Матвей Хренов

блоги

10.03.2017 - 12:08 БЮДЖЕТНА СЕСІЯ. ЩО БУДЕ ЗРОБЛЕНО В ГУМАНІТАРНІЙ СФЕРІ У ЦЬОМУ РОЦІ. ОСНОВНЕ

 Пройшло перше пленарне засідання ХХ сесії міської ради, так звана бюджетна сесія, де приймався бюджет розвитку міста Житомира.

 

Коротко розповім за що було проголосовано по бюджету в програмах гуманітарної сфери. Одразу зазначу, що я окреслив наймасштабніші проекти, найбільш нагальні та основні. Далі будемо дивитися по виконанню бюджету і наступні заходи планувати вже виходячи із цього.

Зокрема, у сфері охорони здоров’я, на оснащення амбулаторій сімейного медицини виділено більше 1 млн. грн. Закінчуємо в цьому році реконструкцію амбулаторії на вул. Героїв Десантників і будемо в цьому році створювати нову амбулаторію на вул. Старочуднівській.

Також депутати проголосували по питанню виділення 2 млн. 450 тис. грн на продовження електронної програми «Поліклініка» по впровадженню сучасних технологій організації медичного документообігу.

Уперше в цьому році депутати проголосували за виділення з бюджету коштів на придбання тестів-смужок для дітей, хворих на цукровий діабет. 

Заплановано 983 тис. грн на капітальний ремонт ЛОР-відділення у дитячій міській лікарні.

Проголосовано за створення санвузла для маломобільних груп населення та інвалідів у поліклініці №1 по вулиці Бердичівській. Для цього у бюджеті передбачено 347,6 тис. грн.

У сфері соціального захисту населення розвиваємо Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, для придбання корекційно-розвиваючого приладдя виділено 190, 5 тис. грн.

В програму для закупівлі квартир для учасників АТО закладено 3,2 млн. грн.

По комплексній цільовій програмі розвитку освіти міста на реконструкцію міської гімназії №3 закладено 15 млн. грн і додатково очікуємо співфінансування з Фонду регіонального розвитку. На закінчення реконструкції дитячого навчального закладу №58 передбачено 6,5 млн. грн., 7 млн грн. – на реконструкцію спортивного залу у ЗОШ №10.

Хочемо також придбати мультимедійні дошки та проектори для садочків та замінити холодильно-технічне обладнання у харчоблоках їдалень у садочках та школах. Відповідно 1,32 млн грн та 900 тис. грн.

В цьому році також передбачаємо придбання музичних інструментів, спеціальної апаратури та техніки для початкових мистецьких навчальних закладів та музичних шкіл, художньої школи на суму 442 тис. грн.

На 250 тис. грн планується поповнення бібліотечного фонду КЗ «Централізована бібліотечна система». Також на реконструкцію філії біблітек на Польовій - перетворення його на сучасний формат бібліотек – інформаційно-комунікаційний центр. До цього виділено кошти на автоматизацію системи бібліотек.

В цьому році почнемо реконструкцію стадіону «Спартак» та дитячо-юнацької спортивної школи «Полісся», на що закладено у бюджет 10 млн. грн.

Завершимо будівництво на всіх майданчиках, які почали – за адресами Бульвар Польський, 13, Героїв Десантників, 11, Вокзальна, 8. Відповідно 713 тис. грн, 1,2 млн. грн та 1млн грн. По бюджету участі на створення нових майданчиків виділено 266 тис. грн (на майданчик по вул. Грушевського, 71/105) та 576 тис. грн (на майданчик по вул. Клосовського, 4-проспект Миру, 13 – вул. Клосовського, 6).

У цьому році заплановано багато робіт по нашому табору «Супутник» - проведення реконструкції та капітального ремонту дахів корпусів, реконструкція спортивного та ігрового майданчиків.

І, насамкінець, заплановано у бюджеті 100 тис. грн на створення єдиного інтернет-порталу позашкільної активності дітей міста, де буде зібрана повна і об’ємна інформація про всі гуртки, позакласні заняття і активності. Портал буде цікавим для дітей та дорослих, які думають, куди віддати дитину для розвитку здібностей.

 Ну і насамкінець, дякую всім депутатам та команді за позицію та гарну роботу.

23.02.2017 - 08:35 КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ ПАРКІВ. РЕКОНСТРУКЦІЯ

Я вже писав про ідеї реконструкції парків відпочинку міста. Вчора на робочій групі представлено Концепцію розвитку парків. Одразу зазначу, що на реалізацію візії піде як найменше 5 років, бо роботи багато, а ідеї масштабні.

