Матвей Хренов

блоги

17.07.2017 - 12:16 ПРОГРАМИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТІВ МАЮТЬ БУТИ СТВОРЕНІ ЗА УЧАСТЮ САМИХ СПЕЦІАЛІСТІВ

В 2017 році закінчується цільова програма з охорони здоров’я. Для написання наступної Програми із «Розвитку охорони здоров’я на 2018-2021 роки» вперше у практиці  ми зібрали медиків на стратегічну сесію для того, що визначити основні напрямки розвитку галузі міста на майбутні три роки. Тому що не можна писати програми для спеціалістів галузі без їх участі.

На цій сесії ми визначили напрямки розвитку та те, що в наших силах змінити і що ми можемо зробити в галузі у найближчі три роки – 2018 – 2021.

Спочатку ми визначили коло проблемних питань, на які необхідно звернути першочергову увагу і які потребують вирішення.  Одразу зазначу, що ми розглядаємо тільки ті проблемні моменти, які стосуються нашої (міської влади) компетенції, ті, які ми можемо вирішити у Житомирі самостійно. Умовно ми їх поділили на проблемні питання галузі та те, чим незадоволені пацієнти.

Для цього ми провели моніторинг та дослідження, де з’ясувалося, що в першу чергу пацієнти незадоволені чергами, недоступністю (в тому числі високою вартістю послуг, медикаментів) і відсутністю сервісу.

До проблем системи відносяться застаріла матеріально-технічна база, зношеність і поважний вік будівель. Та, мабуть, найбільша проблема – це кадрова незабезпеченість фахівцями. Велика кількість проблем також в паліативній допомозі.

Боротьба з чергами вирішується шляхом комп’ютеризації медичних закладів і встановленням електронних записів до лікарів, так званих електронних черг. Частково проблеми черг та доступності знімаються продовженням розвитку сімейної медицини – відкриттям амбулаторій. Плануємо відкриття не менше чотирьох в найближчі три роки. Для вирішення проблем в паліативній допомозі будуються хоспіси.

Продовжимо покращувати технічний стан лікарень по відділенням. Стосовно сервісу плануємо навчання усього медперсоналу на тренінгах, впровадження методик оцінки якості наданих послуг.

По кадровому забезпеченню проблема вирішується тільки забезпеченням житлом молодих фахівців. Невирішення цієї проблеми призведе до того, що через 5 років нас не буде кому лікувати. Особливо у первинній ланці сімейної медицини. Тому ми шукаємо варіанти вирішення питання забезпеченості житлом молодих фахівців. Одною з ідей є будівництво житла і здача його в оренду за символічну плату, але без права викупу у власність.

На мою особисту думку, щоб з’ясувати самі проблеми та знайти шляхи їх вирішення необхідно тримати зворотній зв'язок, оскільки «кабінетні» програми не мають тієї сили і не торкаються безпосередньо тих «болей», які має галузь.

24.05.2017 - 09:34 ПРОБЛЕМ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я БАГАТО, АЛЕ І ПОЗИТИВНИХ ЗРУШЕНЬ НЕ МЕНШЕ

Охорона здоров’я – сфера дуже специфічна і має купу проблемних питань, яких, часом, ми не в змозі вирішити на місцевому рівні. Проте, все, що в нашій компетенції, ми намагаємося вирішувати: дещо нам вдалося зробити, дещо не в повному обсязі, якісь питання – в процесі реалізації.

Наприклад, у минулому році була втілена Програма забезпечення пунктів невідкладної медичної допомоги необхідними витратними матеріалами. Таким чином громадяни міста отримують справді безкоштовну медичну допомогу в травмпунктах, реанімації та приймальних відділеннях. Закуплено також і нове (у всіх сенсах) обладнання для діагностики та надання першочергової допомоги. Хто хоче деталей тут http://www.zhitomir.info/news_157271.html. Програма продовжується у цьому році і має багато схвальних відгуків.

Завдяки придбаному обладнанню по цій Програмі в усіх лікарнях знизився показник середнього перебування пацієнта у приймальному відділенні, зменшується відсоток розбіжності діагнозів, встановлених при госпіталізації та заключних клінічних діагнозів. Якщо раніше із 100 було 3 неточних, то тепер 2. Але якщо говорити про людей, то це на одне врятоване життя більше.

