Андрей Соболев

блоги

18.08.2017 - 14:58 Втрата контролю або репресивна політика окупантів

Влада окупованих територій продовжуючи втрачати контроль над ситуацією, пов'язаною з втечею місцевих мешканців на мирну територію України, все частіше вдається до не завжди законних методів, намагаючись врегулювати такі незворотні для них процеси.

         Так, останнім часом, за інформацією працівників соціальних служб підконтрольних територій, все більше сімей, які залишили східні території бойових дій і проживають в Україні, піддається тиску з боку представників різноманітних структур і відомств, розташованих на окупованих територіях.  А саме, на їхню адресу періодично надходять погрози, у разі ігнорування ними вимог повернутися на окуповану територію, про позбавлення їх прав на нерухомість та інше майно, залишене за місцем реєстрації або проживання, а також про притягнення їх до кримінальної відповідальності відповідно до місцевого законодавства, що передбачає досить таки значні терміни позбавлення волі.

         В першу чергу, це стосується сімей, які залишили т.зв. «Новоросію» через наявні певні фінансові зобов'язання перед псевдореспубліками, а також чоловіків, які уникли таким чином «насильницького» призову до лав незаконних збройних формувань ДНР / ЛНР.

         Зі слів очевидців з Донецька, соціальні служби псевдореспублік регулярно проводять опитування мешканців з метою виявити пустуючий житловий фонд, подаючи відповідну інформацію до правоохоронних органів (МДБ ДНР).

         Таким чином, т.зв. влада оккупованих територій намагається перешкоджати відтоку працездатного населення в підконтрольну Україну і зберегти мобілізаційний резерв на випадок активізації, по команді російських кураторів, бойових дій.

26.06.2017 - 16:04 Стратегія Кремля з провокування хаосу в Україні та її наслідки.

Український громадсько-політичний процес, насьогодні все частіше використовується Москвою для штучного провокування хаосу. Саме тому, в українському суспільстві наростають відчуття абсурду, невизначеності й хаосу, зростає підтримка популістів. Збільшилися еміграційні настрої. Довіра до політиків і державних інститутів залишається низькою. В країні, яка три роки тому пережила мільйонну Революцію Гідності, сьогодні неможливо зібрати кілька сотень активістів на мирну акцію щодо найважливіших питань. Водночас стає дедалі більше бажаючих вчиняти дебоші й погроми – і багато таких щиро вважають себе патріотами, не усвідомлюючи, що стали своєрідною «зброєю» в руках ворога.

Все це є наслідками та свідченням того, що над генеруванням хаосу й абсурду в Україні відчайдушно працює Кремль.

Але, для такої негативної динаміки є об’єктивні внутрішні чинники. Майже кожен українець чув про «п’яту колону», про провокаторів, про «гібридну агресію» – сучасну воєнну стратегію Росії. Однак лише одиниці розуміють, що «гібридна агресія» щодня відбувається всередині вільної України: в парламенті, на телеканалах, в посольствах західних країн тощо. Відбувається за тією самою тактикою, з тими ж технологіями, що й втручання Москви в політику США, Британії, Франції. Все те, що можна об’єднати поняттям - глобальна війна Кремля.

Мета гібридної агресії, насправді, – насамперед хаос і керований конфлікт, а не формування проросійської громадської думки щодо якихось конкретних питань. Тому інструментами кремлівської агресії часто є не відверті зрадники, т.зв. «п’ята колона», яких, звісно, не можна не приймати до уваги, а щирі внутрішньоукраїнські суб’єкти. Їх зазвичай використовують «втемну», «безконтактно». Саме тому російське гібридне вторгнення переважно неочевидне не лише для звичайних громадян, а навіть для наших можновладців. Адже, нажаль, їхній горизонт мислення не передбачає настільки масштабних і «довготривалих» комбінацій, як багаторічне  масштабне продукування хаосу заради майбутнього контролю.

На сьогоднішній день основним важелем, який здатен спотворити існуючу реальність, гіперболізувати масштаб і значення внутрішніх проблем України, применшити результати й значення загрози російської агресії, російського впливу вцілому, як, напевне, основний елемент гібридної війни, залишаються підконтрольні промосковським медіамагнатам засоби масової інформації, за допомогою яких штучно «приховується» проблема агресії Росії в потоці інших новин, виводячи на передній план інформаційне сміття. За допомогою таких ЗМІ штучно піднімаються теми, які поглиблюють суспільні розбіжності й радикалізують погляди.

Так в аудиторії цілеспрямовано формують враження про невиправну абсурдність ситуації в країні, вічну інституційну неповноправність української держави, відсутність надій і перспектив, неминучість і хаотичність зростання екстремізму й насильства в суспільстві.