Основна ідея полягає у багатогранності того дозвілля, яке можуть обирати житомиряни у парку. Цю функцію виконуватиме зонування території з центрами – сімейного, спортивного, культурно-мистецького – відпочинку.

При цьому зберегти аутентичність спадку від барона Шодуара, кількість і унікальність зелених насаджень. Простіше кажучи, все, що треба зберегти, буде збережено.

Разом з тим, кожен зможе знайти собі куточок для своїх вподобань. 

Для сімей з дітьми передбачається оновлення атракціонів зі світловим та музичним супровідом, Kids clab–зона, лего-зона, батутний водний парк, велика батутна зона, територія вуличної їжі та лаунжзони.

Мистецька зона передбачає простір для бажаючих експерементувати і творити.

Спортивна територія передбачатиме можливість для занять спортом (спортмайданчики), велопарк, вейкпарк, скалодром, роледром та інші активності. Планується, що спортивна зона функціонуватиме протягом усього року.

В концепцію увійшла також ідея пішохідного і велосипедного сполучення між Шодуарівським парком, Монументом Слави та Гідропарком. Повторюся, що на мою думку, парк має бути центром розвитку, від якого розходяться  туристичні та  спортивні маршрути, а сам парк – центром дозвілля для кожного житомирянина.

До вашої уваги карти зонування парків. Наголошую, що це концепція розвитку парків. Після її обговорення вона стане основою розвитку парків.

1

23

14.02.2017 - 09:48 ЧЕРЕЗ ЗМІНИ ПРОФТЕХОСВІТИ ДО ПРОЦВІТАННЯ МІСТА

Наприкінці минулого року держава знову внесла зміни щодо джерел фінансування професійно-технічної освіти. Нагадаю, що з минулого року фінансування ПТУ покладено на місцеві бюджети.

Проте, в цьому році формулювання знову змінилося. Зокрема, було написано, що ми маємо фінансувати регіональне замовлення. Сам механізм насправді не зрозумілий і чітко не визначений. Наприклад, такі міста як Харків чи Львів, маючи лише на 2-3 ПТУ більше, ніж Житомир, не сильно  відчують на собі таке додаткове навантаження. Відсоток бюджету того ж Харкова незрівнянний з Житомирським.  Враховуючи підняття мінімальних зарплат, комунальні послуги та інші фактори, то, якщо ситуацію не змінити, 1/3 бюджету розвитку міста буде йти на фінансування ПТУ.

Ми розуміємо, що професійно-технічна освіта є необхідною ланкою в системі освіти. І розвиток промисловості міста неможливий без спеціалістів. Тому що перше питання у будь-якого інвестора це питання набору кваліфікованих працівників.

Останній тиждень була проведена велика робота обласного і міського управлінь освіти щодо вирішення ситуації та пропозицій по оптимізації мережі професійно-технічної освіти. Минулого тижня я і міський голова зустрічалися з цього приводу з міністром освіти. Вчора, як реакція на наш візит, відбулася робоча зустріч із заступником міністра освіти та начальником департаменту професійно-технічної освіти.

Утримання закладів, де при потужності 700 дітей навчається лише 140, це шалене марнотратство. В таких ПТУ вартість навчання до 40-50 тисяч гривень за рік на одну дитину, а в інших – більших – 24 тисяч гривень за рахунок менших адмінвитрат. Для прикладу, в середньому по Україні вартість навчання складає 25-30 тисяч грн. А це все податки житомирян,  які повинні бути використані раціонально.

Коли ми навчаємо дитину в ПТУ, ми маємо розуміти, що вона отримає якісну освіту, професію, потрібну для регіону і вартість навчання буде однаковою. 

Суть оптимізації полягає у об’єднанні великих ПТУ із невеликими за галузевим принципом. Тобто навколо потужних ПТУ вибудовувати цілі комплекси – багатопрофільні центри по сфері діяльності – навчальний центр харчової промисловості, будівельний навчальний центр, промисловий, сфери послуг.

Реорганізація потрібна, бо багато ПТУ є нежиттєздатними у тому вигляді, якому вони є зараз. Але у них залишився і кадровий потенціал, і виробнича база, яка при реорганізації стане ефективніше використовуватися. Зауважу, що пропозицію по оптимізації підтримали всі без виключення, в тому числі і працівники ПТУ.

Щодо самих приміщень, де зараз навчаються діти. Еволюційним шляхом будуть визначати, які приміщення можна вивільняти, тому що в одному ПТУ – хороша навчальна база, в іншому – виробнича. Ті, що перестануть приймати дітей, будуть законсервовані.  

