Андрей Соболев

блоги

10.03.2017 - 09:05 «КОМФОРТНІ» УМОВИ ДЛЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ «ДНР»
Початок бойових дій на Донбасі негативно позначився на подальшому розвитку великого бізнесу, який поступово здебільшого передислокувався з окупованих територій. Але ж малі підприємства залишилися, і, навіть, як анонсують місцеві ЗМІ, їхня кількість почала зростати. 
Навесні 2015-го податкова служба “ДНР” звітувала про те, що завдяки м’якому податковому навантаженню на малий бізнес за період з вересня 2014-го по березень 2015-го зареєструвалося чимало нових підприємств. Йшлося про те, що підприємцям створили сприятливі умови для розвитку, залишивши лише місцевий податок – 2% з обігу товару і 20% податку з прибутку, а внесок на єдине соціальне страхування (ЄСВ) зменшили на 1%. Щодо ПДВ, то його й зовсім скасували в  період “Тимчасового порядку про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на території ДНР”, затверджений Постановою “Президії Ради міністрів ДНР” № 6-7 від 18.04.2015 року.
Проте самі підприємці не вважали, що для них створено комфортні умови для розвитку. І передусім тому, що на тлі зниження купівельної спроможності вони втратили ринки закупівель українських товарів, до яких звикли донецькі покупці.
Закон “ДНР” “Про податкову систему” був прийнятий Постановою “Народної Ради” 25.12.2015, та набув чинності 19 січня 2016-го. Саме з цього періоду розпочалися тотальні перевірки підприємницької діяльності та накладання штрафів: за продавця, у разі його неоформлення, – 10 тисяч рублів, за прострочений місячний звіт по ЄСВ – 340 рублів, з податку на прибуток – 500 рублів А ще від підприємців вимагають митні платежі за декларування товарів. Наприкінці весни 2016 року власники малого бізнесу  Донецька та Макіївки навіть вийшли на мітинги протесту, але акція була нетривалою і майже нічим на користь підприємців не закінчилася.
Сімнадцятий рік готує малому бізнесу “ДН-республіки” нові сюрпризи. У проекті “Закону ДНР “Про єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, який зараз знаходиться на розгляді в “Комітеті Народної Ради ДНР з питань бюджету, фінансів та економічної політики”, передбачено чергове підвищення розміру ЄСВ. Для підприємців спрощеного податку 1, 2 групи він збільшиться до 900 рублів, 3 групи – до 1000 рублів. Для довідки: в 2015-му році  ЄСВ був встановлений в розмірі 400 і 700 рублів відповідно.
Підприємці вважають, що підвищення ЄСВ пов’язане зі зменшенням фінансування “ДНР” з боку РФ та необхідністю пошуку нових джерел поповнення бюджету. Власники малого бізнесу у більшості налаштовані до нової влади не зовсім позитивно і кажуть, що при Україні таких незрозумілих законів не було. Як приклад наводять Ст. 77.9 Закону  “Про податкову систему”, яка відверто знущається над підприємцями, спочатку кажучи про те, що прибуток “залишається в повному розпорядженні платника”, а потім розповідає, скільки разів на рік і скільки копійок він має право використовувати.
17.02.2017 - 15:19 Участников АТО, вместо блокады, призвали вернуться на фронт

http://www.argumentum.info/2017/02/ATO-0.html

В соцсетях появилось видео раздосадованного участника АТО под позывным "Грек", в котором он высказывает личное мнение по поводу торговой блокады на Донбассе, обустроенной при участии народных депутатов Украины Семена Семенченко и Владимира Парасюка, а также "ветеранов АТО" и так называемых "ветеранов войны за независимость". Из сообщения "Грека" всплывает крайне нелицеприятное подозрение, что к блокаде присоединяется все больше "активистов" в форме, однако, уже не только из числа уволенных в запас военнослужащих вооруженных сил и национальной гвардии Украины, но и из тех, кто, самовольно оставив расположение своих подразделений в зоне АТО, под видом демонстрации своей гражданской позиции, де-факто поставили под угрозу жизнь своих товарищей "на передке", которые до этого момента были уверенны, что их тыл надежно защищен. Но, это, надеемся, пока только досужие предположения.