10.03.2017 - 09:05 «КОМФОРТНІ» УМОВИ ДЛЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ «ДНР»
Початок бойових дій на Донбасі негативно позначився на подальшому розвитку великого бізнесу, який поступово здебільшого передислокувався з окупованих територій. Але ж малі підприємства залишилися, і, навіть, як анонсують місцеві ЗМІ, їхня кількість почала зростати. 
Навесні 2015-го податкова служба “ДНР” звітувала про те, що завдяки м’якому податковому навантаженню на малий бізнес за період з вересня 2014-го по березень 2015-го зареєструвалося чимало нових підприємств. Йшлося про те, що підприємцям створили сприятливі умови для розвитку, залишивши лише місцевий податок – 2% з обігу товару і 20% податку з прибутку, а внесок на єдине соціальне страхування (ЄСВ) зменшили на 1%. Щодо ПДВ, то його й зовсім скасували в  період “Тимчасового порядку про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на території ДНР”, затверджений Постановою “Президії Ради міністрів ДНР” № 6-7 від 18.04.2015 року.
Проте самі підприємці не вважали, що для них створено комфортні умови для розвитку. І передусім тому, що на тлі зниження купівельної спроможності вони втратили ринки закупівель українських товарів, до яких звикли донецькі покупці.
Закон “ДНР” “Про податкову систему” був прийнятий Постановою “Народної Ради” 25.12.2015, та набув чинності 19 січня 2016-го. Саме з цього періоду розпочалися тотальні перевірки підприємницької діяльності та накладання штрафів: за продавця, у разі його неоформлення, – 10 тисяч рублів, за прострочений місячний звіт по ЄСВ – 340 рублів, з податку на прибуток – 500 рублів А ще від підприємців вимагають митні платежі за декларування товарів. Наприкінці весни 2016 року власники малого бізнесу  Донецька та Макіївки навіть вийшли на мітинги протесту, але акція була нетривалою і майже нічим на користь підприємців не закінчилася.
Сімнадцятий рік готує малому бізнесу “ДН-республіки” нові сюрпризи. У проекті “Закону ДНР “Про єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, який зараз знаходиться на розгляді в “Комітеті Народної Ради ДНР з питань бюджету, фінансів та економічної політики”, передбачено чергове підвищення розміру ЄСВ. Для підприємців спрощеного податку 1, 2 групи він збільшиться до 900 рублів, 3 групи – до 1000 рублів. Для довідки: в 2015-му році  ЄСВ був встановлений в розмірі 400 і 700 рублів відповідно.
Підприємці вважають, що підвищення ЄСВ пов’язане зі зменшенням фінансування “ДНР” з боку РФ та необхідністю пошуку нових джерел поповнення бюджету. Власники малого бізнесу у більшості налаштовані до нової влади не зовсім позитивно і кажуть, що при Україні таких незрозумілих законів не було. Як приклад наводять Ст. 77.9 Закону  “Про податкову систему”, яка відверто знущається над підприємцями, спочатку кажучи про те, що прибуток “залишається в повному розпорядженні платника”, а потім розповідає, скільки разів на рік і скільки копійок він має право використовувати.
17.02.2017 - 15:19 Участников АТО, вместо блокады, призвали вернуться на фронт

http://www.argumentum.info/2017/02/ATO-0.html

В соцсетях появилось видео раздосадованного участника АТО под позывным "Грек", в котором он высказывает личное мнение по поводу торговой блокады на Донбассе, обустроенной при участии народных депутатов Украины Семена Семенченко и Владимира Парасюка, а также "ветеранов АТО" и так называемых "ветеранов войны за независимость". Из сообщения "Грека" всплывает крайне нелицеприятное подозрение, что к блокаде присоединяется все больше "активистов" в форме, однако, уже не только из числа уволенных в запас военнослужащих вооруженных сил и национальной гвардии Украины, но и из тех, кто, самовольно оставив расположение своих подразделений в зоне АТО, под видом демонстрации своей гражданской позиции, де-факто поставили под угрозу жизнь своих товарищей "на передке", которые до этого момента были уверенны, что их тыл надежно защищен. Но, это, надеемся, пока только досужие предположения.

https://www.youtube.com/watch?v=waofyGQoLLA

Далее приводим расшифровку обращения "Грека", как говорится, без купюр:
"Уважаемые участники так называемой торговой блокады, или как некоторые себя называют ветераны войны за независимость! К Вам обращается участник АТО с позывным "Грек".
Уважаемые мужики! Кончайте заниматься этой херней, разбирайте блок-посты и едьте на фронт! Здесь обострение и Вы нужны нам здесь. Если кому-то что-то не понятно - мы даем Вам срок до 19 числа, и если у Вас не будет совести, и Вы не вернетесь на фронт, 20-го мы приедем и резберем Ваши так называемые редуты и блок-посты, и покажем, чем должны заниматься настоящие воины АТО. И еще, те, кто меня знает. Приезжайте 20-го числа и разгоните их к чертовой матери! Грек, с уважением..."
 «У своєму відео ми хотіли показати Житомир таким яким він є, людей, які працюють щодня», – пояснює Сергій Омельчук, автор відео «Місто звичайних...
  Близько 30 видів та підвидів екзотичних і ексклюзивних тваринок на території понад 600 кв.м. – це контактний зоопарк «Multizoo» у Житомирі, що...