Одразу підкреслю, що всі діти, які розпочали навчання, його закінчать. Діти з області вільно зможуть вступити і навчатися у ПТУ міста, викладацький склад залишиться працювати, але вже у профільних центрах. Взагалі, важливо не зменшити кількість учнів, а навпаки її збільшити, задовільнити попит виробництв, які будуть працювати на базі індустріального парку тощо.

Процес оптимізації та реорганізації професійно-технічних училищ розпочнеться на рівні Міністерства освіти та триватиме не один місяць.

Питання стосовно виплати заробітної платні викладацькому складу, стипендій та матеріальної допомоги сиротам буде розглянуто на сесії міської ради 16 лютого. 

24.12.2016 - 11:01 ЖИТОМИР ГУМАНІТАРНИЙ

У колі моїх функціональних обов’язків – координація роботи  управлінь міської ради: освіти, охорони здоров’я, у справах сім’ї, молоді та спорту, соціального захисту населення, служби у справах дітей, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Кілька місяців тому до сфери моєї компетенції було додано ще і управління культури.

Основною нашою задачею був комплексний підхід до проблем у кожній галузі. Ми намагалися вирішувати стратегічно важливі питання і проблемні моменти.

Одразу зазначу, що багато проблем ми маємо зі славнозвісним КП «Парки». У цьому напрямку можу відверто зазначити, що поки багато не вдалося зробити із задуманого, і це дуже прикро. Але маю надію, що наступного року ми все таки зрушимо це питання з мертвої точки. Багато проблем було з проектами, та постійним поспіхом в реалізаціі.

Тепер про позитивні зрушення. На галузь фізичної культури та спорту у 2016 році було виділено 4 млн.036 тис.грн. і проведено близько 400 різноманітних заходів спортивного спрямування. Для порівняння у 2015 році ця цифра складала 600 тис.грн. і 95 спортивних заходів відповідно. Плюс до того, нам вдалося зекономити 400 тис. грн. бюджетних коштів за рахунок залучення спонсорської підтримки.

Зокрема, ми розпочали проект по встановленню спортивних майданчиків по всьому місту, будівництво бази водних видів спорту, створили муніципальний футбольний клуб «Житомир» та забезпечили його участь у Чемпіонаті України в аматорській лізі, прийняли на баланс міста спортивну дитячу школу «Полісся», провели перший в історії Житомира «Космічний напівмарафон», який завоював любов містян і популярність у бігунів з усієї України, де взяло участь близька 1000 спортсменів. Крім цього, сприяли проведенню змагань з веслування - Регаті пам’яті Сергія Ліміновича – участь у змаганнях брали 400 представників з різних міст України. Вперше проведено в міському гідропарку Всеукраїнський турнір на відкритій воді «Teteriv OPEN».

Запровадили надання грантів Житомирської міської ради для кращих проектів, розроблених громадськими організаціями спортивного спрямування (підтримано 9 проектів з 23-х) – на суму 180,0 тис.грн.

Підвищено стипендії для молодих перспективних спортсменів до 2-5 тис. грн. та преміювання тренерів за успіхи на Чемпіонатах України, Європи, Світу їх вихованців (премійовано 39 тренерів та 110 молодих спортсменів на загальну суму 370 тис.грн.)

Розробили технічне завдання по створенню пішохідного маршруту, який з’єднуватиме парк Гагаріна з монументом Слави по обох берегах річки Тетерів. З однієї сторони це буде широка набережна з пішохідним і вело-маршрутом, а з іншого боку річки планується система вело-доріжок.

Розпочалось будівництво 3 майданчиків з штучним покриттям (адреси: Вокзальна,8, Бульвар Польський,13 та вул. Героїв Десантників, 11) та виготовлена проектно-кошторисна документація ще на 5 майданчиків, один із них інклюзивний (Київська,13). Проте, у цьому році встановити їх не вдалося – було дуже багато питань до якості проектної документації, відповідно розробка проектів затягнулася. Крім того, виявили ще кілька безвідповідальних підрядників, яким не змогли довірити ці роботи.

Проведено більше 60 заходів по соціальним програмам підтримки сім’ї, дітей та молоді - 84 громадські організації міста стали нашими партнерами.

Організовано кампанію оздоровлення в місті. Загалом 900 дітей пільгових категорій оздоровилися в ПЗОВ «Супутник». 2250 дітей відпочивали в 32 пришкільних таборах. 340 дітей відпочило в 17 приклубних таборах МКСЦ.

На клуби для позашкільного дозвілля витрачено 515 тисяч грн. – капітальний ремонт підліткових клубів «Пролісок» та «Ровесник», придбання комп’ютерної техніки для ПК «Пролісок».

