізнається, що інститут підприємництва як такого у країні поки немає, а рівень підготовки підприємців не дуже високий. Тож форум “Україна - країна підприємців” допомагає підтримати майбутніх підприємців інформаційно та практично. Загалом, відкрита платформа «КУБ» - це не лише програма кредитування, але й програма навчання, досліджень, ін. Тобто, це програма комплексної підтримки бізнесу, мета якої створення 1 млн робочих місць за два роки.

«Важливо не лише дати кредит, але й допомогти погасити його і вивести бізнес на новий рівень», - додає Макарєєв.

Форум відвідали міський голова Житомира Сергій Сухомлин, заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута. У вітальному зверненні до учасників зібрання вони запевнили, що на сьогоднішній день підприємці міста й області можуть розраховувати на підтримку влади, адже розвиток бізнесу і створення робочих місць сприятимуть безпосередньо економічному процвітанню регіону.

«Основа будь-якої підприємницької діяльності – це відповідальність. Відповідальність за себе і свою родину, за долю своїх найманих працівників і їх рідних, відповідальність за життя міста, області та й країни загалом, - зауважив Лагута. – Я бачу зерно відповідальності у розвитку підприємництва, створенні робочих місць, сплаті податків, адже це запорука добробуту країни і певна патріотична позиція. Приємно, що на сьогоднішній день існує такий проект, який вже реально працює і який об’єднує зусилля банкірів та інших фінансових установ, влади, представників громадських інститутів і тих, хто хоче відкрити власну справу. В обласному бюджеті вже закладено півмільйона гривень на підтримку
суб’єктів малого та середнього підприємництва. Якщо кількість учасників буде зростати, то і сума буде збільшуватися. Принаймні, я на це дуже сподіваюся. Бажаю усім вам успіхів і сміливості. Відомо, що у найскладніші і переломні моменти історії народжуються великі бізнес-проекти. Ідея, креатив і новизна – основа успіху. Я бачу скільки у залі молодих людей і розумію, що з цим у вас проблем не буде».

Свою підтримку підприємцям-початківцям гарантував і міський голова Сергій Сухомлин. Він зауважив, що наразі в країні йде війна не лише на Сході за незалежність, але й справжня війна за людський ресурс. Українці здобувають освіту вдома, а працювати їдуть за кордон. І цей процес не вдасться зупинити допоки в країні не буде зарплата щонайменше 400 доларів.

«Якщо не піднімемо зарплату, то на ринку праці виникне вакуум, - переконаний Сухомлин. – Європа все робить для цього, забезпечуючи умови для поїздки, працевлаштування і проживання наших співвітчизників. І це все страшніше, ніж війна на Сході. Ми маємо навчитися цінувати наші професійні кадри, забезпечуючи їм гідні умови та зарплатню тут, підтримуючи їхні бізнес-ідеї та ініціативи».

У контексті цього міський голова розповів про запровадження цьогоріч у місті проекту «Бюджет участі», втілення кращих ідей якого, за які віддали свої голоси житомиряни, заплановано вже на наступний рік. Також Сухомлин згадав про індустріальний парк. Попередньо із бюджету на нього треба витратити 20 мільйонів. Але при умові стоврення там 5 тисяч робочих місць, цей проект окупиться за рік.

У питанні зі створенням у місті ОСББ, очільник Житомира, також зробили ставку на ініціативність громади. Як результат – за рік з’явилося півтори сотні об’єднань, хоча за всі попередні роки - лише 70.

Говорив Сухомлин і про «теплі кредити» і про створення стратегії міста, зауважуючи, що у ДНК Житомира важливу роль з давніх-давен відігравали ремісники, а нині мова йде про підприємців.

До речі, з місцевими та українськими підприємцями учасники форуму могли поспілкуватися під час наступних дискусійних панелей. Запрошені спікери розповідали свої мотивуючі історії, ділилися корисними, а головне перевіреними порадами, для створення і розвитку власної справи.

Крім того, на форумі презентували також інструменти для спрощення операційної діяльності, індивідуальні консультації від спеціалістів із реєстрації підприємств, бухгалтерського обліку, податкової звітності, юридичного супроводу діяльності, франчайзингу, електронної комерції тощо.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «У своєму відео ми хотіли показати Житомир таким яким він є, людей, які працюють щодня», – пояснює Сергій Омельчук, автор відео «Місто звичайних...
  Близько 30 видів та підвидів екзотичних і ексклюзивних тваринок на території понад 600 кв.м. – це контактний зоопарк «Multizoo» у Житомирі, що...