30.04.2017 - 11:29 Декомунізація 1травня в Україні

147525

В Україні був ухвалений закон про Декомунізацію, забороні підлягає й таке свято як 1 травня, або більш відома назва як «День міжнародної солідарності трудящих».

Історія цієї події починається першого травня 1886 року. Коли в американських містах, робітники оголосили страйк проти 10-15-годинного робочого дня, й поставили вимогу зменшити його до 8 годин. Так у Чикаго відбулися сутички між протестуючими і поліцейськими. В результаті якої, були загиблі та поранені з обох сторін.

Так у липні 1889 року Конгрес II Інтернаціоналу в Парижі на честь загиблих в Чикаго ухвалив щороку відзначати 1 травня масовими демонстраціями з висуненням соціальних вимог.

Тому в 1890 — Міжнародний день солідарності трудящих уперше відзначили в багатьох країнах світу масовими мітингами, демонстраціями та страйками.

В радянських умовах першотравневі демонстрації набули офіціозно-політичного характеру — на відміну від західних країн, де вони перетворилися в карнавальні дійства. Головними гаслами цього свята в СРСР стали боротьба з мілітаризмом, заклики до всесвітньої революції. Візитівкою Першотравня на довгі десятиріччя стало, гасло "Мир, Труд, Май".

Для українців 1 травня асоціюється  з СРСР, радянська влада підмінила головне поняття цієї дати. Вона використала його для пропаганди й насадження своїх ідей. З самого початку робітники боролися за свої права, боролися за демократію, але в радянський час таких понять майже не було.

Тому ми повинні не просто закреслити дату в календарі. Ми повинні змінити її, донести українцям справжню історію цієї події. Й пам’ятати не тільки боротьбу робітників, але і важливість демократії в суспільстві.

Гачаєв Сергій 

14.02.2017 - 08:49 День Святого Валентина

15

Іторія цього свята достовірно не відома, але за легендою, в цей день вшановують, великомученика Валентина — священика, який всупереч наказу імператора Клавдія ІІ, що забороняв молодим чоловікам мати сім'ю, таємно вінчав закоханих. Вважаючи що самотній чоловік, якого не обтяжує сімейний побут має можливість стати кращим воїном, й думати лише про майбутні битви. Перед своєю стратою він написав лист коханій, в якому признався у своїх почуттях. Потім такі листи називатимуть «валентинками». Датою його смерті припадає 14 лютого.

Тільки через багато часу, в XIV столітті священика Валентина канонізували, саме з того часу День Святого Валентина активно святкується в Європі та в нашій країні.

В наш час свято являється дуже романтичним, закохані дарують один одному подарунки, і листівки у вигляді сердець - символ любові і захоплення. В цей день панує мир, любов та злагода в серцях закоханих.

 
Гачаєв Сергій

29.01.2017 - 08:49 День пам'яті героїв Крут

images Саме в цей день 29 січня українці вшановують подію що трапилися наприкінці січня 1918 року, коли молоді захисники Української Народної Республіки своїм  героїзмом і кров’ю, вписали себе в історію українського державотворення.

В 1919 році, недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів Університету імені Святого Володимира і Київські гімназисти прийняли нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією на чолі з Михайлом Муравйовим, рішуче й героїчно відстоюючи право українського народу жити у власній суверенній державі.

Бій тривав лише 5 годин, в полон було захоплено і згодом розстріляно 28 юнаків, але своїми героїчним вчинком, вони змогли зупинити наступ ворога на декілька днів.

Після цих подій в березні 1918 році, після повернення УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено перепоховати полеглих на полі бою на Аскольдовій могилі у Києві.

Після приходу більшовицької влади в Україну, про подвиг юнаків забули, й лише з 2007 року, згідно з указом Президента "Про вшанування пам'яті Героїв Крут". На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам'ятні знаки.

 

Гачаєв Сергій 

26.11.2016 - 12:11 Всесвітній день інформації

Всемирный-день-информации2

Сьогодні, 26 листопада, відзначається «Всесвітній день інформації», який  був започаткований Міжнародною академією інформатизації, й святкують   його у  багатьох країнах світу.

Інформація в наш час є рушійною силою. Людина може передавати її різними способами: письмовим, усним, візуальним та іншими. Передача інформації є дуже важливим чинником в нашому суспільстві. Особливо це помітно в наш час, коли розвиток новітніх технологій дає змогу передавати   інформацію на будь-яку відстань, в будь-якому об’ємі.

В цей день обов'язково згадують про таке поняття, як інформаційний вибух. Так називають стрімке накопичення інформації в світі.

Святкуватимуть свято журналісти, провайдери, it-спеціалісти – всіх тих, хто займається збором, обробкою і передачею інформації. За останні 50 років людство створило більше інформації аніж за декілька тисячоліть.

 Гачаєв Сергій 

 «У своєму відео ми хотіли показати Житомир таким яким він є, людей, які працюють щодня», – пояснює Сергій Омельчук, автор відео «Місто звичайних...
  Близько 30 видів та підвидів екзотичних і ексклюзивних тваринок на території понад 600 кв.м. – це контактний зоопарк «Multizoo» у Житомирі, що...