В цьому році в освітній галузі нами було виділено наступні пріоритетні напрямки, на розвиток яких і були спрямовані основні зусилля:

-          енерго-збереження у школах та дитсадках. По програмі NEFCO утеплено 12 закладів освіти, Впровадження енергозберігаючих технологій (LED-освітлення) у всіх освітніх закладах. Встановлено твердопаливні котли нової системи, встановлення та модернізація приладів для регулювання споживання та обліку теплової енергії. На загальну суму 5,1 млн.грн.

-          оновлення матеріально-технічної бази НВЗ, комп’ютеризація загальноосвітніх навчальних закладів. В школи придбано 330 комп’ютерів та 38 комплектів мультимедійного обладнання. Також

-          підтримка творчо-обдарованих дітей, молоді та педагогічних колективів навчальних закладів. Запроваджено стипендії учням переможцям олімпіад, МАН, конкурсів, турнірів всіх рівнів, відзначено переможців міського етапу Всеукраїнського конкурсу захисту учнівських робіт МАН на загальну суму 69,0 тис.грн, ще 85 тис. грн було виділено на нагородження кращих дитячих мистецьких колективів.

-          створення додаткових місць, відновлення груп у ДНЗ. За останні 5 років за рахунок вивільнення приміщень відновилося 69 груп - 1380 місць, що замінює майже 5 дошкільних навчальних закладів.

З бюджету розвитку міста у 2016р. виділено кошти на забезпечення санітарно-гігієнічних норм та оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти на загальну суму 59 305,9 тис. грн. Сюди входять капітальні ремонти 51 навчально-виховного закладу і поточні ремонти у всіх ВНЗ міста.

Відкрито басейн у НВК №68, розпочато реконструкцію гімназії №3, про що я вже неодноразово писав.

В медичній галузі ми запровадили масштабний проект «Невідкладна медична допомога», про що теж неодноразово я повідомляв. Метою проекту було надання якісного обстеження пацієнта та скорочення часу його перебування  (з 120 до 40 хвилин) у приймальному відділенні. Завдяки фінансуванню з міського бюджету (на початку року з міського бюджету було виділено 2,0 млн. грн. протягом року додатково виділено 4,63 млн. грн.) закуплено лікарські засоби та інші витратні матеріали - медична  допомога пацієнтам у приймальних відділеннях, травмпунктах, реанімаційних відділеннях (перша доба) надається безкоштовно.

Придбано сучасне діагностичне та лабораторне обладнання для приймальних відділень міських лікарень на загальну суму 15,25 млн. грн. в тому числі: з державного бюджету 14,55 млн. грн. та  міського бюджету 700,5 тис. грн. (аналізатори крові та сечі, пересувні апарати ультразвукової діагностики, ЕКГ –апарати, наркозно-дихальна апаратура, мобільні рентгенівські системи тощо).

Проведені ремонти та реконструкціі приймальних відділень ЦДМЛ, КУ ЦМЛ2.

За співфінансуванням з державного (400,0 тис. грн.) та міського (376,0 тис. грн.) бюджетів проводиться капітальний ремонт приймального відділення стаціонару Центральної дитячої міської лікарні.

Розпочато великий проект по амбулаторії сімейного лікаря з метою наближення первинної медичної допомоги до населення. Вже визначено місця майбутніх амбулаторій і розпочато там ремонтні роботи.

З метою впровадження сучасних технологій організації медичного обслуговування населення, переведення документації в електронну базу придбано 37 комплектів комп’ютерної техніки для поліклініки №2 ЦМЛ №1, встановлюється програмне забезпечення (спрямовано 677,5 тис. грн. з міського бюджету). В подальшому планується в цьому напрямку розробка по створенню електронних черг та єдиної електронної бази, де зберігатиметься вся інформація про звернення пацієнта, його аналізи, анамнез тощо.

Але дуже складно проходила робота по переведенню стоматологічних поліклінік на госпрозрахунковий рахунок, тому ця задумка буде втілена лише у наступному році.

Розпочато роботу над наступними проектами: центр психологічної реабілітації бійців АТО, центр соціальних послуг, забезпечення житлом дітей позбавлених батьківської опіки, кризові центри (для сімей що зазнали насильства, для сімей що потрапили в складні життєві обставини), кабінети довіри.

Незважаючи на те, що управління культури перейшло під моє управління, ми розпочали активну підготовку до новорічно-різдвяних свят – Різдвяний ярмарок уже працює з 19 грудня і ми отримали багато схвальних відгуків про формат його організації.

Насамкінець хочу подякувати міському голові, всім депутатам та команді, без цих людей нічого б не вийшло.