Наближення первинної допомоги населенню забезпечує програма амбулаторної медицини. У минулому році відкрито першу амбулаторію сімейного лікаря. (нагадаю як воно було http://www.zhitomir.info/news_162519.html). За даними опитувань людей, які там обслуговуються, всі пацієнти цілком задоволені обслуговуванням. В планах на цей рік відкрити ще дві амбулаторії.

Щоб покращити якість та рівень обслуговування в медичних закладах Житомира, спростити для пацієнта запис до лікарів, впроваджено електронну систему «Доктор Елекс», яка централізовано зберігає усю інформацію про пацієнта. Це стало підґрунтям для комп’ютеризації медзакладів і реалізації наступного кроку «Поліклініка без черг». Цей проект дозволить самостійно записуватися до сімейних (а згодом і до вузькопрофільних) лікарів на зручний день і час через Інтернет. Комп’ютеризація та ведення електронного документообігу значно покращить якість спілкування лікаря з пацієнтом. Детальніше про програму тут у моєму інтерв’ю http://zt-rada.gov.ua/?3398[0]=333 . У 2017 році на комп’ютеризацію міських закладів охорони здоров’я виділено 2450 тис. грн і розпочато процедуру електронних закупівель через систему ProZorro. Підтримка з боку держави у цьому питанні відсутня.

Пріоритетними питаннями у охороні здоров’я на цей рік залишаються (окрім глобальних проблемних питань заробітної плати та капітальних ремонтів):

-          Покращення сервісу у медичних закладах за допомогою програми «Поліклініка без черг» та загальній комп’ютеризації медичних закладів.

-          Відкриття амбулаторій сімейного лікаря, їх оснащення.

-          Створення центру малоінвазивної хірургії на базі ЦМЛ №2. Це сучасні способи і методи хірургічного втручання, при яких значно скорочується процес одужання пацієнта, легше переноситься оперативне втручання, в рази зменшується ймовірність ускладнень.

-          Придбати в кожну лікарню рентгенівські апарати у всі лікарні Житомира. Адже ті апарати, які ще працюють у лікарнях, використовуються вже більше 30 років і не тільки фізично, але й морально застаріли. Залишок коштів також буде спрямовано на забезпечення лікарень міста.

 

10.03.2017 - 12:08 БЮДЖЕТНА СЕСІЯ. ЩО БУДЕ ЗРОБЛЕНО В ГУМАНІТАРНІЙ СФЕРІ У ЦЬОМУ РОЦІ. ОСНОВНЕ

 Пройшло перше пленарне засідання ХХ сесії міської ради, так звана бюджетна сесія, де приймався бюджет розвитку міста Житомира.

 

Коротко розповім за що було проголосовано по бюджету в програмах гуманітарної сфери. Одразу зазначу, що я окреслив наймасштабніші проекти, найбільш нагальні та основні. Далі будемо дивитися по виконанню бюджету і наступні заходи планувати вже виходячи із цього.

Зокрема, у сфері охорони здоров’я, на оснащення амбулаторій сімейного медицини виділено більше 1 млн. грн. Закінчуємо в цьому році реконструкцію амбулаторії на вул. Героїв Десантників і будемо в цьому році створювати нову амбулаторію на вул. Старочуднівській.

Також депутати проголосували по питанню виділення 2 млн. 450 тис. грн на продовження електронної програми «Поліклініка» по впровадженню сучасних технологій організації медичного документообігу.

Уперше в цьому році депутати проголосували за виділення з бюджету коштів на придбання тестів-смужок для дітей, хворих на цукровий діабет. 

Заплановано 983 тис. грн на капітальний ремонт ЛОР-відділення у дитячій міській лікарні.

Проголосовано за створення санвузла для маломобільних груп населення та інвалідів у поліклініці №1 по вулиці Бердичівській. Для цього у бюджеті передбачено 347,6 тис. грн.

У сфері соціального захисту населення розвиваємо Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, для придбання корекційно-розвиваючого приладдя виділено 190, 5 тис. грн.

В програму для закупівлі квартир для учасників АТО закладено 3,2 млн. грн.

По комплексній цільовій програмі розвитку освіти міста на реконструкцію міської гімназії №3 закладено 15 млн. грн і додатково очікуємо співфінансування з Фонду регіонального розвитку. На закінчення реконструкції дитячого навчального закладу №58 передбачено 6,5 млн. грн., 7 млн грн. – на реконструкцію спортивного залу у ЗОШ №10.