https://www.youtube.com/watch?v=waofyGQoLLA

Далее приводим расшифровку обращения "Грека", как говорится, без купюр:
"Уважаемые участники так называемой торговой блокады, или как некоторые себя называют ветераны войны за независимость! К Вам обращается участник АТО с позывным "Грек".
Уважаемые мужики! Кончайте заниматься этой херней, разбирайте блок-посты и едьте на фронт! Здесь обострение и Вы нужны нам здесь. Если кому-то что-то не понятно - мы даем Вам срок до 19 числа, и если у Вас не будет совести, и Вы не вернетесь на фронт, 20-го мы приедем и резберем Ваши так называемые редуты и блок-посты, и покажем, чем должны заниматься настоящие воины АТО. И еще, те, кто меня знает. Приезжайте 20-го числа и разгоните их к чертовой матери! Грек, с уважением..."
26.12.2016 - 16:34 Дисципліна та патріотизм – запорука успішного виконання свого громадянського обов’язку.

Щоденно увага мільйонів українців прикута до війни на сході України, адже на захисті рідної землі стоять справжні патріоти – військовослужбовці Збройних сил України, які незважаючи на усі труднощі, залишаються вірними Військовій присязі та з честю виконують конституційний обов’язок по захисту незалежності та територіальної цілісності нашої держави.

Кожен військовослужбовець в зоні протистояння свідомо перебуває там та чітко знає, як діяти у тій чи іншій ситуації під час бойових дій. Всі – фахівці своєї справи.

Військові чітко відпрацьовують покладені на них обов’язки. Ніхто нікого не вмовляє виконати те чи інше завдання, всі працюють злагоджено, як єдиний організм. Всі люди свідомі, дисципліновані та розуміють серйозність ситуації. Кожен дотримується покладених на нього обов’язків та виконує накази командування.  Адже своєю помилкою він наражає на небезпеку увесь підрозділ.

Перебуваючи на першій лінії оборони, українські воїни, для яких честь, свобода і незалежність – далеко не порожні звуки, ціною свого життя сумлінно відстоюють соборність України.

07.09.2016 - 19:00 Щорічне паломництво хасидів до Умані

Злагода та стабільність сьогодні необхідна державі і відповідає інтересам загального добробуту. Актуальною у зв’язку цим залишається міжконфесійна сфера, в якій нескладно розпалити протиріччя, посіяти розбрат та нетерпимість. Та зерна нетерпимості принесуть вбивчі плоди.

Незважаючи на позитивний досвід, здобутий Україною за останні роки у сфері віросповідання та неабияке покращення іміджу на світовій арені, не все так спокійно у нашому домі. Окремі релігійні діячі, намагаючись підняти свій рейтинг, використовують заголовки, пов’язані з випадками вчинення безпідставної розправи над представниками «чужих» - чужих за кольором шкіри, за релігійними чи будь-якими іншими уявленнями. Радикально налаштовані особи релігійного світу не відмовляють собі в задоволенні негативно висловитись на рахунок хасидів, і добре, якщо все словами і закінчується.

І тому, напередодні святкування одного з найважливіших свят для іудеїв – нового року Рош-ха-Шана, у суспільстві виникає певна напруга, адже свято це невідривно пов’язане з багатим історією українським містом – Уманню, де знаходиться могила Раббі Нахмана із Брацлава, засновника брацлавського хасидизму.

 Всі євреї, які представляють течію хасидизму, вважають своїм обов'язком хоча б раз у житті побувати на могилі цадика Нахмана. Адже за їх віруваннями це зробить весь наступний рік надзвичайно щасливим. З 2010 року між Україною та Ізраїлем була підписана угода про взаємний безвізовий в'їзд до країни. Через це відвідати культове місце та принести трохи щастя в життя щороку приїздить все більша кількість паломників.

 В поточному році в м.Умань очікується приїзд до 20 тисяч хасидів, що, хоч і не є найбільшим числом відвідувачів за історію, проте створює певні проблеми, що стосуються забезпечення безпеки перебування представників хасидизму на території нашої держави.

Останні роки були сповнені трагедій на расовому та релігійному ґрунті. Люди – дивні істоти. Прагнуть миру й самі розпочинають війну. А потрібно ж так мало – просто трохи поваги. Коли ж ми нарешті знайдемо в собі сили заховати за куліси суспільного життя поняття «москаль», «хохол», «жид»  і зійтися на світовій сцені просто як люди, котрі знаходяться в однакових умовах?  Ми всі в одному човні, і куди випливемо – і чи допливемо взагалі – залежить лише від нас самих.

У січні цього року в кількох магазинах та маркетах Житомира відбулися зйомки телевізійної передачі "Нового каналу". Глядачі змогли побачити випуск із...