Хочемо також придбати мультимедійні дошки та проектори для садочків та замінити холодильно-технічне обладнання у харчоблоках їдалень у садочках та школах. Відповідно 1,32 млн грн та 900 тис. грн.

В цьому році також передбачаємо придбання музичних інструментів, спеціальної апаратури та техніки для початкових мистецьких навчальних закладів та музичних шкіл, художньої школи на суму 442 тис. грн.

На 250 тис. грн планується поповнення бібліотечного фонду КЗ «Централізована бібліотечна система». Також на реконструкцію філії біблітек на Польовій - перетворення його на сучасний формат бібліотек – інформаційно-комунікаційний центр. До цього виділено кошти на автоматизацію системи бібліотек.

В цьому році почнемо реконструкцію стадіону «Спартак» та дитячо-юнацької спортивної школи «Полісся», на що закладено у бюджет 10 млн. грн.

Завершимо будівництво на всіх майданчиках, які почали – за адресами Бульвар Польський, 13, Героїв Десантників, 11, Вокзальна, 8. Відповідно 713 тис. грн, 1,2 млн. грн та 1млн грн. По бюджету участі на створення нових майданчиків виділено 266 тис. грн (на майданчик по вул. Грушевського, 71/105) та 576 тис. грн (на майданчик по вул. Клосовського, 4-проспект Миру, 13 – вул. Клосовського, 6).

У цьому році заплановано багато робіт по нашому табору «Супутник» - проведення реконструкції та капітального ремонту дахів корпусів, реконструкція спортивного та ігрового майданчиків.

І, насамкінець, заплановано у бюджеті 100 тис. грн на створення єдиного інтернет-порталу позашкільної активності дітей міста, де буде зібрана повна і об’ємна інформація про всі гуртки, позакласні заняття і активності. Портал буде цікавим для дітей та дорослих, які думають, куди віддати дитину для розвитку здібностей.

 Ну і насамкінець, дякую всім депутатам та команді за позицію та гарну роботу.

23.02.2017 - 08:35 КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ ПАРКІВ. РЕКОНСТРУКЦІЯ

Я вже писав про ідеї реконструкції парків відпочинку міста. Вчора на робочій групі представлено Концепцію розвитку парків. Одразу зазначу, що на реалізацію візії піде як найменше 5 років, бо роботи багато, а ідеї масштабні.

Основна ідея полягає у багатогранності того дозвілля, яке можуть обирати житомиряни у парку. Цю функцію виконуватиме зонування території з центрами – сімейного, спортивного, культурно-мистецького – відпочинку.

При цьому зберегти аутентичність спадку від барона Шодуара, кількість і унікальність зелених насаджень. Простіше кажучи, все, що треба зберегти, буде збережено.

Разом з тим, кожен зможе знайти собі куточок для своїх вподобань. 

Для сімей з дітьми передбачається оновлення атракціонів зі світловим та музичним супровідом, Kids clab–зона, лего-зона, батутний водний парк, велика батутна зона, територія вуличної їжі та лаунжзони.

Мистецька зона передбачає простір для бажаючих експерементувати і творити.

Спортивна територія передбачатиме можливість для занять спортом (спортмайданчики), велопарк, вейкпарк, скалодром, роледром та інші активності. Планується, що спортивна зона функціонуватиме протягом усього року.

В концепцію увійшла також ідея пішохідного і велосипедного сполучення між Шодуарівським парком, Монументом Слави та Гідропарком. Повторюся, що на мою думку, парк має бути центром розвитку, від якого розходяться  туристичні та  спортивні маршрути, а сам парк – центром дозвілля для кожного житомирянина.

До вашої уваги карти зонування парків. Наголошую, що це концепція розвитку парків. Після її обговорення вона стане основою розвитку парків.

1

23

Прес-служба Житомирської міськради на своєму ютуб-каналі опублікувала відео «Живи Житомиром! Створюй Житомир!», у якому зображено найкрасивіші куточки ...
  Житомирянин Дмитро Краб продовжує прикрашати місто своїми графіті. Черговий яскравий малюнок він наразі завершив на одній із будівель по вулиці ...